Alohalive Toplumsal Cinsiyet Eşitliği konusunda farkındalık yaratmayı hedefliyor Haberi - yenikadin.com
5.03.2021 16:42

Alohalive Toplumsal Cinsiyet Eşitliği konusunda farkındalık yaratmayı hedefliyor

Alohalive Daha Eşit Yarınlar İçin İYADER'le işbirliği yaptı.

Haber: Alohalive Toplumsal Cinsiyet Eşitliği konusunda farkındalık yaratmayı hedefliyor

Mobil uygulama daha tasarım aşamasında toplumsal yarar odaklı olma amacıyla yola çıkmış ve sosyal sorumluluk faaliyetlerinin ilk hedefi olarak, kullanıcılarını toplumsal cinsiyet eşitliği ile ilgili kavramlar konusunda bilgilendirme olarak belirlemiş.

Cinsiyet temelli ayrımcılık yapmama ve eşitliğin önemini kavrama, kadın ve çocuklara yönelik her türlü şiddet ve ayrımcılığın sona ermesi, çocuk evliliklerinin ve erken yaşta zorla evliliğin ortadan kaldırılması, liderlik ve karar almada tam katılım, iş hayatında eşitliğin öneminin kavranması gibi konularda farkındalık yaratma amacıyla yola çıkan Alohalive hedef kitlesini, mobil uygulamayı kullanan 15-65 yaş arası tüm bireyler olarak belirledi.

Mobil uygulamaya giriş yapan kullanıcılar sohbet edecekleri dinleyiciyle buluşmadan hemen önce ekranda toplumsal cinsiyet eşitliğine ilişkin kavramlarla karşılaşmakta ve bu kavramların aslında ne anlama geldikleri ile ilgili bilgilendirilmektedirler. Sürecin ilerleyen aşamalarında toplumsal cinsiyet eşitliği konularında sohbet etmek isteyen kullanıcı, hak temelli çalışmalar yapan İYADER aktivistleri ile sohbet edebilecek ve merak ettikleri konuları ya da bu konudaki düşüncelerini kendileriyle paylaşabilecek.



Yeni Yenikadın Haberleri

  • Pandemide kendimize iyi bakmanın yollarıPandemide kendimize iyi bakmanın yolları

    Bu günlerde insanların birbirine en sık söylediği şeylerden biri de kendilerine iyi bakmaları gerektiği. Dengeli beslenmek, spor yapmak gibi bilinen konuların dışında; kişilerin içsel motivasyonlarını sağlamaları ve dengelerini korumaları için neler yapılması gerektiğine dair bilgileri İlişkiler Koçu Pelin Narin Tekinsoy açıkladı.

  • 19-25 Nisan haftalık burç yorumları19-25 Nisan haftalık burç yorumları

    Karma Astrolog Aysun Köşker Koç, burçların yeni haftadaki durumunu sizler için yorumladı. Bakalım 19-25 Nisan haftasında burçları neler bekliyor?

  • Gebelerin çoğu Korona'yı belirtisiz geçiriyorGebelerin çoğu Korona'yı belirtisiz geçiriyor

    Covid-19 enfeksiyonunun hem anne hem de bebeğin sağlığı açısından ailelerde endişelere neden olduğuna dikkat çeken Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Levent Özçer konuyla ilgili bilgilendirme yaptı.