Anksiyetesi Olanları Rahatlatacak Dekorasyon Önerileri Haberi - yenikadin.com
29.01.2019 10:23

Anksiyetesi Olanları Rahatlatacak Dekorasyon Önerileri

Yaşam alanlarınız sizi mutsuzluğa ve strese sürüklemesin. Ev dekorasyonunda yapılacak küçük değişiklikler, anksiyetesi olanlar için büyük değişimleri beraberinde getiriyor.

Haber: Anksiyetesi Olanları Rahatlatacak Dekorasyon Önerileri

Anksiyete sorunu olan kişiler, tıbbi tedavi yanında destekleyici tedavilerle sorunlarının üstesinden gelebilirler. Anksiyetesi olanları rahatlatacak dekorasyon ipuçları ile evler daha huzurlu ve daha yaşanabilir mekanlara dönüşüyor.

GENİŞ BOŞLUKLAR

Ev eşyalarınızı değiştirmeden, sadece eşyalar arası mesafeleri uzatarak evinizde rahat bir ortam oluşturabilirsiniz.

RAHAT BİR YATAK

Yatağınızın rahat ve konforlu olmasına dikkat edin. Yatağınız işlev olarak da görünüm olarak da ideal tarzda olmalıdır.

GECE LAMBASI YERİNE HİMALAYA TUZU LAMBASI KULLANIN

Evinizde egzotik bir ortam oluşturacak olan tuz lambası hem aydınlatmada hem de dekorasyonda işlevsel bir üründür. Etrafa yaydığı huzur verici ışık ise sizi dinlendirecek.

TAZE ÇİÇEKLERE YER AÇIN

Mümkün olduğu kadar evinizde taze çiçek bulundurmaya çalışın. Çiçekler evinizin daha huzurlu ve güzel görünmesini sağlayacaktır.

PERDELERİNİZİ AÇIN

Evinize gün ışığının girmesine izin verin. Perdeleri açarak güneşin parlak ışıklarının evinize girmesi sizi rahatlatacaktır.

EVİNİZDE RAHATLATICI KOKULAR KULLANIN

Gül ve lavanta gibi rahatlatıcı kokuları kullanabilirsiniz. Bu doğal olarak evinizde rahat bir ortam oluşmasını sağlayacaktır.

DUVARLARINIZDA SOFT TONLARI TERCİH EDİN

Ev dekorasyonunun belki de en önemli unsurlarından biri duvar renkleridir. Duvar renklerinde soft tonlarda ağırlık vererek evinizde dingin bir ortam oluşturabilirsiniz.

BANYO TUZLARININ RAHATLATICI ETKİSİ

Koku ve renkleriyle banyonuzun özel bir ortama dönüşmesini sağlayan banyo tuzlarını banyo dekorasyonunda kullanabilirsiniz.

SADELEŞTİRİN

Evinizdeki eşyaları sadeleştirin. Toz toplayacak ve ev eşyalarınızı karışık şekilde gösterecek dekorları ortadan kaldırın ve rahatlayın.Yeni Yenikadın Haberleri

  • Pandemide bebeğinizi emzirmenin 10 kuralı!Pandemide bebeğinizi emzirmenin 10 kuralı!

    Her geçen gün daha fazla kişide görülen Covid-19 enfeksiyonunun yüksek bulaş riski özellikle hamileleri ve emziren anneleri bir başka endişelendiriyor.

  • 100 gebeden 90'ı koronavirüsü hafif atlatıyor100 gebeden 90'ı koronavirüsü hafif atlatıyor

    Koronavirüs salgını nedeniyle birçok gebe, düzenli muayenelerini olmak için hastaneye gitmekten çekiniyor. Anne adayları, kovid-19 pozitif olmaktan endişe duymanın yanı sıra virüsün bebeğe bulaşma ve tedavide kullanılan ilaçların bebeği etkileme riski ile ilgili birçok soruya cevap arıyor.