Arabesk Müzikali Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın

Arabesk Müzikali

Hep beraber duygulanıp şarkılara eşlik etmek ve belki de halimize şükrederken bir hayalimiz olabildiğine mutlu olabileceğimiz bir müzikale hazır olun.

Haber: Arabesk Müzikali


Yazan : İrfan Kangı

Yöneten : Dost Elver

Oyuncular : Yosi Mizrahi, Bay J, Demet Şaşmaz Levi, Dost Elver, Yasemin Hadivent, Taner Ergör, Kerem Poyraz Kayaalp, Merve Akaydın, Eray Türk, Nihan Tarhan, Soley Akça, Yücel Gökçek, Recep Bilen, Dilan Şahin, Adnan M. Ali Aslan

Dansçılar : Tulin Motola Kutlu, Mihail Ceban

İnsanların telefonları yerine birbirlerinin yüzüne bakarak konuştukları,mahcubiyetin değerli olduğu,yoksulluğun yoksullukla yarıştığı zamanlarda bir kenar mahallenin tam ortası.Nam-ı diğer KUMKUM mahallesinde yaşayan küçük insanların,büyük insanların küçük hikayelerine denk gelmesi.Acı ve kederlerle yoğurulan hayatların,umutsuzca mutlu olabilme çabası.Acılarıyla büyüyen bir nesilin olgunlaşıp pişerken yanmasının hikayesi ARABESK MÜZİKALİ….

 

Epizot görsel sanatların 2 seneden beri titizlikle çalışıp hayalini kurduğu ARABESK MÜZİKALİ bize biz olduğumuzu hatırlatırken hepimizn geçmişinden bir sayfayıda gün ışığına çıkarıyor.Aynı zamanda müzikalin şarkılarının hepimizin hatıratında önemli yer tutan sanatçılardan oluşuyor ve bu sayede Ahmet Kaya,İbrahim Tatlıses,Müslüm Gürses,Orhan Gencebay,Ferdi Tayfur,Sezen Aksu,Hakan Altun ve daha bir çok şarkıyla bizi büyüten olgunlaştıran,duygularımızı şekillendiren değerli sanatçılara da bir saygı duruşu niteliğinde karşımıza çıkıyor.

 

17 kişilik oyuncu kadrosunun 4 aylık bir prova süreciyle ortaya çıkardıkları ARABESK MÜZİKALİ bir kısım tarafından hor görülmüş,ötelenmiş ama hepimizin en kuytu köşelerinde bir karşılığı olan ARABESK i ilk defa tiyatro salonunda,tiyatro izleyicisi ve modern dansla birleştirerek bir ilke imza atıyor.İrfan Kangı nın yazdığı, Dost Elver in yönettiği oyunun koreografileri Bahadır Efe ye ait.Oyunun müzik direktörü ise ünlü müzik adamı Olcay Demirci.

 

Kısaca hep beraber duygulanıp,şarkılara eşlik etmek ve belki de halimize şükrederken bir hayalimiz olabildiğine mutlu olabileceğimiz bir müzikale hazır olun.Sonuçta ağlamanında gülmenin kardeşi olduğu bir dünyanın kim adaletli olduğunu söyledi ki?
.Kaynak: Pembenar

28.3.2018 18:45 [10702383]

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.