Banyo lifleri tehlike saçıyor! Haberi - yenikadin.com
25.06.2019 15:41

Banyo lifleri tehlike saçıyor!

Vücudunuzu temizlemek için kullandığınız banyo lifleri, doğru kullanılmadığı takdirde tam aksine sağlığınıza zarar veriyor, çeşitli hastalıklarla karşı karşıya kalmanıza neden oluyor. İşte banyo liflerinde sizi bekleyen tehlike!

Haber: Banyo lifleri tehlike saçıyor!

Banyo lifleri doğru şekilde kurutulmadığında bakteriler için uygun bir yaşam alanına dönüşür.Duş sırasında da bakteriler cildinize nüfuz ederek çeşitli sağlık sorunlarıyla karşı karşıya kalmanıza neden olur.

BANYO LİFİ KULLANIMI HATALARI RİSKE NEDEN OLUYOR

Banyolar, sıcak ve nemli ortamlar olduğu için, bakteriler için uygun yaşam alanına dönüşürler. Bu ortamda bulunan eşyalar da bakteri oluşumuna maruz kalır.

Banyo ortamında bulunan lifler de her defasında iyi şekilde kurutulmadığında nemli halde kalır ve bakteriler için uygun bir yaşam alanına dönüşür.

DERMATOLOGLAR UYARIYOR

Banyo lifleri sık sık değiştirilmediğinde ne kadar temizlense de sağlık için sorun oluşturabilirler. Bu yüzden dermatologlar tek kullanımlık liflerin duş için daha ideal olduğunu söylüyor.Yeni Sağlık Haberleri

 • Pandemi etkisiyle evlilik ve boşanmalardaki süreç azaldıPandemi etkisiyle evlilik ve boşanmalardaki süreç azaldı

  Çocuk için evli kalmak, ailedeki sorunu çözmez. Çocukların boşanmaya gösterdikleri tepkinin asıl sebebi anne ve babalarından ayrılmayı istememeleridir. DBE Davranış Bilimleri Enstitüsü'nden Uzman Klinik Psikolog Ceren Kurtay Doğan anlatıyor…

 • Türkiye'nin Vuhan'ı' İstanbul'da koronavirüs salgını ne durumda?Türkiye'nin Vuhan'ı' İstanbul'da koronavirüs salgını ne durumda?

  Türkiye'de ilk koronavirüs vakası, geçen yılın Mart ayında İstanbul'da tespit edildi. Koronavirüsten kaynaklanan ilk ölüm haberi de yine aynı dönemde İstanbul'dan geldi. Sonrasında salgın hem İstanbul'da hem de ülkede hızla yayıldı.

 • Sular Akademi Hastanesi'nin hedefi sağlık turizmiSular Akademi Hastanesi'nin hedefi sağlık turizmi

  Sular Akademi Hastanesi'nin hedefi sağlık turizmi Başhekim Dr. Özkar; "Sadece civar illerden değil yurt dışından da gelen hastalarımızı ağırlamak istiyoruz" Kahramanmaraş'ta Sular Akademi Hastanesi 300 yatak kapasiteli, 7 ameliyathanesi ile sağlık sektöründe vatandaşlara hizmet sunmaya başladı.

 • Hindistancevizi yağı, türk kahvesi karışımı marifetleri sonsuz!Hindistancevizi yağı, türk kahvesi karışımı marifetleri sonsuz!

  Kahve tutkunlarının yeni gözdesi yağlı Türk kahvesinin, kilo vermeyi kolaylaştırmaktan iştahı azaltmaya, açken olan baş ağrısına çözüm olmaktan konsantrasyonu arttırmaya kadar onlarca faydası var. Dr. Ayşegül Çoruhlu yağlı Türk kahvesi ile ilgili şaşırtıcı bilgiler paylaştı.

 • Sağlıklı bir oruç için sahurda neler yenmeli?Sağlıklı bir oruç için sahurda neler yenmeli?

  Oruç tutarken vücut gün boyunca ihtiyaç duyduğu maddelerden uzak kalıyor. Bu da günlük hayatı etkiliyor, insan kendini çok hızlı bir şekilde aç, susuz, yorgun, enerjisiz hissedebiliyor. İşte bu sorunlarla baş etmek ve sağlıklı bir Ramazan geçirmek için sahurda beslenmeye özen göstermek gerekiyor..