Aşkınızın Katili Olacak 5 Cümle Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın

Aşkınızın Katili Olacak 5 Cümle

Kimi cümleler var ki biten ilişkilerin baş mimarı olma niteliği taşır. Eğer yolunda giden mutlu bir ilişkiniz varsa siz siz olun bu cümlelerden şiddetle kaçının.

Haber: Aşkınızın Katili Olacak 5 Cümle

Eski sevgilimle de buraya gelmiştik

İlişkiler kitabı diye bir şey olsaydı ilk maddesi muhtemelen eski sevgililer ile ilgili olurdu. Zira hiçbir ilişki eski sevgiliye ait kalıntıları kabul etmez. İlişkinizin başka ilişkiler gibi olmadığını ve modern insanlar olduğunuzu düşünüyor olabilirsiniz.Fakat bu fikirler sizi sakın yanıltmasın. Bugün böyle düşünüp eski sevgilinizle ilgili bir cümle kurarsanız, o cümle seneler sonra hiç beklemediğiniz bir anda önünüze çıkabilir. Tedbirli olmakta fayda vardır.

Farz edelim ki sevgilinizle güzel bir mekâna gittiniz kahvenizi yudumluyorsunuz ya da çok sevdiğiniz bir yere seyahate gittiniz, manzaranın tadını çıkarıyorsunuz. Her şey yolunda ama size eskiyi hatırlatan bir şeyler var. Durgunlaşıyorsunuz, sevgiliniz sebebini sorduğunda eski sevgilinizle de buraya geldiğinizi söylüyorsanız sakın detay vererek durumu daha da zor bir hâle sokmayın. Çünkü siz bu cümleyi kurduğunuz anda karşınızdaki insanın aklından yüzlerce düşünce geçecek. Bu da ilişkinizi sorgulamasına neden olacaktır.

Şimdi biz neyiz?

Bu soru cümlesi ilişkiyi öldürmese de yaşatmayan cinsten. Evet, zihninizde yaşadığınız ilişkinin nasıl bir yol izleyeceğiyle ilgili çeşitli soru işaretleri olabilir. Fakat bu merakınızı direkt olarak karşınızdaki insana yönelttiğinizde, onu kalıpların arasına sıkıştırmış oluyorsunuz. Oysa böyle bir isimlendirme çabasına girmemelisiniz. Zira bazen ilişkiler kendiliğinden öyle güzel ilerler ki ona müdahale etmeniz sizin zararınıza olur. Kendinize ve hayatınızdaki kişiye güvenin. Bu tarz sorularla güzel giden bir birlikteliğe balta vurmayın.

Ne zaman evleniyoruz?

"Şimdi biz neyiz?" sorusunun muadili olabilecek nitelikte tehlikeli bir soru cümlesi de "Ne zaman evleniyoruz?"dur. Öncelikle şu konuda hemfikir olunmalı; evlenmek istiyorsanız evlilikten söz eden tek taraf siz olmamalısınız. Zaten ilişkinizde her şey yolunda giderse zaman içinde karşılıklı alınacak kararlar neticesinde yolunuz çizilir. Bu cümleyi kurduğunuzda yine bir sınırlamaya sebebiyet verirsiniz. Oysa ilişkiler bu tarz sınırlamalarla zedelenir. Yarınınızı düşünüp sorgulamaktan vazgeçin; yaşadığınız güzel anların tadını çıkarın. Çünkü en güzeli, en temizi hayat ne getirirse kabul edip, onu yaşamaktır.

Bu kıyafet sana yakışmamış

Sevgilinizin her giydiğini, her yaptığını, her söylediğini beğenmek zorunda değilsiniz. Ancak insanlar arasında yazılı olmayan belli başlı saygı kuralları vardır. Beğenmediğiniz ya da hoşunuza gitmeyen bir şeyi saygı kuralları çerçevesinde güzel bir üslupla dile getirmeniz gerekir.

Sevdiğiniz kadın/erkek o gün hiç de sevmediğiniz bir renk giyinmiş olabilir. Onun yüzüne karşı direkt bu renk sana hiç yakışmamış, hiç güzel olmamış demek samimiyetinize rağmen o insan için kırıcı olacaktır.Aynı şekilde fiziksel özellikleriyle ilgili kuracağınız buna benzer cümleler de oldukça hassas noktalardır. Boyunu, kilosunu ya da herhangibir fiziki özelliğini hedef alan cümleler karşınızdaki insanın kendisini değersiz hissetmesine sebebiyet verir. Sevilmediğini, beğenilmediğini düşünmesi ise size karşı farklı bir tutum takınmasına neden olacaktır.

Ben yapabilirim ama sen yapamazsın

Ayrımcılığın son raddesi olan bu cümle başlı başına bir ilişki katilidir. Özellikle erkek egemenliğinde olan ikili ilişkilerde sık kullanılan bir cümledir. Fakat her iki taraf da kesinlikle birbirine bu cümleyi kurmamalıdır. Zira sevdiğiniz insana bu şekilde saygısızca davranmak, ilişkinizin aniden bitmesine bile sebep olabilir. "Ben arkadaşlarımla gece dışarı çıkabilirim ama sen çıkamazsın, ben eski sevgilimle arkadaş olabilirim ama sen olamazsın" gibi örneği çoğaltılabilecek bu cümleler bir ilişkide asla kurulmaması gereken tehlikeli ve yaralayıcı ifadelerdendir.

,Kaynak: Pembenar

23.2.2018 12:04 [10594218]

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Yenikadın Haberleri

 • Uyurken Cilt Kırışıklığını Önlemek İçin Ne Yapmak Gerekir?
  Uyurken Cilt Kırışıklığını Önlemek İçin Ne Yapmak Gerekir?

  Yüzüstü ve yan uyumak yüzde kırışıklıklara neden oluyor. Yatış pozisyonundan dolayı yüzde oluşan kırışıklıkların botoks ya da dolguyla tedavisinin olmadığını ifade eden Dr. Başar Kaya, bunu önlemek amacıyla bu şekilde yatan kişilere ilginç bir tavsiyede bulundu.

  10.12.2018 16:43
 • 2019'un Beslenme Trendleri
  2019'un Beslenme Trendleri

  Tüm canlılar için en temel ihtiyaçlardan biri olan beslenme ihtiyacı, yıllar içinde değişen koşullarla birlikte birçok farklı tarz yarattı. Çoğu insan “sağlıklı beslenme” kaygısı taşımaya başladı ve birçok yeni yöntem gün yüzüne çıktı. Diyetisyen Emel Terzioğlu Arslan, yeni dönem beslenme trendlerini anlattı.

  10.12.2018 16:43
 • Evde Tavuk Döner Nasıl Yapılır?
  Evde Tavuk Döner Nasıl Yapılır?

  Evde tavuk döner yapmaya ne dersiniz? Dışarıda yediğiniz tavuk döneri aratmayacak, mükemmel bir tavuk döner tarifi paylaşıyoruz. Peki, evde tavuk döner nasıl yapılır? İşte tavuk döner tarifi...

  10.12.2018 16:43
 • Kelimelerin Gücünü Keşfet
  Kelimelerin Gücünü Keşfet

  İnsanoğlu ağzından çıkan cümlelerin, beyninden geçen düşüncelerin bütün evreni dolaşıp tekrar onlara geri döndüğünü bilse eminim çok daha dikkatli olurdu. (Albert Einsteine)

  10.12.2018 14:34
 • Bacaklardaki Varisler Tehlikeli Midir?
  Bacaklardaki Varisler Tehlikeli Midir?

  Prof. Dr. Semih Barlas, bu soruya “evet” yanıtını veriyor. Barlas, varislerin ‘venöz yetmezlik’ denen hastalık sürecinin bir parçası olduğunu; mutlaka bu konuda deneyimli bir kalp damar cerrahı tarafından değerlendirilmesi gerektiğini dile getiriyor.

  10.12.2018 13:58