Başörtüsü Bağlama Şekli Karakterinizi Ele Veriyor Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın

Başörtüsü Bağlama Şekli Karakterinizi Ele Veriyor

Ana hatlarıyla belli olan ancak detaylarda farklılaşan başörtü bağlama stilleri ruh haline göre değişim gösterirken karakterinizi de ele veriyor.

Haber: Başörtüsü Bağlama Şekli Karakterinizi Ele Veriyor

Geleneksel duruşunu kaybetmeden modern çizgilere bürünen eşarplar; gençliğin uzun bir süredir tek tercihi olan şallar bağlama biçimleriyle tam olarak kendinizi yansıtıyor.
Kimi yenilikçi, kimi gelenekçi, kimi iddialı kimiyse rahatına oldukça düşkün… Ayrı ayrı ele aldığımız başörtüsü bağlama biçimleriyle karakteriniz arasındaki ilişkiyi keşfedin.

Geçmişe Bağlı ve Garantici

Geçmişten bugüne gelen ve asla değişmeyen eşarp bağlama stilini kullanan tesettürlü kadınlar karakterini ele veriyor. Yeniliğe pek de açık olmayan, başlı başına bir değişimden ziyade bunu detaylarla -mesela eşarp desenlerindeki modern çizgilerle- sağlayan kadınlar, geleneksel duruşlarını koruyor. Bununla beraber riske girmeyen, garantici tavırlarıyla duruşlarını belirli çizgide yansıtıyorlar.

Genç ve Yenilikçi

Yeni şal bağlama modelleri, hijab denilen Asya biçimlerini deneyen ve benimseyen kadınlar, yenilikçi karakteriyle kendini ele veriyor. Yenilikçi kadınların dolaplarında, gündemde ilk yerini alan ipek şallar ve bu sırayı takip eden pamuk, şifon şallar muhakkak yer alır. Bununla beraber eşarp yerine çoğunlukla şalları tercih ediyor olmaları da genç bir ruh halini benimsediklerini gösterir.

İddialı ve Baskın

Hijab modeller, dolama şallar, farklı modellerle şekillenen, aksesuarlarla süslenen şallar, iddialı giyimden vazgeçmeyen kadınların tercihleri arasına giriyor. Özellikle son yıllarda Arap ve Asya bağlama modellerinin gündeme gelmesiyle, farklı aksesuarlar ve farklı kumaşlarla iyiden iyiye kendini gösteren şalları kullanan tesettürlü kadınlar şıklığın altını çiziyor ve baskın şekilde kendilerini ortaya koyuyorlar.

Rahat, Sportif ve Özgürlüğüne Düşkün

Hiçbir modeli kullanmadan şalın iki ucunu arkadan bağlayan tesettürlü kadınlar, şalın tek ucunu arkaya atarak yapılan bağlamalar, rahat ve özgürlükçü bir ruhu temsil ediyor. Gösterişe asla girişmeden, iddiası sportifliğinde olan sade bağlamalar, sıkıntıya gelemeyen, konforu seven kadınların tercihi oluyor. Genellikle iğne kullanmadan hafif bol bağlanan eşarp ve şallar, şıklığı rahat bir bağlama stiliyle tamamlayan kadınların, konforlu stilini temsil ediyor.

Ağırbaşlı ve Sakin

Zarif, yalın ve minimal eşarp ve şal bağlama stilleri tesettürlü kadınların karakterini ele veriyor. Oldukça düzenli bir yapıya sahip kadınlar, zarafetleriyle her zaman beğeni toplarken ağırbaşlı ve hanımefendi kişilikleriyle anılıyor. Hiçbir süse yer vermeden titizlik ve bir düzen içinde bağlanan eşarp ve şallar, dikkat çekicilikten uzak olduğu gibi minimalist havayı yansıtıyor. Zarif kadınların sade stilleri, onların sakin ve sakin olduğu kadar baskın, güçlü karakterlerini temsil ediyor.

Moda Editörü: Büşra Karagöz
Kaynak: Yeşil Topuklar19.7.2017 17:07 [9849882]


Yeni Moda Haberleri

 • Hem Topuklu Hem Rahat!
  Hem Topuklu Hem Rahat!

  Bir yandan topuklu giyerken bir yandan rahat olmak bu püf noktalarıyla mümkün...

  16.8.2017 14:59
 • Bacaklarınızı Uzun Gösterecek 9 Öneri
  Bacaklarınızı Uzun Gösterecek 9 Öneri

  Uzun bacak her kadının hayali. Stilinizde yapacağınız birkaç ufak değişiklik bacaklarınızı daha ince ve uzun gösterecektir.

  12.8.2017 11:41
 • Bandana Bağlama Teknikleri
  Bandana Bağlama Teknikleri

  Takıp takıştırmayı çok severim bilirsiniz.

  8.8.2017 18:12
 • Düğünlerde Beyaz Rengi Geline Bırakın!
  Düğünlerde Beyaz Rengi Geline Bırakın!

  Düğünlere uygun giyinme kuralları, hem dikkat çekmek hem de gelini gölgelemeden giyinmek ya da abartıdan kaçınıp yine de biraz dekolteye sahip olmak isteyenler için kolaylık sağlıyor.

  8.8.2017 15:40
 • Bronzlaştırıcı Pudra (Bronzer) Dosyası
  Bronzlaştırıcı Pudra (Bronzer) Dosyası

  Bronz bir ten yalnızca yaz aylarına özgü değil. Bronzlaştırıcı pudralar sayesinde her mevsim yüzünüzde ve makyajınızda bronz bir etki sağlamak mümkün. Hem yüksek fiyatlı hem de uygun fiyatlı bronzlaştırıcı pudraları denedim ve değerlendirdim. Umarım bu sayede kendinize en uygun olanı bulabilirsiniz!

  7.8.2017 19:07