Akıllı Telefon Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler Haberi - yenikadin.com
1.03.2019 15:17

Akıllı Telefon Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Akıllı telefon alırken sadece görünümüne önem veriyorsanız çok büyük hata yapıyor olabilirsiniz. Akıllı telefon alırken, cihazın teknik özellikleri hakkında bilgi sahibi olmalısınız.

Haber: Akıllı Telefon Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Akıllı telefon alırken telefon uzmanı olmanıza gerek yok. Ancak temel teknik konulara hakim olmalısınız. Aksi halde çok güzel görünen ama işinize yaramayan bir telefonu tercih edebilirsiniz.

TASARIM

Akıllı telefon seçiminde kişisel tercihlerinizin en çok öne çıkacağı bölüm tasarımdır. Ama genel olarak ince tasarımların işlevsel olduğunu görüyoruz. Rahat kullanım ve şık görünüm açısından 6 mm incelikte olan telefonların ideal tasarım olduğunu söyleyebiliriz. Telefonu masaya koyduğunuzda bu kriterin ne kadar önemli olduğunu göreceksiniz.

PERFORMANS

"Almışken iyisi olsun" dediğinizi duyar gibiyiz. Güçlü bir telefon için temel kriteriniz performans özellikleri olacaktır. Akıllı telefonların genel kullanımı için 4 GB RAM fazlasıyla yeterli olacaktır. Akıllı telefonun performansını etkileyecek en önemli kriterlerden biri de belleğidir. 32 GB bellek işinizi görürken 64 GB bellekler genel kullanım için size büyük özgürlük sağlayacaktır.

PİL ÖMRÜ

Uzun ömürlü olmayan bir akıllı telefon bataryası ile üstün özellikli telefona sahip olsanız da telefonunuzdan verim alamazsınız. Akıllı telefonunuzun tüm özelliklerini rahat şekilde kullanabilmek için en az 3000 mAh kapasiteli bir bataryası olması gerekir. Daha yüksek kapasiteli bir batarya, şarj cihazınızın sizden uzak olmasını sağlayacaktır.

EKRAN

Akıllı telefon seçerken sizi ilk karşılayacak bölüm ekran olacaktır. Ekran boyutu ve çözünürlük ekran seçiminde dikkat etmeniz gereken en önemli kriterlerdir. Akıllı telefonlarda uygulamaları rahat şekilde kullanabilmek için 5.5 inç. ekranların ideal olduğunu söyleyebiliriz. Kişisel isteğe bağlı olarak daha büyük ya da küçük ekranları telefonlar tercih edebilirsiniz. Ekran çözünürlüğü için seçtiğiniz akıllı telefon modelinin Full HD olması ve panel özelliği olarak Super AMOLED olması size avantaj sağlayacaktır.

KAMERA

Akıllı telefonların artık telefondan çok kamera olarak kullanıldığı düşünüldüğünde, kamera özelliklerine çok dikkat etmeniz gerekiyor. Sosyal medyada etkili paylaşımlar yapabilmeniz için 12 MP kamera idealdir. Çekimlerinizi daha etkili yapabilmek için akıllı telefonda faz algılamalı otofokus, lazer otofokus, f/1.7 diyafram açıklığı ve çift tonlu çift LED özeliklerinin olup olmadığını kontrol etmelisiniz.

Haber Yorumları
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Yenikadın Haberleri

 • Probiyotikli cilt maskesi ile gençleşin!Probiyotikli cilt maskesi ile gençleşin!

  Sağlıklı,güzel ve genç bir cilde sahip olmayı herkes ister.Ancak birçok faktör cilt sağlığını olumsuz yönde etkiler.Dr.Fevzi Özgönül,cilt gençleşmesi ve güzelliği için Probiyotikli cilt maskesi tarifi konusunda bilgiler verdi.

 • Bu hafta burcunuzu neler bekliyor?Bu hafta burcunuzu neler bekliyor?

  Karma Astrolog Aysun Köşker Koç, burçların yeni haftadaki durumunu sizler için yorumladı. Bakalım 26 Ekim - 1 Kasım haftasında burçları neler bekliyor?

 • Online eğitimde çocukları tehdit eden 10 sorunOnline eğitimde çocukları tehdit eden 10 sorun

  Covid-19 ile mücadele sürecinde halen çoğu öğrenci evden online eğitim görmeye devam ederken, özellikle ilk ve ortaokul çocuklarının evde geçirdikleri uzun saatler ebeveynlere başlı başına sorumluluklar yüklüyor. Zira bu süreçte çocuklarda bazı kurallara dikkat edilmezse ileride çok ciddi sağlık sorunlarıyla karşılaşılabilir!

 • Mamografi hakkında 10 soru 10 cevapMamografi hakkında 10 soru 10 cevap

  Anadolu Sağlık Merkezi Radyoloji Uzmanı Dr. Muhittin Mümtaz Özarar, Ekim ayı Meme Kanseri Farkındalık Ayı kapsamında mamografi ile ilgili sık sorulan 10 soruyu şöyle yanıtladı...

 • Kadınlar hangi alışverişlerden sonra pişman oluyor?Kadınlar hangi alışverişlerden sonra pişman oluyor?

  Kredi kartı hesap kesim tarihinden hemen sonra ya da yüklü bir taksidin sona ermesinin ardından yapılan alışverişler, en fazla pişmanlık duyulanlar oluyor.