Anabilim, ÜYEP modeli ile Avrupa'ya açıldı Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın

Anabilim, ÜYEP modeli ile Avrupa'ya açıldı

Anabilim Eğitim Kurumları, ÜYEP modeli ile Avrupa Üstün Yetenek Noktası (European Talent Points)'na kabul edildi.

Haber: Anabilim, ÜYEP modeli ile Avrupa'ya açıldı

Üstün yetenekli çocukların eğitiminin bir ülkenin en büyük yatırımı olduğuna inanan, onların eğitiminde farklılık ve farkındalık oluşturmaya çalışan ve bu çalışmasını ulusal ve uluslararası platformlarda sürdürülebilir bir model olarak hayata geçirmeye hedefleyen Anabilim ÜYEP ekibi, bu başarısını European Talent Points'e (Avrupa Üstün Yetenek Noktası) kabulü ile kanıtladı.


Avrupa Üstün Yetenek Noktası; üstün yetenekli çocukların eğitimi ve gelişimi için hizmet veren eğitimcileri, araştırmacıları, psikologları, ebeveynleri ve üstün yetenekli insanların kendileri arasındaki iletişimi sağlıyor. Avrupa Üstün Yetenekliler Konseyi (European Council for High Ability - ECHA) bünyesinde; Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Almanya, Macaristan, İrlanda, İtalya, Litvanya, Hollanda, Slovakya, Slovenya, İsviçre ve Türkiye gibi ülkeler yer alıyor.22.3.2016 10:10 [8284000]

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.