Aşık Olduğunuzda Vücudunuza Neler Olur? Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
21.05.2019 10:50

Aşık Olduğunuzda Vücudunuza Neler Olur?

Aşık olduğumuzda sadece duygularımız değil vücudumuz da tepki verir. Öyle ki siz fark etmeden sinyalleri yollar ve sizi daha farklı bir insan kılar. İşte, vücudumuza olanlar...

Haber: Aşık Olduğunuzda Vücudunuza Neler Olur?

Daha sağlıklı, daha dikkatsiz ve daha çekici olabilirsiniz; üstelik fark etmezsiniz bile. İşte, aşkın vücudunuzda yaptığı değişiklikler...

YARATICILIĞINIZ ARTAR

2009 yılında yapılan bir araştırmaya göre aşk yaratıcılığı arttırır. Araştırmada 2 gruba ayrıldıktan sonra grubun bir kısmına partnerleri ile yürüyüşe çıkmaları, diğer gruba çekici gelen biri ile sevişmeyi hayal etmeleri istendi. Daha sonra iki gruba da test yapan uzmanlar, ilk grubun ikinci gruptan daha yaratıcı olduğunu keşfetti.

HASTALIKLARI ÖNLER

Şaşırtıcı bir gerçek olan hastalığın aşk ile önlenmesi bir mit değil. Carnegie Mellon Üniversitesi'nde yapılan bir sosyal deneyde, gruptaki kişilere önce sorular soruluyor ardından soğuk algınlığı virüsüne maruz bırakılıyor. Yapılan testte, hastalık sırasında partnerinden sarılarak destek alan kişilerin daha dirençli olduğu fark ediliyor.

AĞRILARI YOK EDER

Yapılan başka bir araştırma aşkın adeta bir ağrı kesici olduğunu keşfetti. 2010 yılındaki çalışmada ilk 9 aylarının içinde olan çiftlere ağrılı oldukları zamanda 3 farklı deney yapıldı. İlk aşamada partnerinin fotoğrafı gösterildi. İkinci aşamada kendisine çekici gelen birinin fotoğrafı gösterildi. Son aşamada ise sözcük çağrışımı yöntemi uygulandı. Araştırmanın sonunda partnerinin ve sözcük çağrışımının ağrıyı yok ettiği görüldü.

SES TONUNUZ DEĞİŞİR

Aşık olduğunuzda daha çekici bir ses tonu oluşturmaya çalışırız. Bunu hepimiz tahmin ederiz. Ancak uzmanlar bu belirtinin daha fazla üstünde durmuş ve araştırmışlar. Araştırmalara göre erkekler çekici buldukları kadınların karşısında alt perdeden bir ses tonu kullanırken, kadınlar ise aynı durumda erkeklerin karşısında daha yüksek bir perdeden konuşuyorlar.

KÖRLEŞTİRİR

Evet, aşkın gözü kördür. Hem de gerçek anlamıyla. Yapılan araştırmalara göre aşık olduğunuzda göz bebekleriniz büyür ve normalde dikkat etmeniz gereken hususlarda daha az dikkatli olursunuz. Korku ve ön yargıları aşar ve daha az negatif düşünce üretirsiniz.

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Yenikadın Haberleri

 • A101, 26 Eylül indirimli ürünler kataloğunu yayınladı
  A101, 26 Eylül indirimli ürünler kataloğunu yayınladı

  Fırsat ürünleri ile tüketicilere cazip seçenekler sunan A101, 26 Eylül kataloğu ile birbirinden özel seçenekler sunuyor. Geniş ürün yelpazesi içinde mutfak, dekorasyon giyim ve temizlik ürünlerinden seçim yapabilir, fırsatlardan faydalanabilirsiniz.

  20.9.2019 17:04
 • 4 kız babası fenomenin eğlenceli halleri
  4 kız babası fenomenin eğlenceli halleri

  4 kız babası olmanın zorlu ve eğlenceli yönlerini paylaşan Simon Hooper, sıra dışı paylaşımlarıyla sosyal medya fenomeni oldu.

  20.9.2019 16:22
 • Örümcekleri evinizden uzak tutmanın 3 yolu
  Örümcekleri evinizden uzak tutmanın 3 yolu

  Örümcek ve türevi böceklerin evinizi sarması her zaman olasıdır. Gerekli önleminizi almazsanız bir sabah uyanır ve köşe başlarını örümcekgil ailesinin bireyleriyle dolu bulabilirsiniz.

  20.9.2019 16:17
 • Barbie bebek tesettüre girerse!
  Barbie bebek tesettüre girerse!

  Barbie bebeğİ tesettür giyim konseptiyle paylaşan Haneefa Adam, "hijarbie" adlı Instagram hesabından yaptığı paylaşımlarla genç kızları tesettür giyime özendiriyor.

  20.9.2019 15:56
 • Sokak stilinde yeni bir soluk: Mini sırt çantaları
  Sokak stilinde yeni bir soluk: Mini sırt çantaları

  Çantalar kombinlerin vazgeçilmez unsurlarıdır. Hatta öyle tamamlayıcı parçalardır ki yıllar yılı her kadın kendine ufak bir çanta koleksiyonu edinir. Durum böyle olunca çantaların çeşitleri ve kıyafetlerimizle uydurulabilir oluşu oldukça rağbet görmesini sağlıyor.

  20.9.2019 15:05