Ayak Kokusunu Gideren 5 Doğal Yöntem Haberi - yenikadin.com
28.02.2019 14:43

Ayak Kokusunu Gideren 5 Doğal Yöntem

Sosyal ortamlarda özgüveninizi düşüren ve ayak sağlığınızı tehdit eden ayak kokusu, doğal yöntemlerle sorun olmaktan çıkıyor.

Haber: Ayak Kokusunu Gideren 5 Doğal Yöntem

Evinizde pratik şekilde uygulayabileceğiniz doğal uygulamalarla, ayağınızda oluşan kötü kokulardan kurtulabilirsiniz.

ALOE VERA ETKİSİ

Gerekli malzemeler: 6 damla çay ağacı yağı, 3 yemek kaşığı (45 gram) aloe vera jeli.

Hazırlanışı: Çay ağacı yağını ve aloe vera jelini küçük bir kaseye alıp karıştırın.

Uygulama: Karışımı ayaklarınıza masaj yaparak uygulayın. 20-30 dakika bekleyin. Sonra ayaklarınızı ılık suyla durulayıp kurulayın. Bu uygulamayı kokudan kurtulana kadar her gün tekrarlayabilirsiniz.

ADA ÇAYI İLE MİS GİBİ AYAKLAR

Gerekli malzemeler: 3 yemek kaşığı yulaf ezmesi, 3 adet adaçayı yaprağı

Hazırlanışı: Adaçayı yapraklarını ezin. Yulafı ekleyip karıştırın.

Uygulama: Hazırladığınız karışımı kokan ayakkabılarınızın içine serin. Ayakkabılarınızı bir kenarda en az 12 saat bekletin. Koku gidene kadar bu uygulamayı yapmaya devam edin.

BİBERİYE UYGULAMASI

Gerekli malzemeler: 2 fincan su, 3 yemek kaşığı kurutulmuş biberiye.

Hazırlanışı: Biberiyeyi ve suyu cezve içine alın. 4-5 dakika kaynatın. Cezveyi ocaktan alın. 10 dakika boyunca demlenmesini bekleyin. Karışımı süzüp kullanıma hazır hale getirin.

Uygulama: Elde ettiğiniz sıvıyı sprey şişeye doldurun. Ayağınıza spreyi sıkın ve masaj yapın. Her gün bu uygulamayı tekrar edebilirsiniz.

JOKER ÇÖZÜM: KARBONAT

Gerekli malzemeler: 6 damla limon yağı, 3 yemek kaşığı karbonat, su

Hazırlanışı: Bir kaseye karbonatı koyun. Kaseye limon yağını ekleyin. Malzemeleri kıvama gelene kadar ölçülü şekilde su ekleyerek karıştırın.

Uygulama: Hamur kıvamında hazırladığınız karışımı parmak araları da dahil olmak üzere ayağınıza masaj yaparak uygulayın. Sonra ayağınızı sıcak su ile durulayın.

AT KUYRUĞU OTU UYGULAMASI

Gerekli malzemeler: 2 fincan su, 3 yemek kaşığı at kuyruğu otu.

Hazırlanışı: Bir cezvenin içinde at kuyruğu otunu ve suyu karıştırın. 5 dakika boyunca karışımı kaynatın. Karşımı kenara alıp soğumasını bekleyin. Yeterince soğuyan karışımı bir kaseye alın.

Uygulama: Hazırladığınız sıvı ile ayaklarınıza masaj yapın. Haftada 2-3 defa bu uygulamayı yapabilirsiniz.Yeni Yenikadın Haberleri