Akıllı Telefon Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler Haberi - yenikadin.com
1.03.2019 15:17

Akıllı Telefon Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Akıllı telefon alırken sadece görünümüne önem veriyorsanız çok büyük hata yapıyor olabilirsiniz. Akıllı telefon alırken, cihazın teknik özellikleri hakkında bilgi sahibi olmalısınız.

Haber: Akıllı Telefon Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Akıllı telefon alırken telefon uzmanı olmanıza gerek yok. Ancak temel teknik konulara hakim olmalısınız. Aksi halde çok güzel görünen ama işinize yaramayan bir telefonu tercih edebilirsiniz.

TASARIM

Akıllı telefon seçiminde kişisel tercihlerinizin en çok öne çıkacağı bölüm tasarımdır. Ama genel olarak ince tasarımların işlevsel olduğunu görüyoruz. Rahat kullanım ve şık görünüm açısından 6 mm incelikte olan telefonların ideal tasarım olduğunu söyleyebiliriz. Telefonu masaya koyduğunuzda bu kriterin ne kadar önemli olduğunu göreceksiniz.

PERFORMANS

"Almışken iyisi olsun" dediğinizi duyar gibiyiz. Güçlü bir telefon için temel kriteriniz performans özellikleri olacaktır. Akıllı telefonların genel kullanımı için 4 GB RAM fazlasıyla yeterli olacaktır. Akıllı telefonun performansını etkileyecek en önemli kriterlerden biri de belleğidir. 32 GB bellek işinizi görürken 64 GB bellekler genel kullanım için size büyük özgürlük sağlayacaktır.

PİL ÖMRÜ

Uzun ömürlü olmayan bir akıllı telefon bataryası ile üstün özellikli telefona sahip olsanız da telefonunuzdan verim alamazsınız. Akıllı telefonunuzun tüm özelliklerini rahat şekilde kullanabilmek için en az 3000 mAh kapasiteli bir bataryası olması gerekir. Daha yüksek kapasiteli bir batarya, şarj cihazınızın sizden uzak olmasını sağlayacaktır.

EKRAN

Akıllı telefon seçerken sizi ilk karşılayacak bölüm ekran olacaktır. Ekran boyutu ve çözünürlük ekran seçiminde dikkat etmeniz gereken en önemli kriterlerdir. Akıllı telefonlarda uygulamaları rahat şekilde kullanabilmek için 5.5 inç. ekranların ideal olduğunu söyleyebiliriz. Kişisel isteğe bağlı olarak daha büyük ya da küçük ekranları telefonlar tercih edebilirsiniz. Ekran çözünürlüğü için seçtiğiniz akıllı telefon modelinin Full HD olması ve panel özelliği olarak Super AMOLED olması size avantaj sağlayacaktır.

KAMERA

Akıllı telefonların artık telefondan çok kamera olarak kullanıldığı düşünüldüğünde, kamera özelliklerine çok dikkat etmeniz gerekiyor. Sosyal medyada etkili paylaşımlar yapabilmeniz için 12 MP kamera idealdir. Çekimlerinizi daha etkili yapabilmek için akıllı telefonda faz algılamalı otofokus, lazer otofokus, f/1.7 diyafram açıklığı ve çift tonlu çift LED özeliklerinin olup olmadığını kontrol etmelisiniz.Yeni Yenikadın Haberleri

 • Tarihe iz bırakan 8 kadınTarihe iz bırakan 8 kadın

  Tarihin her sayfasında ileri görüşlülükleri, zekaları ve özgüvenleri ile sonraki nesillere ilham veren kadınlara rastlayabiliriz. Yaptıklarıyla hem kadınlara hem de erkeklere örnek olan kadınları sizin için listeledik..

 • Alohalive Toplumsal Cinsiyet Eşitliği konusunda farkındalık yaratmayı hedefliyorAlohalive Toplumsal Cinsiyet Eşitliği konusunda farkındalık yaratmayı hedefliyor

  Alohalive Daha Eşit Yarınlar İçin İYADER'le işbirliği yaptı.

 • Kadınların Elinden Özgün Ürünler… Miamano Kadın Girişimciler İle Elele BüyüyorKadınların Elinden Özgün Ürünler… Miamano Kadın Girişimciler İle Elele Büyüyor

  Mart ayı MiaMano için çok özel… Mart 2017'de hayata geçen Türkçe anlamı ''Benim Elim'' olan MiaMano, Türkiye'nin her yerinde özgün ürünler üreten, tasarım tutkusunu ürünlerine yansıtmış zanaatkarları, girişimcileri bulan ve onların el emeği ürünlerinin yurtiçinde ve yurtdışında satış ve pazarlamasını yapan online bir platform.

 • Saçlarınız için mucize etkisi yaratan yağlarSaçlarınız için mucize etkisi yaratan yağlar

  Artan hava kirliliği, saç şekillendirici makineler ve kimyasal ürünler gibi sebeplerle saçlar zamanla yıpranabiliyor. Evde uygulanabilecek doğal ve basit birkaç yöntem ile saçlarınız eski sağlığına tekrar kavuşabilir.

 • Güne mutlu başlamanın 6 farklı yoluGüne mutlu başlamanın 6 farklı yolu

  Sabahları güne başlama şekliniz tüm günün enerjisini etkileyebilir. Hayatın tüm getirilerine rağmen bir günü olduğundan daha iyi hale getirmek için o günün sabahında kendinizi buna hazırlayabilirsiniz. Aşağıda sıralanan basit yöntemlerle siz de modunuzu yükseltin.