Bebeğin susadığı nasıl anlaşılır? Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
8.06.2019 10:46

Bebeğin susadığı nasıl anlaşılır?

Ebeveynler çocuklarını ne istediklerini hep merak eder ve tahmin ederler. Özellikle su ihtiyacı olup olmadığı hayati bir sorudur. Bu nedenle anne ve babalara bebeklerinin susayıp susamadığına dair işaretleri derledik.

Haber: Bebeğin susadığı nasıl anlaşılır?

Bebekler susadıklarında yaşlarına göre tepkiler gösterirler. Yaşları büyük bebekler suyu işaret etme veya farklı sesler çıkarma gibi işaretlerle susadıklarını gösterirken daha küçük bebekler ağlarlar. Ancak bebekler altları kirlendiğinde ya da acıktıklarında da aynı tepkiyi gösterirler. Bu nedenle bebeklerin susadığını anlamak için bazı işaretler vardır. İşte, bebeğin susadığını anlama yolları…

BEBEĞİN SUSUZLUK BELİRTİLERİ

Anne sütü içen bebekler için ek olarak suya ihtiyaç yoktur. Çünkü anne sütü gerekli tüm gıdaları bebeklere sağlar. Ancak anne sütünü bırakmış ve hazır gıdaya geçmiş bebeklerde su ihtiyacı görülür. Bu nedenle bebeklerin sağlığı için su ihtiyaçlarının karşılanması gerekir. Bebeklerde ise şu susuzluk belirtileri görülür:

Susama hissi

Vücut ısısının artması

Cilt, ağız içi ve dilde kuruluk

Cilt gerginliğinde azalma

Organların kanlanmasının azalması

Kilo kaybı

Yorgunluk

İdrar çıkışında azalma

Huzursuzluk ve halsizlik

Kalp atımının ve soluk alıp vermenin hızlı olması

Bilinç değişiklikleri.

Bu belirtiler susuzluğun derecelerine göre değişebilir.

Haber Yorumları
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Yenikadın Haberleri

 • 22-28 Haziran haftalık burç yorumları22-28 Haziran haftalık burç yorumları

  Karma Astrolog Aysun Köşker Koç, burçların yeni haftadaki durumunu sizler için yorumladı. Bakalım 22-28 Haziran haftasında burçları neler bekliyor?

 • Diyet yapmadan karantina kilolarınızdan kurtulunDiyet yapmadan karantina kilolarınızdan kurtulun

  Çoğumuz bu karantina süresi boyunca yaptığı kadar, yemek yapmamıştır. Vaktimiz bol diye en meşakkatli yemekleri bile denedik. Aileyle birlikte sofraya oturmanın keyfini zengin sofralarda çıkarttık. Dizi veya film izlerken, kontrolsüzce abur cubura daldık. Şimdi yaşadığımız o lezzetli anların sonucu fazla yağlarla yüzleşme zamanı.

 • Yeni normalde çocuklu ailelere 10 tatil kuralı!Yeni normalde çocuklu ailelere 10 tatil kuralı!

  Koronavirüs pandemisinin kontrol altına alınmasıyla beraber yeni normalleşme dönemi başlayınca, aile olarak bu bunaltıcı tablodan çıkmak için tatil planları yapmaya başladık. Her ne kadar virüs çocuklarda erişkinlere göre daha seyrek görülüp daha hafif seyretse de, çocuklarımızla nasıl bir tatil planı yapmamız gerektiği hepimizin zihnini kurcalıyor

 • Sapsarı güneşe karşı kırmızılarla korunun!Sapsarı güneşe karşı kırmızılarla korunun!

  Evlere girdiğimizde kıştı, bir çıktık ki yaz olmuş. Şimdi tedbiri elden bırakmadan, hayata kaldığımız yerden devam etmeye çalışıyoruz. Bu süreçte tedbir almamız gereken bir diğer konu da, güneş ışınlarına karşı cildimizi korumak.

 • "Yaz geldi" diye sakın şok diyet yapmayın!"Yaz geldi" diye sakın şok diyet yapmayın!

  COVID-19 pandemisinde kimi zaman stres kimi zamansa can sıkıntısı sebebiyle birçoğumuz mutfakta yemek işlerine ağırlık verdik. Artık kontrollü sosyal hayat sürecinin başlaması ve havaların ısınmasıyla birlikte çoğumuz kendimize şu soruyu sorar olduk: 'Aldığım kiloları nasıl hızlı verebilirim?'