Alışveriş Yapmayı Bıraktı 1 Yılda Servet Biriktirdi Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
24.01.2017 13:52

Alışveriş Yapmayı Bıraktı 1 Yılda Servet Biriktirdi

Kozmetik, giysi ve lüks alışanlıklara büyük paralar ödediğini fark eden kadın bir yıl boyunca harcama yapmayarak hayatını değiştirdi.

Haber: Alışveriş Yapmayı Bıraktı 1 Yılda Servet Biriktirdi

Michelle McGagh, 10 yıl boyunca ekonomistlik yapan ama kendi bütçesini planlamakta epey zorluk yaşayan bir kadındı. Borcu olmamasına rağmen, banka ekstrelerinin gereksiz harcamalarla dolup taşıdığını fark etti. Michelle, kendisi bile ihtiyacı olmayan şeylere çok para harcarken, başkalarına nasıl para biriktirebileceklerini anlatmanın inandırıcı olmadığını düşündü.

Tüketicilerin yılın en popüler alışveriş gününde hiçbir şey yapmamalarını teşvik eden tüketici karşıtı hareket olan Buy Nothing Day'ı öğrendi. 1 yıl boyunca sadece zorunlu ihtiyaçlarına para harcamaya ve gereksiz hiçbir şey satın almamaya karar verdi.

Michelle McGagh bu süreçte kendine kurallar koydu. Konut kredisi, sağlık sigortası, hayır kurumlarına yaptığı bağışlar, internet ve telefon, ailesine verdiği destek için yaklaşık 2300 dolar ödemeyi planladı. Sadece zorunlu temel kişisel bakım ürünleri ve yemek malzemeleri satın aldı.

Hayatından spor salonu, restoran, kafe gibi yerlere gitmek, kahve içmek, yeni giysiler, kozmetik ürünleri satın almak, kuaför, taksi, metro kullanımı gibi çoğu lüks ve gereksiz harcamaları çıkardı.

Ulaşım için kendini sıfır bütçeyle sınırladığını belirten Michelle McGagh, her yere bisikletle gittiğini söylüyor.

Sevdiği şeylerden uzak kalarak meydan okumak kolay değildi ancak o bu yolla bankada 23.000 dolar biriktirdi. Ayrıca bu tecrübesini kitap haline getirdi.
Haber Yorumları
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Yenikadın Haberleri

 • Yeni haftada burcunuzu neler bekliyor?Yeni haftada burcunuzu neler bekliyor?

  Karma Astrolog Aysun Köşker Koç, burçların yeni haftadaki durumunu sizler için yorumladı. Bakalım 6-12 Temmuz haftasında burçları neler bekliyor?

 • Diyet yapmadan karantina kilolarınızdan kurtulunDiyet yapmadan karantina kilolarınızdan kurtulun

  Çoğumuz bu karantina süresi boyunca yaptığı kadar, yemek yapmamıştır. Vaktimiz bol diye en meşakkatli yemekleri bile denedik. Aileyle birlikte sofraya oturmanın keyfini zengin sofralarda çıkarttık. Dizi veya film izlerken, kontrolsüzce abur cubura daldık. Şimdi yaşadığımız o lezzetli anların sonucu fazla yağlarla yüzleşme zamanı.

 • Yeni normalde çocuklu ailelere 10 tatil kuralı!Yeni normalde çocuklu ailelere 10 tatil kuralı!

  Koronavirüs pandemisinin kontrol altına alınmasıyla beraber yeni normalleşme dönemi başlayınca, aile olarak bu bunaltıcı tablodan çıkmak için tatil planları yapmaya başladık. Her ne kadar virüs çocuklarda erişkinlere göre daha seyrek görülüp daha hafif seyretse de, çocuklarımızla nasıl bir tatil planı yapmamız gerektiği hepimizin zihnini kurcalıyor

 • Sapsarı güneşe karşı kırmızılarla korunun!Sapsarı güneşe karşı kırmızılarla korunun!

  Evlere girdiğimizde kıştı, bir çıktık ki yaz olmuş. Şimdi tedbiri elden bırakmadan, hayata kaldığımız yerden devam etmeye çalışıyoruz. Bu süreçte tedbir almamız gereken bir diğer konu da, güneş ışınlarına karşı cildimizi korumak.

 • "Yaz geldi" diye sakın şok diyet yapmayın!"Yaz geldi" diye sakın şok diyet yapmayın!

  COVID-19 pandemisinde kimi zaman stres kimi zamansa can sıkıntısı sebebiyle birçoğumuz mutfakta yemek işlerine ağırlık verdik. Artık kontrollü sosyal hayat sürecinin başlaması ve havaların ısınmasıyla birlikte çoğumuz kendimize şu soruyu sorar olduk: 'Aldığım kiloları nasıl hızlı verebilirim?'