Sağlık sorunlarının tetikçisi tuzdan 5 adımda kurtulun! Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
15.08.2019 13:43

Sağlık sorunlarının tetikçisi tuzdan 5 adımda kurtulun!

Tuz tüketimini azaltarak felç riskinden yüzde 5, kalp krizi riskinden ise yüzde 3 oranda korunmanız mümkün. 5 adımda tuzdan kurtularak ciddi sağlık tehlikelerinden kurtulabilirsiniz.

Haber: Sağlık sorunlarının tetikçisi tuzdan 5 adımda kurtulun!

Tuzu ihtiyacımızdan fazla tüketiyor ve ciddi sağlık sorunlarına davetiye çıkarıyoruz. Tuz tüketimini kontrol altına alarak kalp krizi ve felç gibi tehlikelerden ciddi oranlarda koruma sağlayabilirsiniz.

1.ADIM

Sofralarınızdan tuzlukları geri gelmemek üzere kaldırın.

2.ADIM

Yemeklerinizde karabiber, kekik ve fesleğen gibi baharatları ve bitkisel aromaları kullanarak tuz ekleme ihtiyacınız azalacak.

3.ADIM

Tuzlu zeytin, peynir ve salamura gibi yüksek oranda tuz içeren besinlerden uzak durun.

4.ADIM

Hazır gıdaların ömrünü uzatmak içine ekstra tuz eklemesi yapılır. Bu yüzden marketten ürün alırken içeriklerine dikkat ederek farkında olmadan tuz tüketmekten kurtulmuş olacaksanız.

5.ADIM

Maden sularında tuz olmasa da yüksek oranda sodyum içerir. Bu yüzden maden suyu tüketimini abartmamaya dikkat etmelisiniz.

Haber Yorumları
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Sağlık Haberleri

 • 40 yaş sonrası hamileliklerde bilinmesi gereken 9 şey40 yaş sonrası hamileliklerde bilinmesi gereken 9 şey

  40 yaşından sonra bebek sahibi olmak, çiftlere ebeveynlik için daha duygusal ve finansal olarak hazır olana kadar bekleme şansı verebilir. Bununla birlikte, doğurganlık yaşla birlikte azaldığından hamile kalma konusunda zorluklar yaşanabilir. Özellikle kadınlar için doğurganlık durumu 40 yaş sonrasında önemli ölçüde azalabilmektedir.

 • Regl dönemi hakkında bilinmesi gereken 5 şeyRegl dönemi hakkında bilinmesi gereken 5 şey

  Pepapp kadınların regl dönemi hakkında bilgi sahibi olmalarına ve kendilerini daha iyi hissetmelerine yardımcı olmak için 5 önemli bilgiyi paylaştı.

 • Yanlış sütyen seçimi yaşam kalitenizi bozmasın!Yanlış sütyen seçimi yaşam kalitenizi bozmasın!

  Meme sağlığı açısından sütyen seçimi büyük önem taşırken, birçok kadın doğru göğüs ölçülerini bilmediğinden hatalı tercih yapıyor. Yanlış sütyen seçimi sonucu göğüslerin vücut hareketine bağlı olarak sürekli çok yönlü olarak yer değiştirmesi ise göğüsleri destekleyen bağ ve cilt/cilt altı dokuyu uzatarak, hem ağrıya hem de sarkmaya neden oluyor.

 • Ev işlerinde 50 dakika temizlik 10 dakika molaEv işlerinde 50 dakika temizlik 10 dakika mola

  Fizyoterapist Birgül Elmas Bodur, "Basit ama etkili tüyolarla sakatlanmalardan uzak durmak mümkün. Örneğin ev işleri sırasında mutlaka dinlenme molası verin.Her 50 dakikalık çalışma sonrasında 10 dakika dinlenin" ifadelerini kullandı.

 • Kadınlarda görülen bu belirtiler kanser habercisiKadınlarda görülen bu belirtiler kanser habercisi

  Söz konusu kadınlar olduğunda birçok belirti bazı kadın hastalıklarına işaret edebiliyor. Özellikle de günlük hayatın yoğunluğu içinde gözden kaçırılan bu belirtiler çoğu zaman önemsenmese de ciddi bir hastalığın habercisi olabiliyor.