Akneli Ciltlerin Yapmaması Gereken Makyaj Hataları Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
9.02.2019 08:33

Akneli Ciltlerin Yapmaması Gereken Makyaj Hataları

Akneli cilde sahip olanlar makyaj yaparken bazı uygulamalardan uzak durmalıdır.

Haber: Akneli Ciltlerin Yapmaması Gereken Makyaj Hataları

KİRLİ MAKYAJ FIRÇALARI

Bakteri barındırma ihtimali oldukça yüksek olan kirli makyaj fırçaları, akneli ciltler için risk oluşturmaktadır. Makyaj fırçalarını sık sık temizlemek bu riski en aza indirmek için etkili olacaktır.

YOĞUN MAKYAJ

Makyaj yapmak bir ihtiyaç olabilir. Ancak bu durum yüze yoğun makyaj yapmayı gerektirmez. Yoğun makyaj, akne sorunlarını daha büyük problemlere dönüştürecektir. Akneli ciltler, sivilceleri örtmek için yeşil concealerdan yardım alabilirler.

GÜNEŞ KREMİNİ İHMAL ETMEK

Akneli ciltler güneş ışınlarına karşı iki kat daha dikkatli olmalıdır.Akneli cilde sahip olanlar, sivilcelerini güneşten koruyarak cilt lekesi oluşumunu engelleyebilirler. Bu noktada güneş kremlerinden destek alabilirler.

SİVİLCEYİ SIKMAK

Akneli ciltlerin yaşadığı en büyük sorun makyaj yaparken de karşılarına çıkıyor. Akneyi sıktıktan sonra makyaj yapmaya çalışmak durumu bir kat daha kötüleştirecektir. Bu yüzden akneyi sıkmamak gerekir.

PARMAKLARI KULLANMAK

Eller ne kadar temiz olursa olsun makyaj yaparken sünger ya da fırça kullanmalıdır. Bakterilerden korunmak için buna dikkat etmek gerekir.

CİLDİ TEMİZLEMEMEK

Akneli cilde sahip olanların yaptığı en büyük hatalardan biri de cildi yeterince temizlemeden makyaj yapmaya başlamaktır. Akne etrafındaki ölü deriden kurtulduktan sonra makyaja başlamak doğru yöntem olacaktır.

YANLIŞ ÜRÜNLER

Akneli cilde sahip olanlar komedojenik olmayan ve yağsız makyaj ürünleri kullanabilirler.

CİLDİ İHMAL ETMEK

Sivilceli cilde sahip olanlar makyaj yaparak akneleri gizlemeye çalışır. Ancak dermatoloji doktoruna giderek bu sorunu uzman kontrolünde çözmek en iyisi olacaktır.

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Yenikadın Haberleri

 • Mesajlaşırken bu hataları yapmayın!
  Mesajlaşırken bu hataları yapmayın!

  Günümüzde ilerleyen teknolojiyle birlikte cep telefonları başta olmak üzere tablet, diz üstü ve masa üstü bilgisayarları artık 7'den 70'e her yaş grubunun vazgeçilmezi oldu. Ancak dikkat! Saatlerce, hatta gün boyu elimizden düşüremediğimiz bu cihazları doğru kullanmadığımızda omurgamızda ciddi hasarlar oluşabiliyor.

  15.10.2019 11:17
 • Sonbahar depresyonunun ilacı gün ışığı
  Sonbahar depresyonunun ilacı gün ışığı

  Soğuk kış günleri yaklaştı. Yazın aydınlık ve ılık günleri geride kalırken, fiziksel ve sosyal şartlar insanların depresif hissetmesine zemin hazırlıyor. Liv Hospital Ulus'tan Klinik Psikolog Beril Yardımcı sonbahar depresyonundan korunmanın yollarını anlattı.

  11.10.2019 14:53