Almanya'da "Müslüman Taksi" Şirketi Kuruldu Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın

Almanya'da "Müslüman Taksi" Şirketi Kuruldu

Almanya'nın Hamburg kenti yakınlarındaki Schlewig- Holstein eyaletine bağlı Norderstedt'te' "Şeriat Kurallarına Uygun Müslüman Taksiciler Şirketi" kuruldu.

Haber: Almanya'da 'Müslüman Taksi' Şirketi Kuruldu

Almanya'nın Hamburg kenti yakınlarındaki Schlewig- Holstein eyaletine bağlı Norderstedt'te' "Şeriat Kurallarına Uygun Müslüman Taksiciler Şirketi" kuruldu.

Almanya'da ilk kez "Müslüman Taksi" adıyla kurulan şirket Müslüman yolcuları sadece Hamburg çevresine değil, Almanya ve Avrupa'ya da taşımayı amaçlıyor.

HIRİSTİYANLAR'DA BİNEBİLİR

Müslüman Taksi Şirketini kuran Irak kökenli taksici Selim Reid, Hıristiyan kökenlilerin de taksiye binebileceğini söyledi.

ANNE VE BABASININ BAŞINA GELENLERDEN SONRA KARAR VERDİ

Beklenilenin çok üstünde rağbet olduğunu bildiren Reid, "Annem ve babam Almanya'ya geldiklerinde Hamburg'dan Berlin'e özel taksiyle gittiklerinde kötü tecrübeleri oldu. Taksiye binen diğer yolcular annemin başörtüsü ve yabancılar üzerine olumsuz konuşmaya başladılar. Oysa Annem Almanca biliyor ve bütün konuşulanları anlamıştı. Bu yaşadıklarımız bana bu firmayı kurmamda motivasyon oldu" dedi.

MÜSLÜMANA DAHA UCUZ

Reid, Müslüman yolculara yönelik nakliye imkanlarının da esnek ve ucuz fiyata sağlanacağını söyledi.


25.5.2016 10:02 [8467658]

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.