Aç karnına bunları asla yapmayın! Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
16.09.2019 12:46

Aç karnına bunları asla yapmayın!

Aç karnına yaptığınız bazı şeyler sağlığınız için ciddi riskler oluşturuyor olabilir. Size olağan gibi gelen ve günlük rutinlerinize dönüşen bazı davranışları sağlığınız için terk etmeli ve sağlığınızı korumalısınız.

Haber: Aç karnına bunları asla yapmayın!

Açken yaptığınız doğru bildiğiniz düşündüğünüz ve zararsız gibi görünen bazı şeyler, düşündüğünüzden çok daha zararlı olabilir. Bu yüzden aç karnına yaptığınız şeylerde oldukça dikkatli olmalısınız.

KAHVE İÇMEK

Kahve içmenin enerji verici ve dinç tutucu yönü olsa da onu aç karnına içmek pek de iyi bir fikir değildir. Çünkü aç karnına kahve içmek mide asit üretimini artırır ve yanma, ekşime gibi sorunlara yol açar.

EGZERSİZ

Aç karnına egzersiz yapmanın ekstra kilo verme etkisi olduğu gibi iddialar olsa da bu durum çok sağlıksızdır ve kas kütlesini erimesine neden olabilecek bir durumdur.

NARENCİYE SUYU İÇMEK

Oldukça besleyici olan ve çok sayıda vitamin ve mineral içeren narenciye meyve suları, aç karnına tüketildiğinde özellikle sindirim ve gastrit komplikasyonlarında mide mukozasına zarar verebilir. Bu yüzden narenciye sularını kahvaltı ve esnasına veya diğer besinlerle eşliğinde tüketmeye özen gösterin.

ANTİ-ENFLAMATUAR İLAÇ TÜKETİMİ

Açken aspirin, asetaminofen ve genel olarak steroid olmayan antienflamatuar ilaçlar almamalısınız. Bu hata çok ciddi sindirim komplikasyonlarına yol açabilir. Mide zarı dengesizliği gibi sorunlara nende olur.

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Sağlık Haberleri

 • Cihazla bölgesel zayıflama gerçekten mümkün mü?
  Cihazla bölgesel zayıflama gerçekten mümkün mü?

  Son zamanlarda oldukça sıkça duyduğumuz cihazla zayıflama yöntemlerinin insan üzerindeki olumlu etkilerini, Ankara'da "Slimwell Bodyshape" hizmeti veren güzellik merkezi işletmecisi Ayşegül Özdemir'e sorduk.

  18.10.2019 19:44
 • Sonbahar depresyonunun ilacı gün ışığı
  Sonbahar depresyonunun ilacı gün ışığı

  Soğuk kış günleri yaklaştı. Yazın aydınlık ve ılık günleri geride kalırken, fiziksel ve sosyal şartlar insanların depresif hissetmesine zemin hazırlıyor. Liv Hospital Ulus'tan Klinik Psikolog Beril Yardımcı sonbahar depresyonundan korunmanın yollarını anlattı.

  11.10.2019 14:53