Annesinin beyin ölümünden 3,5 ay sonra doğdu Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
4.09.2019 10:02

Annesinin beyin ölümünden 3,5 ay sonra doğdu

Çekya'da bir bebek annesinin beyin ölümünün gerçekleşmesinden 3,5 ay sonra dünyaya geldi. Bebek dünyaya merhaba derken anne, ailesinin izniyle bağlı olduğu makineden ayrılarak hayata veda etti.

Haber: Annesinin beyin ölümünden 3,5 ay sonra doğdu

27 yaşında Mrtvá Eva, 16 haftalık hamileyken felç geçirdi. Tüm müdahalelere rağmen genç kadının beyin ölümü gerçekleşti. Eva, makineye bağlandı ve 300 gram ağırlığındaki bebeği hayata tutundu. Bebek, 3,5 ay sonra sağlıklı şekilde dünyaya geldi.

BEBEK HAYATA TUTUNDU ANNE GÖZLERİNİ YUMDU

16 haftalık hamileyken ve felç geçiren Mrtvá Eva'nın beyin ölümü gerçekleşti. Makineye bağlanan Eva 3,5 ay boyunca bu şekilde hayatta kaldı ve bebeği hayata tutundu. Annesinin beyin ölümünden 3,5 ay sonra dünyaya gelen bebek hayata merhaba derken, anne, ailesinin izniyle makineden ayrılarak dünyaya gözlerini yumdu.

DÜNYADA SADECE 20 BEBEK BU ŞEKİLDE DÜNYAYA GELDİ

Çekya'nın konuştuğu mucize bebek 2 kilo 130 gram olarak dünyaya geldi. Mucize bebek felç geçiren anneden doğan bekler arasında en yüksek kiloda olanlardan biri olarak kayıtlara geçti.

Çek doktorlar "Doğum yaptıktan sonra ailenin huzurunda anneyi solunum cihazından ayırdık. Annenin öldüğü gün, kızı Eliska'nın doğum günü oldu" ifade ederek dünyada bu şekilde olan sadece 20 vaka olduğunu söylediler.

Haber Yorumları
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Sağlık Haberleri

 • 22-28 Haziran haftalık burç yorumları22-28 Haziran haftalık burç yorumları

  Karma Astrolog Aysun Köşker Koç, burçların yeni haftadaki durumunu sizler için yorumladı. Bakalım 22-28 Haziran haftasında burçları neler bekliyor?

 • Diyet yapmadan karantina kilolarınızdan kurtulunDiyet yapmadan karantina kilolarınızdan kurtulun

  Çoğumuz bu karantina süresi boyunca yaptığı kadar, yemek yapmamıştır. Vaktimiz bol diye en meşakkatli yemekleri bile denedik. Aileyle birlikte sofraya oturmanın keyfini zengin sofralarda çıkarttık. Dizi veya film izlerken, kontrolsüzce abur cubura daldık. Şimdi yaşadığımız o lezzetli anların sonucu fazla yağlarla yüzleşme zamanı.

 • Yeni normalde çocuklu ailelere 10 tatil kuralı!Yeni normalde çocuklu ailelere 10 tatil kuralı!

  Koronavirüs pandemisinin kontrol altına alınmasıyla beraber yeni normalleşme dönemi başlayınca, aile olarak bu bunaltıcı tablodan çıkmak için tatil planları yapmaya başladık. Her ne kadar virüs çocuklarda erişkinlere göre daha seyrek görülüp daha hafif seyretse de, çocuklarımızla nasıl bir tatil planı yapmamız gerektiği hepimizin zihnini kurcalıyor

 • Sapsarı güneşe karşı kırmızılarla korunun!Sapsarı güneşe karşı kırmızılarla korunun!

  Evlere girdiğimizde kıştı, bir çıktık ki yaz olmuş. Şimdi tedbiri elden bırakmadan, hayata kaldığımız yerden devam etmeye çalışıyoruz. Bu süreçte tedbir almamız gereken bir diğer konu da, güneş ışınlarına karşı cildimizi korumak.

 • "Yaz geldi" diye sakın şok diyet yapmayın!"Yaz geldi" diye sakın şok diyet yapmayın!

  COVID-19 pandemisinde kimi zaman stres kimi zamansa can sıkıntısı sebebiyle birçoğumuz mutfakta yemek işlerine ağırlık verdik. Artık kontrollü sosyal hayat sürecinin başlaması ve havaların ısınmasıyla birlikte çoğumuz kendimize şu soruyu sorar olduk: 'Aldığım kiloları nasıl hızlı verebilirim?'