Ahmet Kural'dan Şiddet Gördüğünü Açıklayan Sıla'dan İlk Paylaşım Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın

Ahmet Kural'dan Şiddet Gördüğünü Açıklayan Sıla'dan İlk Paylaşım

Ahmet Kural'dan dayak yediğini iddia ederek mahkemeye başvurarak Ahmet Kural hakkında uzaklaştırma kararı alan şarkıcı Sıla Gençoğlu Instagram hesabından "Yaşadıklarımdan öğrendiğim bir şey var" cümlesini paylaştı.

Haber: Ahmet Kural'dan Şiddet Gördüğünü Açıklayan Sıla'dan İlk Paylaşım

Sıla Gençoğlu, sevgilisi Ahmet Kural tarafından fiziksel ve psikolojik şiddete uğradığı gerekçesiyle Ahmet Kural'dan şikayetçi oldu. Kural hakkında uzaklaştırma kararı alan ve koruma talep eden Sıla, Instagram hesabından bir açıklamada bulundu.

İşte, Sıla'nın açıklaması:

"SUSARSAM ÖNCE KENDİME, SONRA DA BU ÜLKENİN KADINLARINA HAKSIZLIK ETMİŞ OLACAĞIM"

"Merhaba, bazen cümleye başlamak çok zor olabiliyor. Galiba en doğrusu konuya direkt girmek.Hayatımdaki insanın fiziki şiddetine maruz kaldım. Bu, fiziki hasarı bir yana insanın kadın tarafını darmadağın eden bir olaymış. Hayatta geldiğiniz yer, başarılarınız ya da oluşturduğunuzun bir anda önemsiz kaldığı yıkıcı bir deneyimmiş. Bu ülkede bugüne kadar ne kadar şiddet mağduru kadın varsa, gözlerinin gözlerinize değdiği bir anmış. Artık ne yazık ki biliyorum, çok kolay değil sokağa çıkıp "Ben şiddete uğradım" diye bağırmak. Ama şunu da biliyorum ki ben de susarsam önce kendime, sonra da bu ülkenin kadınlarına, şiddete karşı insanlarına haksızlık etmiş olacağım.

"BAZILARI SEVİLMEYİ ÖĞRENEMEMİŞ"

Bu nedenle başıma gelen olay üzerine susmama kararı aldım. Yasaların bana verdiği hakları kullanacağım. Hiç bir ceza, yaptırım benim yaşadığım kabusu hayatımdan silmeyecek, bunu çok iyi biliyorum. Ama bu hayatta şarkılarla, kelimelerle bir iletişim kurabildiysek ve kendimi biraz anlatabildiysem, gücümü kendim kadar sizlerden aldığımı da biliyorsunuzdur. Bana uygulanan korkunç şiddet karşısında dilsiz kalmamayı seçiyorum. Bazıları hiç sevilmeyi öğrenememiş olabilir ama bence aşkın bununla hiç bir ilgisi yok!"

NE OLMUŞTU?

Şarkıcı Sıla, sevgilisi Ahmet Kural'dan şiddet gördüğünü iddia ederek mahkemeye başvurmuş, mahkeme Sıla'ya koruma kararı çıkartırken, Ahmet Kural hakkında uzaklaştırma kararı vermişti. Ahmet Kural cephesinden herhangi bir açıklama gelmezken Sıla Gençoğlu, olayın peşini bırakmayacağını açıkladı.

1.11.2018 17:32 [11393567]

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.