Adım Adım Saç Taramanın İncelikleri Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
25.12.2018 14:27

Adım Adım Saç Taramanın İncelikleri

Saçlarımızın sağlığı için genelde atladığımız bir adım var. O da saçlarımızı nasıl taramamız gerektiği...

Haber: Adım Adım Saç Taramanın İncelikleri

Gün içinde sıkça saçınızı taramayın

Saçlarınızı özellikle kuru bir şekilde çok fazla taramanız, zamanla kırılmasına böylelikle de sağlıksız görünmesine neden olur. Bu nedenle sadece birbirine karıştığınızı hissettiğiniz zamanlarda kullanmanız en doğrusu.

Kıvırcık saçlar için parmaklar yeter

Doğuştan kıvır kıvır saçlara sahip olmak büyük şans. Verilen bu şansı ziyan etmemek adına tarak kullanmadan sadece parmaklarınızla saçlarınızı açabilirsiniz. İhtiyacınız olan tek şey durulanmayan bir saç bakım kremi...

Saçlarınız kuruysa dikkat

Dalgalı ve kıvırcık saç tipine sahip insanların en çok dikkat etmesi konu ise kuru bir şekilde saçları taramamak.

Tarak temizliğini ihmal etmeyin

Atlanılan adımlardan biri de gerekli tarak bakımını yapmamak. Düzenli olarak temizlenmediği sürece, üzerinde biriken kirleri saçlarınıza karıştırmış olacaksınız ki bu, sağlıklı saçlar için hiç de iyi bir durum değil.

Saç tipine uygun tarak seçimi

Her tarak her saç tipi için uygun olmayabilir. Elektriklenmeye meyilli saçlarınız varsa tahtadan yapılma taraklar işinizi görecektir. Eğer dalgalı ya da kıvırcıksa doğal dalgasını bozmayacak geniş yüzeyli fırçaları tercih etmelisiniz.

Kaynak: All.com.tr

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Yenikadın Haberleri

 • Mesajlaşırken bu hataları yapmayın!
  Mesajlaşırken bu hataları yapmayın!

  Günümüzde ilerleyen teknolojiyle birlikte cep telefonları başta olmak üzere tablet, diz üstü ve masa üstü bilgisayarları artık 7'den 70'e her yaş grubunun vazgeçilmezi oldu. Ancak dikkat! Saatlerce, hatta gün boyu elimizden düşüremediğimiz bu cihazları doğru kullanmadığımızda omurgamızda ciddi hasarlar oluşabiliyor.

  15.10.2019 11:17
 • Sonbahar depresyonunun ilacı gün ışığı
  Sonbahar depresyonunun ilacı gün ışığı

  Soğuk kış günleri yaklaştı. Yazın aydınlık ve ılık günleri geride kalırken, fiziksel ve sosyal şartlar insanların depresif hissetmesine zemin hazırlıyor. Liv Hospital Ulus'tan Klinik Psikolog Beril Yardımcı sonbahar depresyonundan korunmanın yollarını anlattı.

  11.10.2019 14:53