Ağız Kokusunu Engelleyen Doğal Çözümler Haberi - yenikadin.com
6.02.2019 12:21

Ağız Kokusunu Engelleyen Doğal Çözümler

Özgüven düşüklüğü ve sağlık sorunlarına yol açan ağız kokusu, doğal yollarla çözülüyor.

Haber: Ağız Kokusunu Engelleyen Doğal Çözümler

KAHVE

Ağız boşluğunda bulunan bakterilerin artığı olan sülfürlü bileşikler, ağız kokusuna neden olmaktadır. Kahve çekirdeği çiğneyerek ağızda oluşan sülfür bileşenlerini yok edebilirsiniz. Yemeklerden sonra Türk kahvesi içerek ağız kokusuyla etkin şekilde mücadele edebilirsiniz.

PELİN OTU

Yarım çay kaşığı pelin otunu bir fincan sıcak suyun içine atın ve soğumasını bekleyin. Hazırladığınız karışımı süzün ve sabahları gargara yaparak uygulayın.

SİNİR OTU

Sinir otu yaprağı, kazayağı yaprağı ve meyan kökünü bir litre suyun içinde kaynatın. Süzdüğünüz karışımıgünde üç defa birer fincan için. Bu karışım ağız kokusu yanında farklı sağlık sorunlarına da iyi gelecektir.

TURP

Bir litre suyun içinde turunç kabuğu, sümbül ve turpu kaynatın. Kaynattığınız karışımı süzün ve soğutun. Sonra gargara yapın.

BADEM/BAL

Bademi dövün ve bal ile karıştırarak sabahlar aç karna için. Pek çok sağlık sorununa çözüm olan bal badem karışımı, ağız kokusu için de iyi gelecektir.

MAYASIL OTU

Mayasıl otunu bir litre suyun içine atıp kaynatın. Hazırladığınız karışımı soğutun ve gargara yapın.

ENGİNAR

Enginarı bir litre suyun içine atın ve süzün. Süzdüğünüz enginar suyunu gargara yapın.Ağız kokusu büyük oranda gidecektir.

TARHANA

Bir tatlı kaşığı tarhanayı ağzınızda bir süre bekletin ve sonra yutun. Şaşırtıcıetkiyi fark edeceksiniz.

KEREVİZ

Ağız kokusuna iyi gelecek bir başka doğal çözüm kerevizdir. Kereviz yaprağını 1 litre suyun içinde kaynatın ve süzün. Soğuttuğunuz karışımı gargara yapın.

LİMON

Limon dilimlerini sade soda içine atın ve soda bittiği zaman limon dilimlerini yiyin. Ağız kokusuna iyi gelecektir.Yeni Sağlık Haberleri