Aşkı canlı tutmanın püf noktaları Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
9.09.2019 13:36

Aşkı canlı tutmanın püf noktaları

Aşkınızın ilk günkü heyecanını korumak için önerilere ihtiyacınız var. Basit ve etkili yöntemlerle ilişkiniz ilk günkü hızına dönecek, monotonluğu geride bırakacaksınız.

Haber: Aşkı canlı tutmanın püf noktaları

İlişkinizde heyecan rüzgarları estirmek ve birlikteliğinizin üzerindeki monotonluğu atmak, size zor gibi görünebilir ama bu, o kadar da zor değil. Çünkü basit ve sonuç getiren yöntemler, aşkınızı ilk günkü fırtınalı günlerine döndürüyor.

ŞEFFAF DAVRANMAK

Bazı birlikteliklerde çiftler birbirlerine karşı yargılayıcı davranabilir ya da davranışlar karşı tarafta yargılanıyormuş hissi verebilir. Bu şekilde davranmaktan ve bu durumu çağrıştırıcı tavırlar takınmaktan uzak durup şeffaf, adil ve tarafsız davranmak partnerleri ortak noktada buluşturur. Bu da ilişkide sıcak rüzgarların esmesini sağlayacaktır.

KAVRAMLARI NETLEŞTİRMEK

Çiftler birbirlerine duyduğu hisleri gizli tutmamalı, sözle ve somut hareketlerle bu duygularını ifade etmelidir. Çiçek almak, şiir yazmak ya da sevilen bir mekana gitmek hissedilen duyguları somutlaştırmak için etkili yollardandır.

FEDAKARLIKLAR

Bir ilişkide aşkı alevlendirecek en büyük adımlardan biri fedakarlıktır. Çok büyük şeyler yapmanıza gerek yok. Onu kalbini titretecek küçük özverilerde bulunmanız ilişkinizde küçük fırtınalar koparmaya yetecektir.

BİRAZ ESNEKLİK

Partnerlerin birbirlerine karşı bakış açılarını biraz değiştirmeleri gerekir. Karşı karşıya kaldığınız bir konuya farklı açılardan bakabilmeli ve bu açılardan en pozitif olanı devreye sokmalısınız. Bu adımı birkaç defa attığınızda işlerin ne kadar kolay hale geldiğini göreceksiniz.Yeni Yenikadın Haberleri

 • "Yaz geldi" diye sakın şok diyet yapmayın!"Yaz geldi" diye sakın şok diyet yapmayın!

  COVID-19 pandemisinde kimi zaman stres kimi zamansa can sıkıntısı sebebiyle birçoğumuz mutfakta yemek işlerine ağırlık verdik. Artık kontrollü sosyal hayat sürecinin başlaması ve havaların ısınmasıyla birlikte çoğumuz kendimize şu soruyu sorar olduk: 'Aldığım kiloları nasıl hızlı verebilirim?'

 • Bu yaz tatil yaparken dikkat edilmesi gerekenler!Bu yaz tatil yaparken dikkat edilmesi gerekenler!

  Okan Üniversitesi Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Nail Özgüneş, bu yaz tatili döneminde nelere dikkat etmemiz gerektiğini açıkladı.

 • Gebelik ve lohusalık dönemine özel 6 korona önlemiGebelik ve lohusalık dönemine özel 6 korona önlemi

  Koronavirüsün özellikle hamilelik ve emzirme sürecinde etkilerine yönelik birçok bilinmezlik olduğunu belirten Acıbadem Kozyatağı Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Elif Meşeci, kontrollü sosyal hayat dönemine geçildiği 'yeni normal'de de hamilelerin ve emziren annelerin çok dikkatli olmaları gerektiğini söylüyor.

 • A'dan Z'ye hamilelikte yapılacaklarA'dan Z'ye hamilelikte yapılacaklar

  Avrasya Hastanesi'nden Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Nurcan Dalan hamilelik sürecinde uygulayabileceğiniz bakım sırlarını ve hamilelikle ilgili aklınıza takılan birçok konuya ilişkin bilgileri anlatıyor.

 • Eve giren ürünlerin hijyeni nasıl sağlanmalı?Eve giren ürünlerin hijyeni nasıl sağlanmalı?

  İstanbul Okan Üniversitesi Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Nail Özgüneş, dışarıdan evimize gelen paketlerin hijyenini nasıl sağlamamız gerektiğini açıkladı.