5 maddede etkili ve sade bir gelin makyajı Haberi - yenikadin.com
4.07.2019 14:52

5 maddede etkili ve sade bir gelin makyajı

Düğün günü kadınlar için her zaman özeldir. Hatırladığınızda yüzünüzde bir tebessüm oluşturan düğününüzde, gelinliğinizden çiçeğinize, yemeklerinizden makyajınıza kadar her ayrıntı meraklı gözler tarafından mercek altına alınır.

Haber: 5 maddede etkili ve sade bir gelin makyajı

Bu çok özel günde hem anın rehavetiyle hem de günün koşturmacasıyla sizi yarı yolda bırakmayacak, sürekli kontrol etmek zorunda kalmayacağınız, iyi sabitlenmiş bir gelin makyajı, günün kahramanıdır. Bu günün makyajında dikkat etmeniz gereken tüyolarını sizin için 5 maddede derledik.

1.RENK UYUMU HER ŞEYDİR

Unutmayın ki renk uyumu meselesi sadece özel gün makyajları için değil her zaman için önemli bir ayrıntıdır. Göz ve ten renginizle uyum sağlayan tonlar sizi o günün yıldızı haline getirecektir.

2.BAZ KULLANIN

Makyaj bazları son yıllarda kozmetik sektörüne giriş yapmış gerçek kurtarıcılar. Hem makyajınızın kalıcılığını artırır hem de daha pürüzsüz bir görüntü sağlar. Düğün gününüzün koşturmacasında makyajınızın sabit kalması için iyi bir baz kullanmayı tercih etmelisiniz.

3.SPF İÇERİKLİ FONDÖTENLERDEN UZAK DURUN

Bu, malesef düğün makyajlarında atlanan ama çok önemli bir ayrıntıdır. SPF genelde fotoğraflarda parlama yapar ve yamalı bir görüntüye sebep olur. Belki de tonlarca fotoğraf çekileceğiniz bu günde böyle bir durumla karşılaşmak istemezsiniz.

4.KALICILIĞIYLA KURTARAN MAT RUJLAR

Likit mat rujlar kalıcılıklarıyla hepimizin severek tercih ettiği rujlar. Düğün gününüzde yine krem formada bir ruj yerine tercih edeceğiniz mat bir ruj, sizi asla yarı yolda bırakmayacaktır.

5.SABİTLEME SPREYLERİ

Yine son yıllarda hayatımıza giren makyaj sabitleme spreyleri, makyajın sabit durması ve fondötenlerimizin yerinde kalması için makyajınızın son adımı olarak tercih edebilirsiniz.