Alışverişte Tasarruf Yapmanın Yolları Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın

Alışverişte Tasarruf Yapmanın Yolları

Alışverişe çıktığında kendinizi kaybediyor ve bütçenizin dışına çıkıyorsanız bu önerilere kulak verin.

Haber: Alışverişte Tasarruf Yapmanın Yolları

İhtiyaç mı, Gereksiz mi?

Öncelikle satın almak istediğiniz şeyin gerçekten ihtiyacınız olup olmadığına karar verin. Kıyafetleri yalnızca moda olduğu veya vitrinde görüp çok beğendiğiniz için mi, yoksa gerçekten ihtiyacınız olduğu için mi satın aldığınızı düşünün ve kasaya ona göre gidin.

Liste Yapın

Alışverişe çıkmadan önce mutlaka bir liste yapın. Mutfak, giyim, kozmetik vb. konularda tüm ihtiyaçlarınızı listeleyin ve alışveriş sırasında bu listenin dışına kesinlikle çıkmayın.

Bütçe Belirleyin

Her ay başında bir bütçe planı yapın. Kira, fatura, gıda gibi giderleri hesapladıktan sonra diğer tüm alışverişleriniz için belli bir bütçe ayırın ve bu bütçeye sadık kalın.

Kredi Kartınına Dikkat

Yüksek limitli kredi kartları alışveriş yaparken kendinizi kaybetmenize ve tasarruf planlarınızın alt üst olmasına sebet olabilir. Mümkünse alışverişe nakit parayla çıkın ve kredi kartınızı yanınıza almayın.

İndirim Dönemlerini Takip Edin

Sevdiğiniz markaların belli dönemlerde yaptıkları indirimleri takip ederseniz, istediklerinizi çok daha uygun fiyata satın alabilirsiniz. Özellikle sezon sonu fırsatlarını sakın kaçırmayın.

Yenikadin.com


5.5.2017 11:19 [9579129]

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.