Alışveriş Yapmayı Bıraktı 1 Yılda Servet Biriktirdi Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın

Alışveriş Yapmayı Bıraktı 1 Yılda Servet Biriktirdi

Kozmetik, giysi ve lüks alışanlıklara büyük paralar ödediğini fark eden kadın bir yıl boyunca harcama yapmayarak hayatını değiştirdi.

Haber: Alışveriş Yapmayı Bıraktı 1 Yılda Servet Biriktirdi

Michelle McGagh, 10 yıl boyunca ekonomistlik yapan ama kendi bütçesini planlamakta epey zorluk yaşayan bir kadındı. Borcu olmamasına rağmen, banka ekstrelerinin gereksiz harcamalarla dolup taşıdığını fark etti. Michelle, kendisi bile ihtiyacı olmayan şeylere çok para harcarken, başkalarına nasıl para biriktirebileceklerini anlatmanın inandırıcı olmadığını düşündü.

Tüketicilerin yılın en popüler alışveriş gününde hiçbir şey yapmamalarını teşvik eden tüketici karşıtı hareket olan Buy Nothing Day'ı öğrendi. 1 yıl boyunca sadece zorunlu ihtiyaçlarına para harcamaya ve gereksiz hiçbir şey satın almamaya karar verdi.

Michelle McGagh bu süreçte kendine kurallar koydu. Konut kredisi, sağlık sigortası, hayır kurumlarına yaptığı bağışlar, internet ve telefon, ailesine verdiği destek için yaklaşık 2300 dolar ödemeyi planladı. Sadece zorunlu temel kişisel bakım ürünleri ve yemek malzemeleri satın aldı.

Hayatından spor salonu, restoran, kafe gibi yerlere gitmek, kahve içmek, yeni giysiler, kozmetik ürünleri satın almak, kuaför, taksi, metro kullanımı gibi çoğu lüks ve gereksiz harcamaları çıkardı.

Ulaşım için kendini sıfır bütçeyle sınırladığını belirten Michelle McGagh, her yere bisikletle gittiğini söylüyor.

Sevdiği şeylerden uzak kalarak meydan okumak kolay değildi ancak o bu yolla bankada 23.000 dolar biriktirdi. Ayrıca bu tecrübesini kitap haline getirdi.
24.1.2017 13:52 [9193484]

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Yenikadın Haberleri

 • Uyurken Cilt Kırışıklığını Önlemek İçin Ne Yapmak Gerekir?
  Uyurken Cilt Kırışıklığını Önlemek İçin Ne Yapmak Gerekir?

  Yüzüstü ve yan uyumak yüzde kırışıklıklara neden oluyor. Yatış pozisyonundan dolayı yüzde oluşan kırışıklıkların botoks ya da dolguyla tedavisinin olmadığını ifade eden Dr. Başar Kaya, bunu önlemek amacıyla bu şekilde yatan kişilere ilginç bir tavsiyede bulundu.

  10.12.2018 16:43
 • 2019'un Beslenme Trendleri
  2019'un Beslenme Trendleri

  Tüm canlılar için en temel ihtiyaçlardan biri olan beslenme ihtiyacı, yıllar içinde değişen koşullarla birlikte birçok farklı tarz yarattı. Çoğu insan “sağlıklı beslenme” kaygısı taşımaya başladı ve birçok yeni yöntem gün yüzüne çıktı. Diyetisyen Emel Terzioğlu Arslan, yeni dönem beslenme trendlerini anlattı.

  10.12.2018 16:43
 • Evde Tavuk Döner Nasıl Yapılır?
  Evde Tavuk Döner Nasıl Yapılır?

  Evde tavuk döner yapmaya ne dersiniz? Dışarıda yediğiniz tavuk döneri aratmayacak, mükemmel bir tavuk döner tarifi paylaşıyoruz. Peki, evde tavuk döner nasıl yapılır? İşte tavuk döner tarifi...

  10.12.2018 16:43
 • Kelimelerin Gücünü Keşfet
  Kelimelerin Gücünü Keşfet

  İnsanoğlu ağzından çıkan cümlelerin, beyninden geçen düşüncelerin bütün evreni dolaşıp tekrar onlara geri döndüğünü bilse eminim çok daha dikkatli olurdu. (Albert Einsteine)

  10.12.2018 14:34
 • Bacaklardaki Varisler Tehlikeli Midir?
  Bacaklardaki Varisler Tehlikeli Midir?

  Prof. Dr. Semih Barlas, bu soruya “evet” yanıtını veriyor. Barlas, varislerin ‘venöz yetmezlik’ denen hastalık sürecinin bir parçası olduğunu; mutlaka bu konuda deneyimli bir kalp damar cerrahı tarafından değerlendirilmesi gerektiğini dile getiriyor.

  10.12.2018 13:58