Aman Dikkat! İlişkilerinizi Zehirleyen 7 Hata Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın

Aman Dikkat! İlişkilerinizi Zehirleyen 7 Hata

İlişkilerde bazı hareketler karşı tarafa çok yanlış yansıyabilir. Hatta ilişkinizi farketmeden zehirleyebilir. İşte, ilişkilerinizi zehirleyen 7 büyük hata…

Haber: Aman Dikkat! İlişkilerinizi Zehirleyen 7 Hata

Herkes bilir ki mükemmel ilişki yoktur. Ancak hatalar düzeltilemez değildir. İşte, genellikle pek bilinmeyen ve ilişkilerde yapılan 7 büyük hata...

TARTIŞMALARDA BİR TARAFIN ORTADAN KAYBOLMASI

Tartışmak ilişkilerde normaldir. Ancak üstesinden gelinebilirse... Tartışmalarınızda biriniz çok fazla baskın, diğeri adeta hayalet gibiyse ve bu sürekli böyle devam ediyorsa, oturup düşünmelisiniz. Karşı taraf ilişkide her iki rol için de mi konuşuyor? Bu durum ilişkinin sağlıklı olmadığının göstergesidir. Çünkü ilişkinin her alanında olduğu gibi tartışmalarda da ikiniz olmalısınız. Düşünülmesi gereken şey, karşı tarafın nasıl iletişim kurmak istediği olmalıdır. Aksi halde ilişkiler hep tek tarafın baskın olduğu bir biçimde devam eder.

PARTNERİNİN YAPTIKLARINI GÖRMEZDEN GELME

Yine tanıdık bir mesele. Biz buna ilişkilerde kör olma diyoruz. Üstelik bunu sadece aldatma olarak düşünmeyin. Mesela sürekli çoraplarını odanın ortasına mı atıyor? Ya da suyu şişeden mi içiyor? Bu durumu, onun alışkanlığı olarak düşünebilirsiniz. Ancak karşı tarafa sorumluluk vermediğiniz takdirde vurdumduymazlığınız daha büyük olaylara dönebilir. Çünkü partner olarak karşı taraf sizin yerinize bahaneler uydurmaya bir kere başlarsa, bahane üretmek de onun alışkanlığı haline gelebilir. O yüzden konuşmak ve iletişim kurmak her noktada önem taşıyor.

ARKADAŞLARINDAN SÜREKLİ SEVGİLİSİNE YAKINMAK

Dışarıdaki problemleri ve yaşadıklarınızı partnerinize anlatmak ve rahatlamak tabi kihakkınız. Ancak dozunu bilmek şartıyla. Özellikle sürekli takıldığınız ve sevgilinizin de takıldığı arkadaşlarınızı şikayet etmeniz size pahalıya mal olabilir. Gelecekte anlattıklarınızdan dolayı sevgiliniz arkadaşlarınıza karşı önyargılı davranabilir ve o istediğiniz uyumu bulamayabilirsiniz. Üstelik "eğer onları şikayet ediyorsa neden beni de onlara şikayet etmesin" diye düşünebilir.

DUYGULARINI SÜREKLİ BASTIRMAK

Bu, sıklıkla duyduğumuz bir uyarıdır. Sakın duygularınızı bastırmayın ve partnerinizle konuşun. Çünkü iletişimsizlik tüm sorunların başlangıcıdır. Ayrıca istemeden de olsa bilinçaltınıza daha kötü duyguları yönlendirmiş ve içinizde büyütmüş olabilirsiniz. Bu büyük bir patlama olarak çıktığında ilişkinizde çok daha kötü sonuçlara yol açabilir.

İLİŞKİNİZE DAİR ÇOK FAZLA ŞEYİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞMAK

Sosyal medyanın vazgeçilmezliğini artık konuşmaya bile gerek yok. Her gün yeni bir şekil alan sosyal medya hesaplarımızda, hayatımıza dair her şeyi paylaşırız. İlişkilerde de bu durum bazen sınırları aşabiliyor. Yaptığınız paylaşımlar, sizi farketmeden ilişkinizi beğeniye sunma durumuna itiyor olabilir. Hatta ilişkinin sürdürülebilirliği açısından motive bile edebilir. Bu da hem gerçek duygularınızda bir karmaşa hem de partnerinize ayırmanız gereken zaman ve ilgiyi başka tarafa ayırma gibi durumlara neden olabilir.

PROBLEMLER ÇIKTIĞINDA GİTMEK YADA AYRILMAKLA TEHDİT ETMEK

Bu durum genellikle kadınlarda olsa da, erkeklerin de yaptığını söyleyebiliriz. Belki bir öfke anının çıkışı olan bu noktada unuttuğumuz şey, bu tehditin karşı tarafa nasıl yansıdığıdır. Örneğin karşı taraf ilişkinize yeterince önem vermediğinizi hatta ona değer vermediğinizi düşünür. Ve emek vermediğinizi düşündüğü ilişkilerde karşı taraf da radikal bir karar alabilir.

KONTROLLÜ OLMAK

Kontrollü olmak pozitif bir anlam taşır değil mi? Aslında ilişkilerde bu duruma sebep olan, genelde geçmişte yaşanmış olumsuz bir olaydır. Yaşanan korkular, bireyi ilişkisinde daha kontrollü olmaya iter. Ama bu da duygularını tam yaşayamama ve karşı tarafın bunu anlaması riskini doğurur. Yapılması gereken, yeni ilişkinde geçmişi unutmak ve kendine has bir değerlendirme yapmaktır. Biliyoruz, bu oldukça zor geliyor. Ancak sizi yeni bir ilişkiye başlatma fikrini aklınıza sokan da şimdiki partneriniz değil miydi? Belki de bunları aşmanıza da yardım eder.

3.4.2019 17:02 [11913993]

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.