Anında Enerjiye Dönüşen Sağlıklı Besinler Haberi - yenikadin.com
20.02.2019 09:14

Anında Enerjiye Dönüşen Sağlıklı Besinler

Yorgun ve halsiz misiniz? Anında enerjiye dönüşen sağlıklı besinlerle enerjinizi geri kazanabilirsiniz.

Haber: Anında Enerjiye Dönüşen Sağlıklı Besinler

İş hayatında ya da günlük hayatta enerjinizin düştüğü, yorgunluğun baş gösterdiği anlarda size enerji veren sağlıklı besinlere ihtiyacınız olacak. Bu besinleri elinizin altında hazır bulundurmanız için enerjik sebepleriniz var.

MUZ

Lif, doğal şeker ve potasyum yönünden zengin olan muz, bir enerji deposudur. Direkt olarak tüketebileceğiniz muzu, yoğurtla ya da fındık ezmesi ile beraber tüketebilirsiniz.

YUMURTA

Bir yumurta ile günlük protein ihtiyacınızın yüzde 30'unu karşılayabilirsiniz. Omega 3 ve amino asit içeren yumurta, gün içinde enerjik olmak için ideal bir besindir. Haftada 2-3 defa yumurta tüketmek enerjinizi korumanızı sağlayacaktır.

ESMER PİRİNÇ

Yavaş salınımlı ve karbonhidratlı bir besin olan esmer pirinç, manganez açısından da zengindir. Gününüz hareketli geçecekse öğününüze esmer pirinçli bir yemek ekleyebilirsiniz.

MANTAR

Vejetaryenler için enerjik bir haberimiz var. Bir porsiyon mantar, vücudunuzun ihtiyaç duyduğu demirin yüzde 50'sini karşılıyor. Kan akışını düzenlemeye yardım eden demir, enerjik olmanızı sağlıyor. Bu yüzden sofranızda mantara yer açabilirsiniz.

MATCHA

Yeşil mucize matcha, bir fincan kahveden daha fazla enerji veriyor. Enerjik olmanızı sağlayan matcha, dinginlik ve zihin açıklığı sağlıyor.

BAL

Spor mu yapıyorsunuz? Hareketli bir gün sizi mibekliyor? Enerji depolamak için bir bardak suya bir kaşık bal ekleyerek yeterli enerjiyi depolayabilirsiniz. Antrenman sonrası hafif bir öğüne ihtiyaç duyuyorsan yoğurt bal karışımını tüketebilirsiniz.

KURUYEMİŞLER

Sizi gün boyu zinde tutmayı sağlayacak enerjiye sahip olan kuruyemişler, yanınızda taşıyabildiğiniz için pratik atıştırmalıklardır. Ara öğünlerde de kuruyemişleri tercih edebilirsiniz.

BALIK YAĞI

Protein, mineral ve omega 3 yönünden çok zengin olan balık yağı, tükettiğiniz besinleri yakmaya yardım ederek besinleri enerjiye çevirmenizi sağlıyor.

SU

Ne tüketirseniz tüketin, mutlaka su içmemiz gerekiyor. Unutmayın, ne kadar çok su tüketirseniz besinleri o kadar hızlı enerjiye çevirirsiniz. Günde en az 2 litre su içmeniz gerektiğini aklınızdan çıkarmayın.Yeni Yenikadın Haberleri

  • Pandemide bebeğinizi emzirmenin 10 kuralı!Pandemide bebeğinizi emzirmenin 10 kuralı!

    Her geçen gün daha fazla kişide görülen Covid-19 enfeksiyonunun yüksek bulaş riski özellikle hamileleri ve emziren anneleri bir başka endişelendiriyor.

  • 100 gebeden 90'ı koronavirüsü hafif atlatıyor100 gebeden 90'ı koronavirüsü hafif atlatıyor

    Koronavirüs salgını nedeniyle birçok gebe, düzenli muayenelerini olmak için hastaneye gitmekten çekiniyor. Anne adayları, kovid-19 pozitif olmaktan endişe duymanın yanı sıra virüsün bebeğe bulaşma ve tedavide kullanılan ilaçların bebeği etkileme riski ile ilgili birçok soruya cevap arıyor.