30 Saniyede Baş Ağrısını Geçiren Yöntem Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın

30 Saniyede Baş Ağrısını Geçiren Yöntem

Tıbbi ağrı kesicilerin etkisiz kaldığı, alternatif tıbbın çaresiz olduğu konulardan baş ağrısı, basit bir hareket ile son buluyor.

Haber: 30 Saniyede Baş Ağrısını Geçiren Yöntem

Birçok kişinin muzdarip olduğu baş ağrısı, basit bir yöntemle sorun olmaktan çıkıyor. İlaç ya da ilave madde kullanımı gerekmeyen bu yöntemle, saniyeler içinde baş ağrısından kurtulabilirsiniz.

NASIL YAPILIR?

Baskı uygulanması gereken bölge başparmağınız ile avuç içiniz arasında kalan bölümdür. Bu kısma diğer elinizin başparmağı ve işaret parmağı ile baskı uygulayın. Başparmağınız ile işaret parmağınızı birleştirdiğinizde çıkıntı olan noktaya temas etmeniz gerekiyor.

Basınç uygulamak için doğru noktayı bulduğunuzda başparmağınızı geriye doğru çekin. 30 saniye boyunca baskı uygulamaya devam edin. Aynı işlemi diğer elinize de uygulayın. Yöntemi doğru uyguladığınız takdirde baş ağrısı kısa bir süre içinde gidecektir.

HE GU NOKTASI

Başparmak ve avuç içi arasında kalan bu nokta, akupunktur tedavisinde "He Gu Noktası" olarak adlandırılır. Bu nokta, baş ağrısı, yüz ağrısı, diş ağrısı ve boyun ağrısı için uygulama yapılan bölgedir. Bu noktaya yapılan basınç sadece baş ağrılarını değil baş, boyun, yüz ve diş ağrılarını da azaltır.

Not: Bu bölgeye basınç uygulamak, hamileler için tavsiye edilmez.

5.4.2019 09:42 [11919110]

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.