Baklava yedikten sonra peynir yerseniz ne olur? Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
17.07.2019 10:39

Baklava yedikten sonra peynir yerseniz ne olur?

Diş temizliği için birçok yöntem deniyorsunuz. Ama bunlardan biri var ki diğerlerinden çok farklı: Baklava yedikten sonra beyaz peynir yemek.

Haber: Baklava yedikten sonra peynir yerseniz ne olur?

Bol şekerli besinler tükettikten sonra dişlerinize zarar verdiğinizi düşünüyor ve pişmanlık yaşıyorsunuz. Ancak bu durum düşündüğünüz kadar büyük bir sorun değil. Çünkü baklava gibi şekerli besinler tükettikten sonra beyaz peynir yemek dişlerinizin korunmasını sağlar.

TATLI YİYECEKLERDEN HEMEN SONRA

Baklava, lokum ve şeker gibi yiyecekler, ağız içinde asidik ortam oluşmasına neden olur. Bulunduğunuz ortamda diş fırçalama imkanınız yoksa beyaz peynir tüketerek ağzınızdaki asidik etkiyi ortadan kaldırabilirsiniz. Beyaz peynirin içinde bulunan kazein, bakteri aktivitelerinin azalmasını sağlayarak ağız sağlığınıza katkı yapar.

ALTERNATİF YÖNTEMLER

Tatlı tüketiminde hemen sonra şekersiz sakız çiğnemek ve bol ılık su ile ağzı çalkalamak da ağzı temizliğiniz için aynı etkiyi gösterecektir. Bu uygulamalar ağız kokusunun giderilmesini de sağlar.

Dikkat: Kürdan kullanma konusunda dikkatli davranmalı, kürdan kullanımından kaçınılmalıdır. Bu uygulama diş etlerinize zarar verebilir.

Haber Yorumları
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Sağlık Haberleri

 • 40 yaş sonrası hamileliklerde bilinmesi gereken 9 şey40 yaş sonrası hamileliklerde bilinmesi gereken 9 şey

  40 yaşından sonra bebek sahibi olmak, çiftlere ebeveynlik için daha duygusal ve finansal olarak hazır olana kadar bekleme şansı verebilir. Bununla birlikte, doğurganlık yaşla birlikte azaldığından hamile kalma konusunda zorluklar yaşanabilir. Özellikle kadınlar için doğurganlık durumu 40 yaş sonrasında önemli ölçüde azalabilmektedir.

 • Regl dönemi hakkında bilinmesi gereken 5 şeyRegl dönemi hakkında bilinmesi gereken 5 şey

  Pepapp kadınların regl dönemi hakkında bilgi sahibi olmalarına ve kendilerini daha iyi hissetmelerine yardımcı olmak için 5 önemli bilgiyi paylaştı.

 • Yanlış sütyen seçimi yaşam kalitenizi bozmasın!Yanlış sütyen seçimi yaşam kalitenizi bozmasın!

  Meme sağlığı açısından sütyen seçimi büyük önem taşırken, birçok kadın doğru göğüs ölçülerini bilmediğinden hatalı tercih yapıyor. Yanlış sütyen seçimi sonucu göğüslerin vücut hareketine bağlı olarak sürekli çok yönlü olarak yer değiştirmesi ise göğüsleri destekleyen bağ ve cilt/cilt altı dokuyu uzatarak, hem ağrıya hem de sarkmaya neden oluyor.

 • Ev işlerinde 50 dakika temizlik 10 dakika molaEv işlerinde 50 dakika temizlik 10 dakika mola

  Fizyoterapist Birgül Elmas Bodur, "Basit ama etkili tüyolarla sakatlanmalardan uzak durmak mümkün. Örneğin ev işleri sırasında mutlaka dinlenme molası verin.Her 50 dakikalık çalışma sonrasında 10 dakika dinlenin" ifadelerini kullandı.

 • Kadınlarda görülen bu belirtiler kanser habercisiKadınlarda görülen bu belirtiler kanser habercisi

  Söz konusu kadınlar olduğunda birçok belirti bazı kadın hastalıklarına işaret edebiliyor. Özellikle de günlük hayatın yoğunluğu içinde gözden kaçırılan bu belirtiler çoğu zaman önemsenmese de ciddi bir hastalığın habercisi olabiliyor.