Alışverişte Tasarruf Yapmanın Yolları Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
5.05.2017 11:19

Alışverişte Tasarruf Yapmanın Yolları

Alışverişe çıktığında kendinizi kaybediyor ve bütçenizin dışına çıkıyorsanız bu önerilere kulak verin.

Haber: Alışverişte Tasarruf Yapmanın Yolları

İhtiyaç mı, Gereksiz mi?

Öncelikle satın almak istediğiniz şeyin gerçekten ihtiyacınız olup olmadığına karar verin. Kıyafetleri yalnızca moda olduğu veya vitrinde görüp çok beğendiğiniz için mi, yoksa gerçekten ihtiyacınız olduğu için mi satın aldığınızı düşünün ve kasaya ona göre gidin.

Liste Yapın

Alışverişe çıkmadan önce mutlaka bir liste yapın. Mutfak, giyim, kozmetik vb. konularda tüm ihtiyaçlarınızı listeleyin ve alışveriş sırasında bu listenin dışına kesinlikle çıkmayın.

Bütçe Belirleyin

Her ay başında bir bütçe planı yapın. Kira, fatura, gıda gibi giderleri hesapladıktan sonra diğer tüm alışverişleriniz için belli bir bütçe ayırın ve bu bütçeye sadık kalın.

Kredi Kartınına Dikkat

Yüksek limitli kredi kartları alışveriş yaparken kendinizi kaybetmenize ve tasarruf planlarınızın alt üst olmasına sebet olabilir. Mümkünse alışverişe nakit parayla çıkın ve kredi kartınızı yanınıza almayın.

İndirim Dönemlerini Takip Edin

Sevdiğiniz markaların belli dönemlerde yaptıkları indirimleri takip ederseniz, istediklerinizi çok daha uygun fiyata satın alabilirsiniz. Özellikle sezon sonu fırsatlarını sakın kaçırmayın.

Yenikadin.com


Haber Yorumları
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Yenikadın Haberleri

 • Yeni haftada burcunuzu neler bekliyor?Yeni haftada burcunuzu neler bekliyor?

  Karma Astrolog Aysun Köşker Koç, burçların yeni haftadaki durumunu sizler için yorumladı. Bakalım 6-12 Temmuz haftasında burçları neler bekliyor?

 • Diyet yapmadan karantina kilolarınızdan kurtulunDiyet yapmadan karantina kilolarınızdan kurtulun

  Çoğumuz bu karantina süresi boyunca yaptığı kadar, yemek yapmamıştır. Vaktimiz bol diye en meşakkatli yemekleri bile denedik. Aileyle birlikte sofraya oturmanın keyfini zengin sofralarda çıkarttık. Dizi veya film izlerken, kontrolsüzce abur cubura daldık. Şimdi yaşadığımız o lezzetli anların sonucu fazla yağlarla yüzleşme zamanı.

 • Yeni normalde çocuklu ailelere 10 tatil kuralı!Yeni normalde çocuklu ailelere 10 tatil kuralı!

  Koronavirüs pandemisinin kontrol altına alınmasıyla beraber yeni normalleşme dönemi başlayınca, aile olarak bu bunaltıcı tablodan çıkmak için tatil planları yapmaya başladık. Her ne kadar virüs çocuklarda erişkinlere göre daha seyrek görülüp daha hafif seyretse de, çocuklarımızla nasıl bir tatil planı yapmamız gerektiği hepimizin zihnini kurcalıyor

 • Sapsarı güneşe karşı kırmızılarla korunun!Sapsarı güneşe karşı kırmızılarla korunun!

  Evlere girdiğimizde kıştı, bir çıktık ki yaz olmuş. Şimdi tedbiri elden bırakmadan, hayata kaldığımız yerden devam etmeye çalışıyoruz. Bu süreçte tedbir almamız gereken bir diğer konu da, güneş ışınlarına karşı cildimizi korumak.

 • "Yaz geldi" diye sakın şok diyet yapmayın!"Yaz geldi" diye sakın şok diyet yapmayın!

  COVID-19 pandemisinde kimi zaman stres kimi zamansa can sıkıntısı sebebiyle birçoğumuz mutfakta yemek işlerine ağırlık verdik. Artık kontrollü sosyal hayat sürecinin başlaması ve havaların ısınmasıyla birlikte çoğumuz kendimize şu soruyu sorar olduk: 'Aldığım kiloları nasıl hızlı verebilirim?'