Bakımlı kadın olmanın 5 altın kuralı Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
6.09.2019 10:36

Bakımlı kadın olmanın 5 altın kuralı

Bakımlı kadınların her koşulda nasıl zarif göründüğünü merak ediyor ve onlar gibi olmak istiyorsanız, bakımlı olmanın 5 altın kuralını alışkanlık haline getirmelisiniz.

Haber: Bakımlı kadın olmanın 5 altın kuralı

Hayatın temposu, hava değişimleri ve çıtayı yüksekte tutmanız gereken iş hayatı, bakımsız biri gibi görünmenize neden olmasın. Bakımlı kadınların alışkanlık haline getirdiği davranışlarla siz de her koşulda bakımlı bir kadın görünümüne sahip olacaksınız.

1.KAŞLAR

Kadınların güzel görünmesinde en önemli detaylardan biri kaşlardır. Bu yüzden kaş bakımını düzenli olarak yapmalı ve en az 2 haftada bir kaşlarınızı toparlamalısınız. Yukarı doğru çıkan ve çizgisini kaybeden kaşları düzelterek yüzünüzde belirgin bir çekicilik yakalayacaksınız.

2.CİLT BAKIMI

"Kadınların en güzel giysisi cildidir" sözünden hareketle cildinizin canlı, nemli ve parlak görünmesine özen göstermelisiniz. Bunun için peeling ve maske uygulamaları ile el, yüz ve vücuduna uygulamalar yaparak cildinize bakım yapmalısınız. Düzenli şekilde uygulamalara devam ederek cildinizde kalıcı bir çekici görünüm elde edebilirsiniz.

3.MAKYAJ

Kadınların vazgeçilmezi olan makyaj, zaten her kadının yaptığı ve vazgeçilmez bir alışkanlık haline getirdiği uygulamadır. Makyaj yapımında dikkat etmeniz gereken nokta ise yüz şekliniz, ten rengini ve saçınızla uyumlu olan makyaj türün belirlemektir. Bu noktada deneme yanılmalarla sonuca gidebileceğiniz gibi profesyonel destek alarak doğru makyaj uygulamasını tercih edebilirsiniz.

4.TIRNAK VE EL

Saç, makyaj ve cilt bakımından sonra dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli nokta da elleriniz ve tırnaklarınız. Sağlıklı ve bakımlı el görünümü yakalamak için düzenli manikür yaptırmalı, yumuşak ve pürüzsüz eller için el bakım uygulamaları yapmalısınız.

5.GİYİM

Bakımlı görünümü tamamlamak için giyim tercihlerinizi de gözden geçirmelisiniz. Vücudunuza uygun kıyafet seçimi yapmalı, makyaj, saç ve diğer detaylarla uyumlu görünüm yakalamalısınız. Şık görünümünüzü güzel bir parfümle tamamlayarak kusursuz görünümü elde edebilirsiniz.

Haber Yorumları
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Yenikadın Haberleri

 • Cildiniz sağlığınızı ele veriyor!Cildiniz sağlığınızı ele veriyor!

  Bazı rahatsızlıklar cildimizden sinyal verirler.Dermatoloji Uzmanı Dr. Ata Nejat Ertek konu ile ilgili bilgiler verdi.

 • 40 yaş sonrası hamileliklerde bilinmesi gereken 9 şey40 yaş sonrası hamileliklerde bilinmesi gereken 9 şey

  40 yaşından sonra bebek sahibi olmak, çiftlere ebeveynlik için daha duygusal ve finansal olarak hazır olana kadar bekleme şansı verebilir. Bununla birlikte, doğurganlık yaşla birlikte azaldığından hamile kalma konusunda zorluklar yaşanabilir. Özellikle kadınlar için doğurganlık durumu 40 yaş sonrasında önemli ölçüde azalabilmektedir.

 • Regl dönemi hakkında bilinmesi gereken 5 şeyRegl dönemi hakkında bilinmesi gereken 5 şey

  Pepapp kadınların regl dönemi hakkında bilgi sahibi olmalarına ve kendilerini daha iyi hissetmelerine yardımcı olmak için 5 önemli bilgiyi paylaştı.

 • Yanlış sütyen seçimi yaşam kalitenizi bozmasın!Yanlış sütyen seçimi yaşam kalitenizi bozmasın!

  Meme sağlığı açısından sütyen seçimi büyük önem taşırken, birçok kadın doğru göğüs ölçülerini bilmediğinden hatalı tercih yapıyor. Yanlış sütyen seçimi sonucu göğüslerin vücut hareketine bağlı olarak sürekli çok yönlü olarak yer değiştirmesi ise göğüsleri destekleyen bağ ve cilt/cilt altı dokuyu uzatarak, hem ağrıya hem de sarkmaya neden oluyor.

 • Ev işlerinde 50 dakika temizlik 10 dakika molaEv işlerinde 50 dakika temizlik 10 dakika mola

  Fizyoterapist Birgül Elmas Bodur, "Basit ama etkili tüyolarla sakatlanmalardan uzak durmak mümkün. Örneğin ev işleri sırasında mutlaka dinlenme molası verin.Her 50 dakikalık çalışma sonrasında 10 dakika dinlenin" ifadelerini kullandı.