Aç karna su içilir mi? Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
5.08.2019 10:18

Aç karna su içilir mi?

İnsan vücudunun yüzde 65'i sudan oluşur. Bu yüzden su tüketimi sağlık açısından çok önemlidir. Aç karna su içerek suyun farklı etkilerinden faydalanabilirsiniz.

Haber: Aç karna su içilir mi?

Aç karna su içmek, toksinleri arındırmaktan cilt problemlerine metabolizmayı hızlandırmaktan enerji vermeye kadar birçok konuda sağlığa olumlu yönde etki eder.

KİLO VERMEYE YARDIM EDER

Aç karna 2-3 bardak su içtiğinizde metabolizma hızı artar ve vücudunuz daha hızlı yağ yakarak kilo vermeniz kolaylaşır. Açlık hissinizi de bastıran bu durum fazla yemek tüketmenizin de önüne geçerek farklı yoldan kilo vermenize yardım eder.Sabahları aç karna su içmek, bağırsak yolu ve lenf bezleri sağlığına olumlu etki yaparak kortizol değerlerinin korunmasını sağlar. Bu da genel sağlığın korunması anlamına gelir.

MİDE SORUNLARINI GİDERİR

Güne iyi bir başlangıç yapmanın en iyi yollarından biri sabah aç karna su içmektir. Kahvaltı öncesi su içerek kabızlığı önleyebilir, gastrit ve benzeri sorunlara karşı koruma sağlayabilirsiniz.Aç karna su içmek gastrite yol açan mide kramplarını engellemeye yardım eder.

TOKSİNLERİ ARINDIRIYOR

Sabah kalktığınızda aç karna bir bardak su içerseniz atık maddelerin idrar yolu ile atılmasını sağlarsınız.

CİLT SAĞLIĞI İÇİN

Aç karna 2 bardak su içmek cildin daha esnek yapıya kavuşmasını sağlar. Kırışık oluşumu engellenir ve cildin doğal yapısı korunur.

Haber Yorumları
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Sağlık Haberleri

 • Yeni haftada burcunuzu neler bekliyor?Yeni haftada burcunuzu neler bekliyor?

  Karma Astrolog Aysun Köşker Koç, burçların yeni haftadaki durumunu sizler için yorumladı. Bakalım 10-16 Ağustos haftasında burçları neler bekliyor?

 • Maskeyle sıcak havalarda serin kalmanın yolu var mı?Maskeyle sıcak havalarda serin kalmanın yolu var mı?

  Sıcakla baş etmek için ince bir şort ve tişört giyseniz de, yüzünüze bir maske takmak zorunda kalmak bu havalarda bunaltıcı olabiliyor.

 • Cildiniz sağlığınızı ele veriyor!Cildiniz sağlığınızı ele veriyor!

  Bazı rahatsızlıklar cildimizden sinyal verirler.Dermatoloji Uzmanı Dr. Ata Nejat Ertek konu ile ilgili bilgiler verdi.

 • 40 yaş sonrası hamileliklerde bilinmesi gereken 9 şey40 yaş sonrası hamileliklerde bilinmesi gereken 9 şey

  40 yaşından sonra bebek sahibi olmak, çiftlere ebeveynlik için daha duygusal ve finansal olarak hazır olana kadar bekleme şansı verebilir. Bununla birlikte, doğurganlık yaşla birlikte azaldığından hamile kalma konusunda zorluklar yaşanabilir. Özellikle kadınlar için doğurganlık durumu 40 yaş sonrasında önemli ölçüde azalabilmektedir.

 • Regl dönemi hakkında bilinmesi gereken 5 şeyRegl dönemi hakkında bilinmesi gereken 5 şey

  Pepapp kadınların regl dönemi hakkında bilgi sahibi olmalarına ve kendilerini daha iyi hissetmelerine yardımcı olmak için 5 önemli bilgiyi paylaştı.