Aşkınızın Katili Olacak 5 Cümle Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın

Aşkınızın Katili Olacak 5 Cümle

Kimi cümleler var ki biten ilişkilerin baş mimarı olma niteliği taşır. Eğer yolunda giden mutlu bir ilişkiniz varsa siz siz olun bu cümlelerden şiddetle kaçının.

Haber: Aşkınızın Katili Olacak 5 Cümle

Eski sevgilimle de buraya gelmiştik

İlişkiler kitabı diye bir şey olsaydı ilk maddesi muhtemelen eski sevgililer ile ilgili olurdu. Zira hiçbir ilişki eski sevgiliye ait kalıntıları kabul etmez. İlişkinizin başka ilişkiler gibi olmadığını ve modern insanlar olduğunuzu düşünüyor olabilirsiniz.Fakat bu fikirler sizi sakın yanıltmasın. Bugün böyle düşünüp eski sevgilinizle ilgili bir cümle kurarsanız, o cümle seneler sonra hiç beklemediğiniz bir anda önünüze çıkabilir. Tedbirli olmakta fayda vardır.

Farz edelim ki sevgilinizle güzel bir mekâna gittiniz kahvenizi yudumluyorsunuz ya da çok sevdiğiniz bir yere seyahate gittiniz, manzaranın tadını çıkarıyorsunuz. Her şey yolunda ama size eskiyi hatırlatan bir şeyler var. Durgunlaşıyorsunuz, sevgiliniz sebebini sorduğunda eski sevgilinizle de buraya geldiğinizi söylüyorsanız sakın detay vererek durumu daha da zor bir hâle sokmayın. Çünkü siz bu cümleyi kurduğunuz anda karşınızdaki insanın aklından yüzlerce düşünce geçecek. Bu da ilişkinizi sorgulamasına neden olacaktır.

Şimdi biz neyiz?

Bu soru cümlesi ilişkiyi öldürmese de yaşatmayan cinsten. Evet, zihninizde yaşadığınız ilişkinin nasıl bir yol izleyeceğiyle ilgili çeşitli soru işaretleri olabilir. Fakat bu merakınızı direkt olarak karşınızdaki insana yönelttiğinizde, onu kalıpların arasına sıkıştırmış oluyorsunuz. Oysa böyle bir isimlendirme çabasına girmemelisiniz. Zira bazen ilişkiler kendiliğinden öyle güzel ilerler ki ona müdahale etmeniz sizin zararınıza olur. Kendinize ve hayatınızdaki kişiye güvenin. Bu tarz sorularla güzel giden bir birlikteliğe balta vurmayın.

Ne zaman evleniyoruz?

"Şimdi biz neyiz?" sorusunun muadili olabilecek nitelikte tehlikeli bir soru cümlesi de "Ne zaman evleniyoruz?"dur. Öncelikle şu konuda hemfikir olunmalı; evlenmek istiyorsanız evlilikten söz eden tek taraf siz olmamalısınız. Zaten ilişkinizde her şey yolunda giderse zaman içinde karşılıklı alınacak kararlar neticesinde yolunuz çizilir. Bu cümleyi kurduğunuzda yine bir sınırlamaya sebebiyet verirsiniz. Oysa ilişkiler bu tarz sınırlamalarla zedelenir. Yarınınızı düşünüp sorgulamaktan vazgeçin; yaşadığınız güzel anların tadını çıkarın. Çünkü en güzeli, en temizi hayat ne getirirse kabul edip, onu yaşamaktır.

Bu kıyafet sana yakışmamış

Sevgilinizin her giydiğini, her yaptığını, her söylediğini beğenmek zorunda değilsiniz. Ancak insanlar arasında yazılı olmayan belli başlı saygı kuralları vardır. Beğenmediğiniz ya da hoşunuza gitmeyen bir şeyi saygı kuralları çerçevesinde güzel bir üslupla dile getirmeniz gerekir.

Sevdiğiniz kadın/erkek o gün hiç de sevmediğiniz bir renk giyinmiş olabilir. Onun yüzüne karşı direkt bu renk sana hiç yakışmamış, hiç güzel olmamış demek samimiyetinize rağmen o insan için kırıcı olacaktır.Aynı şekilde fiziksel özellikleriyle ilgili kuracağınız buna benzer cümleler de oldukça hassas noktalardır. Boyunu, kilosunu ya da herhangibir fiziki özelliğini hedef alan cümleler karşınızdaki insanın kendisini değersiz hissetmesine sebebiyet verir. Sevilmediğini, beğenilmediğini düşünmesi ise size karşı farklı bir tutum takınmasına neden olacaktır.

Ben yapabilirim ama sen yapamazsın

Ayrımcılığın son raddesi olan bu cümle başlı başına bir ilişki katilidir. Özellikle erkek egemenliğinde olan ikili ilişkilerde sık kullanılan bir cümledir. Fakat her iki taraf da kesinlikle birbirine bu cümleyi kurmamalıdır. Zira sevdiğiniz insana bu şekilde saygısızca davranmak, ilişkinizin aniden bitmesine bile sebep olabilir. "Ben arkadaşlarımla gece dışarı çıkabilirim ama sen çıkamazsın, ben eski sevgilimle arkadaş olabilirim ama sen olamazsın" gibi örneği çoğaltılabilecek bu cümleler bir ilişkide asla kurulmaması gereken tehlikeli ve yaralayıcı ifadelerdendir.

,Kaynak: Pembenar

23.2.2018 12:04 [10594218]

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Yenikadın Haberleri

 • Spordan Sonra Ne Yemeli?
  Spordan Sonra Ne Yemeli?

  Muhtemelen egzersiz öncesi ne yediğinize spordan sonra ne yiyeceğinizden daha fazla düşünüyorsunuz. Ancak spordan sonra ne yemeli sorusu da öncesinde ne yediğiniz kadar önemlidir. Spor sonrası doğru besinleri tüketmek daha iyi sonuçlar almanızı sağlar. Yaptığınız egzersizlerden maksimum yararı almanız için spordan sonra ne yemeli sorusunun cevabını araştırdık. İşte spordan sonra ne yemeli sorusunun cevabı…

  2 saat önce..
 • Yoga Vakfı'ndan Yoga Severlere Minik Bir Hediye
  Yoga Vakfı'ndan Yoga Severlere Minik Bir Hediye

  Bu yıl 4’üncüsü gerçekleşecek Uluslararası Dünya Yoga Günü için çok özel bir program hazırlandı.‘Yoga Festivali’nin hazırlıkları Yoga Vakfı tarafından yapılıyor.

  3 saat önce..
 • Mısır Püskülü Çayının Faydaları Nelerdir?
  Mısır Püskülü Çayının Faydaları Nelerdir?

  Mısır yedikten sonra kabuğunda kalan lif benzeri sarı püskülleri atıyor musunuz? Bu püsküllerden binbir derde deva mısır püskülü çayı yapabileceğinizi biliyor muydunuz? Mısır püskülü çayı zengin bir C ve K vitamini, potasyum ve antioksidan kaynağıdır. Mısır püskülü çayı kalp hastalıklarından cilt hastalıklarına birçok rahatsızlığı doğal yoldan tedavi edebilir. Mısır püskülü çayının faydaları nelerdir ve bu faydalardan yararlanmanız için mısır püskülü çayı nasıl yapılır sorularını sizler için cevapladık. İşte mısır püskülü çayının faydaları ve yapımı…

  4 saat önce..
 • Tatilde Bel Sağlığını Korumanın Yolları
  Tatilde Bel Sağlığını Korumanın Yolları

  Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Dr. Gülşah Öztürk tatilde bel ve boyun sağlığı için almamız gereken 8 önlemi anlattı, önemli önerilerde bulundu.

  5 saat önce..
 • Ayak Bileği Burkulmasına Dikkat!
  Ayak Bileği Burkulmasına Dikkat!

  Geçici bir problem olarak algılanan ayak bileği burkulmaları, özellikle sık tekrarlaması durumunda kemikte ödem oluşumundan, kırıklara pek çok hasara sebep olabilir. Konuyla ilgili merak edilenleri Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op. Dr. Enis Yıldırım açıkladı.

  20.6.2018 14:00