Alternatif Türk Kahvesi Hazırlama Yöntemleri Haberi - yenikadin.com
14.02.2019 16:11

Alternatif Türk Kahvesi Hazırlama Yöntemleri

Çok sevdiğiniz Türk kahvesini farklı tariflerle yapmak ister misiniz? Alternatif Türk kahvesi hazırlama yöntemleri ile kahve alışkanlıklarınız değişecek.

Haber: Alternatif Türk Kahvesi Hazırlama Yöntemleri

Türk kahvesi hazırlarken küçük eklemeler yaparak Türk kahvesinin aromasını değiştirebilirsiniz. Birkaç denemeden sonra kendinize uygun Türk kahvesi tarifini elde edeceksiniz.

BİTTER ÇİKOLATALI TÜRK KAHVESİ

Çikolatayı çok seviyorsanız, Türk kahvesiyle çikolatayı bir araya getirerek özel bir lezzete sahip olabilirsiniz. Bunun için 1 adet parça bitter çikolata, 1 tatlı kaşığı Türk kahvesi, 1 fincan soğuk suya ihtiyacınız var.

Bitter çikolatayı ve soğuk suyu cezvede karıştırın. Çikolata eridikten sonra Türk kahvesini ekleyip pişirin. Bitter çikolatalı Türk kahveniz hazır. Afiyet olsun.

TARÇINLI TÜRK KAHVESİ

Kan şekerinizi dengeleyecek tarçınlı Türk kahvesi için 1 adet kesme şeker, 1 fincan soğuk su, 1 tatlı kaşığı Türk kahvesi ve 1 çay kaşığı toz tarçına ihtiyacınız var.

Tüm malzemeleri cezveye alıp kısık ateşte köpürene kadar pişirin. Tarçınlı Türk kahveniz hazır. Afiyet olsun.

VANİLYALI TÜRK KAHVESİ

Kokusu ile daha içmeden kendini sevdiren vanilyalı Türk kahvesi için 1 tatlı kaşığı Türk kahvesi, 1 fincan soğuk su, 1 adet kesme şeker ve 1 çay kaşığı toz vanilyaya ihtiyacınız var.

Tüm malzemeleri cezveye alıp köpürene kadar pişirdikten sonra mis gibi kokan vanilyalı Türk kahvenizi afiyetle içebilirsiniz.Yeni Yenikadın Haberleri