Aile ile Yemek Yemenin Çocuklara Faydaları Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın

Aile ile Yemek Yemenin Çocuklara Faydaları

Aile ile beraber yemek yemek, çocuklar üzerinde psikolojik, akademik, sosyal açıdan ve sağlık açısından fayda sağlıyor.

Haber: Aile ile Yemek Yemenin Çocuklara Faydaları

Ailesi ile beraber yemek yiyen çocuklarda tasarruf bilinci, akademik başarı, kötü alışkanlıklarda azalma ve meyve yeme alışkanlığı gibi olumlu davranışlar gözlenir.

MEYVE YEME ALIŞKANLIĞI

Ailesiyle beraber yemek yiyen çocuklarda daha fazla meyve sebze tüketimi gerçekleştirdiği gözlemlenmektedir. Sağlıklı beslenmenin arttığı aile ile yemek yemede kızarmış gıda ve gazlı içecek gibi zararlı besinler de daha az tüketiliyor.

AİLE BAĞLARI KUVVETLENİYOR

Ailesiyle beraber yeterince zaman geçiremeyen çocuklar, aile yemeklerinde anne baba ve aile bireyleri ile beraber sohbet ederek kaliteli zaman geçiriyor. Bu da çocuklarda saldırganlık, depresyon gibi istenmeyen davranış bozukluklarını gideriyor.

KÖTÜ ALIŞKANLIKLARDAN UZAKLAŞIRLAR

Columbia Üniversitesi Ulusal Merkezinin yaptığı bir araştırma, haftada en az beş defa evde yemek yiyen çocuklarda sigara ve bağımlılık yapıcı maddelerin kullanımını yüzde 50 azaldığı ortaya konulmuştur.

AKADEMİK BAŞARI ARTIYOR

Evde ailesiyle beraber yemek yiyen çocukların akademik başarılarında artış gözlemlenmiştir. Büyükleriyle ile daha fazla zaman geçiren çocuklar bu şekilde motive olmakta ve eğitimlerine daha fazla önem vermektedir.

STRES AZALIR

Evde yemek yiyen çocuklar büyükleri ile bol bol sohbet ederek yaşadıklarını paylaşır. Bu bir doğal terapi işlevi görür ve çocukların stresi azalır.

15.05.2019 10:38 [12049094]

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.