Baklava yedikten sonra peynir yerseniz ne olur? Haberi - yenikadin.com
17.07.2019 10:39

Baklava yedikten sonra peynir yerseniz ne olur?

Diş temizliği için birçok yöntem deniyorsunuz. Ama bunlardan biri var ki diğerlerinden çok farklı: Baklava yedikten sonra beyaz peynir yemek.

Haber: Baklava yedikten sonra peynir yerseniz ne olur?

Bol şekerli besinler tükettikten sonra dişlerinize zarar verdiğinizi düşünüyor ve pişmanlık yaşıyorsunuz. Ancak bu durum düşündüğünüz kadar büyük bir sorun değil. Çünkü baklava gibi şekerli besinler tükettikten sonra beyaz peynir yemek dişlerinizin korunmasını sağlar.

TATLI YİYECEKLERDEN HEMEN SONRA

Baklava, lokum ve şeker gibi yiyecekler, ağız içinde asidik ortam oluşmasına neden olur. Bulunduğunuz ortamda diş fırçalama imkanınız yoksa beyaz peynir tüketerek ağzınızdaki asidik etkiyi ortadan kaldırabilirsiniz. Beyaz peynirin içinde bulunan kazein, bakteri aktivitelerinin azalmasını sağlayarak ağız sağlığınıza katkı yapar.

ALTERNATİF YÖNTEMLER

Tatlı tüketiminde hemen sonra şekersiz sakız çiğnemek ve bol ılık su ile ağzı çalkalamak da ağzı temizliğiniz için aynı etkiyi gösterecektir. Bu uygulamalar ağız kokusunun giderilmesini de sağlar.

Dikkat: Kürdan kullanma konusunda dikkatli davranmalı, kürdan kullanımından kaçınılmalıdır. Bu uygulama diş etlerinize zarar verebilir.Yeni Sağlık Haberleri