Asla Paylaşmamanız Gereken Kozmetik Ürünleri Haberi - yenikadin.com
7.03.2019 14:31

Asla Paylaşmamanız Gereken Kozmetik Ürünleri

Arkadaşınızın ricasını kırmayıp makyaj malzemenizi paylaşıyorsunuz. Peki bu durumun hem siz hem de arkadaşınız için sağlıksız olduğunu biliyor musunuz?

Haber: Asla Paylaşmamanız Gereken Kozmetik Ürünleri

Arkadaşınız sizden makyaj malzemesi istediğinde hiç düşünmeden veriyorsunuz. Artık makyaj malzemenizi verirken iki kere düşünmeniz gerekecek. Çünkü bu hiç de sağlıklı bir durum değil.

MASKARA

Maskaranızı paylaşmamanız gerektiğini birçok defa duymuşsunuzdur. Niçin paylaşmamanız gerektiğini düşünüyorsanız, göz enfeksiyonlarına neden olabileceğini söylememiz yeterli olacaktır. Göz çevresi, kirpiklere karşı savunmasızdır. Kirpiklerdeki bakteriler direkt olarak göze nüfuz edecektir. Bu yüzden arkadaşınızla maskaranızı kesinlikle paylaşmayın. Bu tarz bir istekle karşılaştığınızda göz kalemi paylaşabilirsiniz. Ama daha sonra kalemin kullanılan kısmını tıraşlayın ve kalemi dezenfekte edin.

ŞİŞEDE BULUNAN KREM VE LOSYONLAR

Ellerinizin temas ettirerek kullandığınız hiçbir ürünü paylaşmalısınız. İnsan elinde yaklaşık 4 bin 742 değişik türden 332 bin bakteri bulunuyor. Ellerin temas ederek kullanıldığı ortak eşya sizin için de arkadaşınız için de oldukça sağlıksız sonuçlar doğurabilir. Buna çözüm olarak pompalı ürünler kullanabilirsiniz.

PRESLENMİŞ PUDRALAR

Pudrayı birden fazla kişi kullandığında bakteri geçişi olacaktır. Arkadaşınızın sizden pudra istediği zaman onu geri çevirmemek için likit fondötenler ya da pompalı sıkılabilen ürünler tercih edebilirsiniz. Bu cilt sağlığınız için daha güvenli bir yoldur.

DUDAK ÜRÜNLERİ

Dudak ürünlerinin hangi çeşidi olursa olsun asla paylaşmamalısınız. Pek çok insan farkında olmasa da dudağında uçuk virüsü taşır. Böyle bir istekle karşılaştığınızda dudak kalemi paylaşabilirsiniz. Dudak kalemini paylaştıktan sonra kullanılan kısmı tıraşlamayı ve dezenfekte etmeyi unutmayın.

MAKYAJ FIRÇALARI

Makyaj fırçasını paylaşmak, bakterilerin taşınmasına ve sivilce oluşumuna yol açar. Makyaj malzemelerinizi başkalarıyla paylaşmaktan uzak durmalısınız. Eğer paylaşmanız gereken durum olursa dezenfekte işlemi yapmadan ürünü tekrar kullanmayın.

Haber Yorumları
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Yenikadın Haberleri

 • Bu hafta burcunuzu neler bekliyor?Bu hafta burcunuzu neler bekliyor?

  Karma Astrolog Aysun Köşker Koç, burçların yeni haftadaki durumunu sizler için yorumladı. Bakalım 19 - 25 Ekim haftasında burçları neler bekliyor?

 • Mamografi hakkında 10 soru 10 cevapMamografi hakkında 10 soru 10 cevap

  nadolu Sağlık Merkezi Radyoloji Uzmanı Dr. Muhittin Mümtaz Özarar, Ekim ayı Meme Kanseri Farkındalık Ayı kapsamında mamografi ile ilgili sık sorulan 10 soruyu şöyle yanıtladı...

 • Kadınlar hangi alışverişlerden sonra pişman oluyor?Kadınlar hangi alışverişlerden sonra pişman oluyor?

  Kredi kartı hesap kesim tarihinden hemen sonra ya da yüklü bir taksidin sona ermesinin ardından yapılan alışverişler, en fazla pişmanlık duyulanlar oluyor.

 • Sonbaharda kaş bakımı nasıl olmalı?Sonbaharda kaş bakımı nasıl olmalı?

  Tüm ruhsal ve fiziksel dengeleri değiştiren sonbahar mevsimine uyum sağlamaya çalışan vücudumuz ise bu geçiş sürecinde saç dökülmesi ve cilt problemleri gibi bazı fiziksel değişimler yaşayabiliyor. Bu duruma bir de mevsim geçişleri ilişkili ruhsal dalgalanmaların da eklenmesi kaş dökülmesi gibi olumsuz sonuçlara sebep olabiliyor.

 • Dış gebelik yaşadığınızı gösteren 6 belirtiDış gebelik yaşadığınızı gösteren 6 belirti

  Dış gebelik, döllenmiş yumurtanın bir kadının rahminin dışında, karnının başka bir yerinde büyümesidir. Bu durum hayatı tehdit eden kanamalara neden olabilir ve tıbbi müdahaleyi gerektirir.