Banyodaki küf lekelerinden kurtulmanın yolu Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
10.06.2019 11:09

Banyodaki küf lekelerinden kurtulmanın yolu

Banyo evin en nemli ve bu nedenle en rutubetli yerlerinden biridir. Eğer evin dış cephesinden dolayı değilse size vereceğimiz karbonatlı tarifle banyodaki küf lekelerinden kurtulabilirsiniz.

Haber: Banyodaki küf lekelerinden kurtulmanın yolu

Nem, küfe ve rutubete sebep olur. Bu sebeple çürüme ve rutubetli bir koku baş gösterir. Bu nedenle haftada 3-5 kez evi ve özellikle banyoyu havanlandırmanız gerekmektedir. Peki, küf lekeleri nasıl çıkar? Bunun için herkesin evinde bulunan maliyeti düşük bir formül hazırladık.

KARBONAT VE SU KARIŞIMI

Deterjandan daha sağlıklı olan bu doğal yöntem işe yarıyor. Önce 1 ölçek suya 3 ölçek karbonatı ilave edin ve karıştırın. Ardından küf ve rutubetin üzerine sürün. Üzerine sirke sıkın. Küflenen yeri ıslak bir bez yardımı ile ya da bulaşık teli ile ovun. Son olarak su ile temizleyin.Yeni Yenikadın Haberleri

 • Bu yaz tatil yaparken dikkat edilmesi gerekenler!Bu yaz tatil yaparken dikkat edilmesi gerekenler!

  Okan Üniversitesi Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Nail Özgüneş, bu yaz tatili döneminde nelere dikkat etmemiz gerektiğini açıkladı.

 • Gebelik ve lohusalık dönemine özel 6 korona önlemiGebelik ve lohusalık dönemine özel 6 korona önlemi

  Koronavirüsün özellikle hamilelik ve emzirme sürecinde etkilerine yönelik birçok bilinmezlik olduğunu belirten Acıbadem Kozyatağı Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Elif Meşeci, kontrollü sosyal hayat dönemine geçildiği 'yeni normal'de de hamilelerin ve emziren annelerin çok dikkatli olmaları gerektiğini söylüyor.

 • 25-31 Mayıs haftalık burç yorumları25-31 Mayıs haftalık burç yorumları

  Karma Astrolog Aysun Köşker Koç, burçların yeni haftadaki durumunu sizler için yorumladı. Bakalım bu hafta burçları neler bekliyor?

 • A'dan Z'ye hamilelikte yapılacaklarA'dan Z'ye hamilelikte yapılacaklar

  Avrasya Hastanesi'nden Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Nurcan Dalan hamilelik sürecinde uygulayabileceğiniz bakım sırlarını ve hamilelikle ilgili aklınıza takılan birçok konuya ilişkin bilgileri anlatıyor.

 • Eve giren ürünlerin hijyeni nasıl sağlanmalı?Eve giren ürünlerin hijyeni nasıl sağlanmalı?

  İstanbul Okan Üniversitesi Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Nail Özgüneş, dışarıdan evimize gelen paketlerin hijyenini nasıl sağlamamız gerektiğini açıkladı.