Alzheimer'a Bu Açıdan 'Bakın' Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın

Alzheimer'a Bu Açıdan 'Bakın'

Modern çağın zorlukları içinde giderek yaygınlaşan Alzheimer, genç fotoğraf sanatçısı Tuncay Çetin'in objektifinde tüm hüznüyle hissediliyor.

Haber: Alzheimer'a Bu Açıdan 'Bakın'
Elmaelma.com - American Turkish Society tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Genç Fotoğrafçılar Ödülü bu sene Alzheimer Projesi'yle Tuncay Çetin'in olmuştu.

Başlıkları, renkleri ve dokularıyla hastaların yaşadığı dramı ustalıkla sergileyen genç sanatçı Çetin, gelecekteki başarılarının sinyallerini de veriyor.

Sanatçının yaşadığı şehir olan Antalya ve İstanbul'da bu fotoğrafları sanatseverlerle buluşturacak iki ayrı sergi düzenleniyor.

İstanbul Taksim Fotoğrafevi'nde 18 Kasım tarihine kadar açık olacak sergi, Antalya Migros AVM'de 20 Kasım gününe kadar görülebilecek.

Kayıtsız kalmayı imkansız hale getiren kareler Alzheimer'a karşı alınabilecek önlemleri de yeniden gündeme getiriyor.
7.11.2011 10:10 [3111199]

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Yenikadın Haberleri

 • Uyurken Cilt Kırışıklığını Önlemek İçin Ne Yapmak Gerekir?
  Uyurken Cilt Kırışıklığını Önlemek İçin Ne Yapmak Gerekir?

  Yüzüstü ve yan uyumak yüzde kırışıklıklara neden oluyor. Yatış pozisyonundan dolayı yüzde oluşan kırışıklıkların botoks ya da dolguyla tedavisinin olmadığını ifade eden Dr. Başar Kaya, bunu önlemek amacıyla bu şekilde yatan kişilere ilginç bir tavsiyede bulundu.

  3 saat önce..
 • 2019'un Beslenme Trendleri
  2019'un Beslenme Trendleri

  Tüm canlılar için en temel ihtiyaçlardan biri olan beslenme ihtiyacı, yıllar içinde değişen koşullarla birlikte birçok farklı tarz yarattı. Çoğu insan “sağlıklı beslenme” kaygısı taşımaya başladı ve birçok yeni yöntem gün yüzüne çıktı. Diyetisyen Emel Terzioğlu Arslan, yeni dönem beslenme trendlerini anlattı.

  3 saat önce..
 • Evde Tavuk Döner Nasıl Yapılır?
  Evde Tavuk Döner Nasıl Yapılır?

  Evde tavuk döner yapmaya ne dersiniz? Dışarıda yediğiniz tavuk döneri aratmayacak, mükemmel bir tavuk döner tarifi paylaşıyoruz. Peki, evde tavuk döner nasıl yapılır? İşte tavuk döner tarifi...

  3 saat önce..
 • Bacaklardaki Varisler Tehlikeli Midir?
  Bacaklardaki Varisler Tehlikeli Midir?

  Prof. Dr. Semih Barlas, bu soruya “evet” yanıtını veriyor. Barlas, varislerin ‘venöz yetmezlik’ denen hastalık sürecinin bir parçası olduğunu; mutlaka bu konuda deneyimli bir kalp damar cerrahı tarafından değerlendirilmesi gerektiğini dile getiriyor.

  10.12.2018 13:58
 • Düşük Yapmakla İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar
  Düşük Yapmakla İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar

  İleri yaş gebeliklerde düşük ihtimalinin arttığını belirten Prof. Dr. Faruk Buyru, "Yanlış bir inanış var. Koşmak, zıplamak, uzanmak, kısaca fiziksel egzersiz düşüğe neden olmaz’’ dedi; ve gebelikte düşük yapmakla ilgili doğru bilinen yanlışları açıkladı.

  10.12.2018 12:58