6 Maddede Akıllı Alışveriş Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
8.01.2019 14:35

6 Maddede Akıllı Alışveriş

Doğru ve etkili bir şekilde alışveriş yapmak istiyorsanız bu maddelere dikkat! Alışveriş yapmak her kadın için bir tutku. Vitrinleri dolaşmak, yeni sezon parçalarına sahip olmak ve fazlasıyla seçenekle dolu bir kıyafet dolabı... Ancak zaman zaman gereğinden çok kıyafete sahip olduğunuza da tekrar ve tekrar şahit olmuşsunuzdur.

Haber: 6 Maddede Akıllı Alışveriş

Her seferinde "Artık yeni şeyler almayacağım" diye kendinize söz verip, yeni sezon parçalarını görünce de kendinize hakim olamadığınız anlar da mutlaka vardır. Bu noktada tabii ki yalnız değilsiniz. Ama akıllıca alışveriş yapmakta her zaman fayda var. O zaman 6 maddede nelere dikkat edilmesini gerektiğine bir göz atalım;

1. Fişleri bir süre saklayın

İstediğiniz kıyafeti buldunuz, mutlulukla mağazadan ayrıldınız ve eve gittiniz. Ancak sonradan fark ettiniz ki benzerine zaten sahipsiniz ya da aslında o kadar da beğenmediniz. Belki de istediğiniz gibi olmadı. O zaman fişini saklamakta ve etiketini koparmamakta fayda var. Böylece iade ya da değişim hakkınız olmuş olacak.

2. İndirim, daha çok indirim

Her kadın indirimlerin cazibesine kendini kaptırır kabul. Ancak sırf daha ucuz olduğu için giymeyeceğiniz ya da size uygun olmayan kıyafetlere, sırf bir köşede dursun diye para vermeye gerek yok değil mi?

3. Alışverişe kiminle gitmeli?

Genellikle yanınızda size fikir verecek insanlarla alışveriş yapmak faydalı ve eğlenceli olabilir. Ancak kafanızı karıştırmaları da kuvvetle muhtemel. Hele ki günün odak noktası haline gelirlerse, bir bakmışsınız ki onlar için alışveriş yapıyorsunuz. O yüzden bazı zamanlarda kendi başınıza dolaşmakta fayda var.

4. Fazlalıklardan kurtulma zamanı

Eskiden severek aldığınız ancak artık yüzüne bile bakmadığınız parçaları dolabınızda tutmaya hiç gerek yok. İhtiyacı olanlara verebilir ya da farklı sitelerden satışa sunabilirsiniz. Bu şekilde kullanmadığınız kıyafetleri de farklı bir şekilde değerlendirmiş olursunuz.

5. Online alışveriş çelişkisi

Pek çoğumuz alışverişe zaman ayıramıyor ya da mağazalarda vakit kaybetmek istemiyoruz. Bu gibi durumlarda online alışveriş ilaç gibi gelse de deneyemediğimiz için sonuç hüsran olabiliyor. O zaman iki farklı bedeni de sipariş verip, size olmayını iade edebilirsiniz. Güvenilir pek çok marka online alışverişte böyle bir imkan tanıyor ne de olsa!

6. İhtiyaç listesi hazırlayın

Bazen dolabınızda neler olduğunu unutup, benzer kıyafetleri satın aldığınız olmuştur. Böyle bir pişmanlık yaşamak istemiyorsanız, nelere ihtiyacınız olduğunu size hatırlayacak küçük bir liste hazırlayabilirsiniz.

Kaynak:www.all.com.tr

Haber Yorumları
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Yenikadın Haberleri

 • 22-28 Haziran haftalık burç yorumları22-28 Haziran haftalık burç yorumları

  Karma Astrolog Aysun Köşker Koç, burçların yeni haftadaki durumunu sizler için yorumladı. Bakalım 22-28 Haziran haftasında burçları neler bekliyor?

 • Diyet yapmadan karantina kilolarınızdan kurtulunDiyet yapmadan karantina kilolarınızdan kurtulun

  Çoğumuz bu karantina süresi boyunca yaptığı kadar, yemek yapmamıştır. Vaktimiz bol diye en meşakkatli yemekleri bile denedik. Aileyle birlikte sofraya oturmanın keyfini zengin sofralarda çıkarttık. Dizi veya film izlerken, kontrolsüzce abur cubura daldık. Şimdi yaşadığımız o lezzetli anların sonucu fazla yağlarla yüzleşme zamanı.

 • Yeni normalde çocuklu ailelere 10 tatil kuralı!Yeni normalde çocuklu ailelere 10 tatil kuralı!

  Koronavirüs pandemisinin kontrol altına alınmasıyla beraber yeni normalleşme dönemi başlayınca, aile olarak bu bunaltıcı tablodan çıkmak için tatil planları yapmaya başladık. Her ne kadar virüs çocuklarda erişkinlere göre daha seyrek görülüp daha hafif seyretse de, çocuklarımızla nasıl bir tatil planı yapmamız gerektiği hepimizin zihnini kurcalıyor

 • Sapsarı güneşe karşı kırmızılarla korunun!Sapsarı güneşe karşı kırmızılarla korunun!

  Evlere girdiğimizde kıştı, bir çıktık ki yaz olmuş. Şimdi tedbiri elden bırakmadan, hayata kaldığımız yerden devam etmeye çalışıyoruz. Bu süreçte tedbir almamız gereken bir diğer konu da, güneş ışınlarına karşı cildimizi korumak.

 • "Yaz geldi" diye sakın şok diyet yapmayın!"Yaz geldi" diye sakın şok diyet yapmayın!

  COVID-19 pandemisinde kimi zaman stres kimi zamansa can sıkıntısı sebebiyle birçoğumuz mutfakta yemek işlerine ağırlık verdik. Artık kontrollü sosyal hayat sürecinin başlaması ve havaların ısınmasıyla birlikte çoğumuz kendimize şu soruyu sorar olduk: 'Aldığım kiloları nasıl hızlı verebilirim?'