4,5 Yılda Kanseri 4 Kez Yendi Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
9.02.2019 00:04

4,5 Yılda Kanseri 4 Kez Yendi

4,5 yılda kanseri 4 kez yendiSAMSUN - Samsun'un Kavak ilçesinde aile hekimliği yapan 42 yaşındaki Dr. Deniz Sarı, 4,5 yıl içinde 4 kez yakalandığı kanseri yenmeyi başardı.

4,5 yılda kanseri 4 kez yendi

SAMSUN - Samsun'un Kavak ilçesinde aile hekimliği yapan 42 yaşındaki Dr. Deniz Sarı, 4,5 yıl içinde 4 kez yakalandığı kanseri yenmeyi başardı.
Samsun Kavak Aile Sağlığı Merkezinde görevli Dr. Deniz Sarı, 2014 yılında yakalandığı yumurtalık kanserini 4,5 yıl içerisinde 4 kez yenmeyi başardı. Hastaneye gittikten 3 gün sonra kanser olduğunu öğrenen Dr. Deniz Sarı, önce büyük bir moral bozukluğu yaşadı. Daha sonra toparlanarak kanseri 4 kez yendi. Kızı, ailesi ve arkadaşlarının hastalığı yenmede kendisine büyük destekleri olduğunu belirten Dr. Sarı, bu hastalığı yenerek başkalarına da örnek olmak istediğini söyledi.
2014 yılında ufak bir rahatsızlıkla hastaneye gittiğini belirten 17 yıllık hekim Dr. Sarı, "Ama hastaneye gittikten 3 gün sonra ileri evre kanser olduğumu öğrendim. Daha sonra büyük bir ameliyat geçirdim. 24 kür kemoterapi aldım. Hastalığım yumurtalık kanseri. Sık tekrarlayan bir tür. İlkinden sonra 3 kez daha tekrarladı. Yani 4 kez kanseri yenmiş oldum. Kemoterapilerle, hayata sarılarak, mutlu olamaya çalışarak bu süreci atlatmaya çalıştım" dedi.
"Başkalarına örnek olmak istedim"
Kemoterapi dönemlerinin çok yıpratıcı olduğunu vurgulayan Dr. Sarı, "Desteğe ihtiyaç duyduğunuz bir süreç. Zaman zaman yataktan kalkamadığınız bir süreç. Bunu yapmak için nedenlerim vardı. Kızım, ailem, arkadaşlarım ve birbirimize bağlı bir sülalemiz vardı. Hepsinin desteği ve sevgisi hastalığı yenmemde çok etken oldu. Önce kendim için yaşadım ama sevdiklerim için de yaşamak zorundaydım. Birilerine örnek olmak istedim. Çünkü bu hastalığı ilk duyduğumda yıkıldım. Bu hastalığa yakalananları araştırdım. 10 yıl yaşayan biri vardı. Onunla tanıştım. O bana çok örnek oldu. Ben de birilerine örnek olmak istedim" diye konuştu.
"Saç dökülmesi umurumda değildi"
Saç dökülmesinin kendisini hiç etkilemediğini dile getiren Dr. Sarı, "Saçımın ilk döküldüğü gün bile güle oynaya yıkadım o saçları. Saç dökülmesi çok umurumda olan bir durum değildi. Peruk ve şapka takmak bunaltıcı bir durumdu. O yüzden takmadım. Böyle gezmek de biraz kansere karşı bir baş kaldırışımdı" şeklinde konuştu.
Kanser hastalarına seslenen Dr. Sarı, "Doktorunuzun dediğinden asla çıkmayın. Asla pes etmeyin" tavsiyelerinde bulundu.

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Sağlık Haberleri

 • Kışın evde çocuklarınızla oynayabileceğiniz 7 oyun
  Kışın evde çocuklarınızla oynayabileceğiniz 7 oyun

  Kış mevsimin gelmesi ve havaların soğumasıyla birlikte çocuklar parklardan ve yazın oynadıkları açık alanlardan uzaklaşarak evde daha çok zaman geçirmeye başlar. Günün büyük bir bölümünü evde geçiren çocuklara alternatif oyunlar sunulmadığı takdirde tüm zamanlarını ekran (TV, tablet, bilgisayar, telefon) karşısında geçirme eğiliminde olurlar.

  9.12.2019 10:52
 • Sorunsuz bir cilt için yapmanız gerekenler
  Sorunsuz bir cilt için yapmanız gerekenler

  Cildimiz bedenimizin dışarı açılan penceresidir. Durum böyle olunca hiçbirimiz penceremizi kirli göstermek istemeyiz. Cildin hem içten hem de dıştan temizliği bu yüzden oldukça önem teşkil eder.

  3.12.2019 14:56