5. Ulusal Harran Ortopedi Günleri Etkinliği Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın

5. Ulusal Harran Ortopedi Günleri Etkinliği

Harran Üniversitesi (HRÜ) ev sahipliğinde 5. Ulusal Harran Ortopedi Günleri etkinliği düzenlendi.

Harran Üniversitesi (HRÜ) ev sahipliğinde 5. Ulusal Harran Ortopedi Günleri etkinliği düzenlendi.

Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği Derneği, Türk Spor Yaralanmaları Artroskopi ve Diz Cerrahisi Derneği ve Spor Fizyoterapistleri Derneğinin desteğiyle 5. Ulusal Harran Ortopedi Günleri etkinliği HRÜ Tıp Fakültesi konferans salonunda gerçekleştirildi.

HRÜ Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın, bilimsel çalışmaların yanı sıra üniversite olarak sağlık alanında da toplumun ihtiyaçlarına yoğunlaşmak zorunda olduklarını söyledi.

Akademisyenlere bu manada her türlü desteği verdiklerini vurgulayan Taşaltın, araştırma ve uygulama faaliyetlerine öncelik verdiklerini dile getirdi.

HRÜ Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Akif Altay da etkinlikte, "Diz Yaralanmalarına Güncel Bakış" konulu bir sunum yaptı.

Diz eklemini ilgilendiren yaralanmalar ve bunlardan kaynaklanan sorunların, hareketli yaşam tarzının da etkisi ile gün geçtikçe arttığını ifade eden Altay, "Konumuzla en yakından ilgili ve yetkili bilimsel derneklerin ve üniversitemizin desteği ile bu ulusal toplantıyı üniversitemiz çatısı altında gerçekleştirdik. Amacımız hem güncel bilimsel verilerin ışığında gelişmeleri tartışmak hem de yapılan çalışmaları ülke geneline aktarmaktır. Toplantıya destek veren, katılım sağlayan başta sayın rektörümüz olmak üzere tüm yöneticilerimize, hocalarımıza, katılımcılara ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Spor Fizyoterapistleri Derneği Kurucu Başkanı Prof. Dr. Nevin Ergün ise üniversite ile işbirliği yaparak organizasyonu gerçekleştirmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Etkinliğe, HRÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Deniz, HRÜ Tıp Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Emre Erkuş ile destek veren derneklerin yetkilileri ve çok sayıda doktor katıldı.
(Anadolu Ajansı) 8.4.2018 10:48 [10735628]

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Sağlık Haberleri