Aynadan selfie çekmenin ipuçları Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
8.06.2019 10:10

Aynadan selfie çekmenin ipuçları

Yeni aldığınız bir kıyafeti, çok beğendiğiniz takıyı ya da yeni yaptırdığınız saçı sosyal medyadan paylaşmak, arkadaşlarınızın beğenisini almak istiyorsunuz. O halde aynanın karşısına geçin ve kusursuz bir selfie yapın.

Haber: Aynadan selfie çekmenin ipuçları

Sosyal medyayı aktif şekilde kullanıyor ve arkadaşlarınızla internet ortamında hep beraberseniz ayna karşısında selfie çekmenin incelikleri size büyük bir artı kazandıracak. Çünkü sizi diğerlerinden farklı kılan özelliklerinizi çarpıcı şekilde ortaya koyabileceksiniz.

1.AMACINIZI BELİRLEYİN

Selfie fotoğrafınızı hangi sosyal medya ortamında paylaşacağınız önemli. Çünkü her mecranın kendi tarzı ve trendleri var. Kısa sürede değişen bu eğilimleri takip etmeli, kıyafetinizi ve pozunuzu bu kriterlere göre belirlemelisiniz. Instagram'da paylaşım yapacaksanız sizi siz yapan karakteristik özelliklerinizi öne çıkaran giyim ve saç tasarımını tamamladıktan sonra aynanın karşısına geçebilirsiniz.

2.AÇIYI AYARLAYIN

Aynanın karşısına geçtiğinizde ışığın açısına göre pozisyon alın. İlk dikkat etmeniz gereken nokta kolunuzun aynadaki görüntüyü engellememesidir. Buna dikkat etmezseniz çok amatör bir görüntü ortaya çıkabilir. İster tepeden aşağı tutun ister yandan tutun mutlaka telefonunu tuttuğunuz elinizin görüntüsünü kapatmamasına dikkat edin.

3.DOĞRU AYNA OLDUĞUNDAN EMİN OLUN

Karşısına geçtiğiniz aynanın boyut, kalite ve ışıklandırma olarak doğru ayna olduğundan emin olun. Küçük bir ayna kötü bir görüntüye neden olurken ışıklandırması yetersiz bir aynada istediğiniz görüntüyü elde etmeniz oldukça zorlaşacaktır.

4.AYNA TEMİZ Mİ?

Selfie yapacağınız aynayı, kıyafetlerinizi her şeyi ayarladınız. Ancak aynanın temiz olup olmadığını kontrol etmeniz. Bu durumda yaptığınız tüm hazırlıklar boşa gidecektir. Çünkü kirli bir ayna ile elde edeceğiniz görüntü, amatör bir görüntü oluşturacaktır.

5.VURGU YAPIN

Selfiede her zaman tam boy görüntü almak zorunda değilsiniz. Özellikle de aynaya yakın duruyorsanız bunu yapmak zor olacaktır. Aynanın karşısına geçtiğinizde odak noktasına takı, çanta ya da vurgu yapmak istediğiniz ögeyi merkeze alarak fotoğrafı çekin. Elde ettiğiniz görüntü çok daha anlamlı olacaktır.

6.SELFİE MAKYAJI

Sosyal medyada yapacağınız paylaşımı tüm çevreniz görecek, yıllarca orada kalacak. Böyle bir fotoğraf için özel makyaj yapmak doğru olacaktır. Kendi tarzınızı yansıtan kıyafetinizle uyumlu bir makyaj, selfienizi çok daha özel yapacaktır.

Haber Yorumları
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Yenikadın Haberleri

 • Yeni haftada burcunuzu neler bekliyor?Yeni haftada burcunuzu neler bekliyor?

  Karma Astrolog Aysun Köşker Koç, burçların yeni haftadaki durumunu sizler için yorumladı. Bakalım 6-12 Temmuz haftasında burçları neler bekliyor?

 • Diyet yapmadan karantina kilolarınızdan kurtulunDiyet yapmadan karantina kilolarınızdan kurtulun

  Çoğumuz bu karantina süresi boyunca yaptığı kadar, yemek yapmamıştır. Vaktimiz bol diye en meşakkatli yemekleri bile denedik. Aileyle birlikte sofraya oturmanın keyfini zengin sofralarda çıkarttık. Dizi veya film izlerken, kontrolsüzce abur cubura daldık. Şimdi yaşadığımız o lezzetli anların sonucu fazla yağlarla yüzleşme zamanı.

 • Yeni normalde çocuklu ailelere 10 tatil kuralı!Yeni normalde çocuklu ailelere 10 tatil kuralı!

  Koronavirüs pandemisinin kontrol altına alınmasıyla beraber yeni normalleşme dönemi başlayınca, aile olarak bu bunaltıcı tablodan çıkmak için tatil planları yapmaya başladık. Her ne kadar virüs çocuklarda erişkinlere göre daha seyrek görülüp daha hafif seyretse de, çocuklarımızla nasıl bir tatil planı yapmamız gerektiği hepimizin zihnini kurcalıyor

 • Sapsarı güneşe karşı kırmızılarla korunun!Sapsarı güneşe karşı kırmızılarla korunun!

  Evlere girdiğimizde kıştı, bir çıktık ki yaz olmuş. Şimdi tedbiri elden bırakmadan, hayata kaldığımız yerden devam etmeye çalışıyoruz. Bu süreçte tedbir almamız gereken bir diğer konu da, güneş ışınlarına karşı cildimizi korumak.

 • "Yaz geldi" diye sakın şok diyet yapmayın!"Yaz geldi" diye sakın şok diyet yapmayın!

  COVID-19 pandemisinde kimi zaman stres kimi zamansa can sıkıntısı sebebiyle birçoğumuz mutfakta yemek işlerine ağırlık verdik. Artık kontrollü sosyal hayat sürecinin başlaması ve havaların ısınmasıyla birlikte çoğumuz kendimize şu soruyu sorar olduk: 'Aldığım kiloları nasıl hızlı verebilirim?'