Banyo Dekorasyonunda Yapılan 5 Hata Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
31.01.2019 12:18

Banyo Dekorasyonunda Yapılan 5 Hata

Büyük bir özenle tasarlanan banyolar, basit hatalarla işlevsiz hale gelebiliyor.

Haber: Banyo Dekorasyonunda Yapılan 5 Hata

AYDINLATMA

Evin her bölümü için önemli bir detaydır. Banyolar evin ışık almayan ya da az ışık alan bölümü olduğu için, banyo aydınlatması ayrıca önem kazanmaktadır. Banyo aydınlatmasında tek ışık kaynağı kullanıyorsanız bu banyonuz için ideal olmayacaktır. Spot lamba detayları ile çoklu aydınlatma yaparak banyonuzda ideal aydınlanmayı yakalayabilirsiniz.

GEREKSİZ DETAYLAR

Banyolar süsleme amacıyla gereksiz dekor eşyaları ile doldurularak kullanışsız hale getirilmektedir. İdeal bir banyo işlevsel olmaktadır. Ferah ve sade şekilde tasarlanması gereken banyolarda gereksiz süs ve aksesuarların olmadığı modern banyo tasarımları doğru seçim olacaktır.

KARAKTERİZE EDİLMELİ

Banyonun standart şekilde oluşturulması fotoğraf karesinde hoş görünse de kullanıma geldiğinde zorluklar çıkarabiliyor. Banyonun kişisel isteklere göre dizayn edilmesi doğru olacaktır. Aydınlatmanın şekli, rafların yeri, dolabın yer ve benzeri detaylar ev sahibine göre planlandığında banyoda mükemmel uyum yakalanacaktır.

DUVAR RENKLERİ

Banyoya derinlik ve ferahlık hissi vermesi gereken duvarlar, yanlış renk seçimi yapıldığında dar ve karanlık bir ortama neden olabilmektedir. Banyo duvarlarında duvar kağıdı yanlış olacaktır. Banyoda ideal duvar için açık renk tonların seçilmesi gereklidir.

ŞIKLIK AYRINTIDA GİZLİ

Banyo dekorasyonunu standart hali ile bırakmak en sık yapılan hatalardandır. Misafirlerin de göreceği bir yer olan banyo, aydınlatma, tasarım ve detayları ile tüm detaylarına kadar düşünülmelidir.

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Yenikadın Haberleri

  • Cinayet görüntüleri travma yaratıyor!
    Cinayet görüntüleri travma yaratıyor!

    Emine Bulut cinayetiyle birlikte olay anına ilişkin görüntülerin TV'de yayınlanması, şiddet olaylarının çocuklar üzerindeki etkilerini gündeme getirdi.

    24.8.2019 10:30