27 Yıl Komada Kalan Kadının Söylediği İlk Söz Şok Etti! Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
24.04.2019 13:14

27 Yıl Komada Kalan Kadının Söylediği İlk Söz Şok Etti!

1991'de Birleşik Arap Emirlikleri'nde yaşadığı kaza sonucu komaya giren Munira Abdulla, 27 sonra uyandı ve ilk cümlesi oğlu Omar'ın adı oldu.

Haber: 27 Yıl Komada Kalan Kadının Söylediği İlk Söz Şok Etti!

Munira Abdulla, 1991'de geçirdiği trafik kazası sonrası beyinde oluşan hasardan dolayı komaya girdi. Almanya'daki bir hastaneye sevk dilen Munira Abdulla, uzun yıllar komada kaldıktan sonra uyandı ve oğlu Omar'ın adını söyledi.

OĞLUNUN HAYATINI KURTARDI

Munira Abdulla, kazanın olduğu yıl henüz 32 yaşındaydı ve oğlunu okuldan almıştı. İçlerinde olduğu araç otobüse çarptı. Henüz 4 yaşında olan oğlunun üzerine kapanan kadın, oğlunu korudu. Omar Webair korunması sayesinden ufak sıyrıklarla kazadan kurtulurken Munira Abdulla ağır yaralandı.

27 BOYUNCA BİR DEĞİŞİKLİK OLMADI

Genç kadın kafasına aldığı darbe sonucu komaya girdi. 27 yıl boyunca sağlık durumunda bir değişiklik olamayan Munira Abdulla, 2018 yılında Almanya'da kaldığı hastane birdenbire uyandı.

BİRKAÇ DEFA HASTANE DEĞİŞTİRDİ

Kazadan saatler sonra hastaneye kaldırılan Munira Abdulla, ilk tedavinin ardından Londra'da bir hastaneye sevke dildi. Londra'da muayene olan genç kadın daha sonra tekrar BAE'ye sevk edildi. Hortumlarla beslenerek hayatta kalması sağlanan talihsiz kadın, BAE hükümeti desteği ile Almanya'da bir hastaneye götürüldü.

OĞLU ÖMER YAŞADIKLARINI ANLATTI

Munira Abdulla'nın oğlu Omar, kazayı ve 27 yıl boyunca yaşadıklarını BAE gazetesi The National'e anlattı. Gazete yaptığı açıklamada hiç pes etmediğini söyleyen Omar, annesinin bir gün mutlaka uyanacağını hissettiğinizi söyledi. Yaşadıklarını benzer durumda olanların ümitlerini kesmemeleri için paylaştığını söyleyen Omar, insanların sevdiklerinden asla ümitlerini kesmemeleri ve onları ölmüş gibi görmemeleri gerektiğini ifade etti.

UYANINCA İLK SÖYLEDİĞİ ŞEY ADIM OLDU

Almanya'daki hastaneye geldikten yaklaşık 1 yıl sonra birdenbire uyandı ve söylediği ilk anlamlı cümle, oğlu Omar'ın adı oldu. Yaşananları anlatan Omar, annesinin garip sesler çıkardığını ve doktorları müdahale etmesini istediği söyledi. O anlatmaya devam eden Omar, bu süreçten 3 gün sonra birinin ismini söylemesi ile uyandığını, ismini söyleyen kişinin annesi olduğunu anladığında mutluluktan havalara uçtuğunu söyledi. Hastanede yaşanan tartışmaların annesinde şok etkisi yaratarak uyanmasında tetikleyici olduğunu ifade etti. Annesinin kısa diyaloglara girebildiğini ve fizik tedaviye devam edildiğini de sözlerine ekledi.

Ziyaretçi yorumları

Bu habere henüz hiç yorum yazılmamıştır.
Haberle ilgili düşüncenizi buraya yazmak için aşağıdaki 'Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın' formunu kullanabilirsiniz.

Bu habere yorum yazın:

Ad Soyad:
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde YeniKadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Sağlık Haberleri

 • Tatlı krizlerine son vermenin 8 etkili yolu!
  Tatlı krizlerine son vermenin 8 etkili yolu!

  "Tatlı krizleri" çoğumuzun dert yandığı, ancak çözüm bulmakta zorluk çektiği sorunlardan biri. Zaman zaman yaşanan tatlı krizleri sorun oluşturmazken, ataklar sıklaştığında zamanla sağlık problemlerine yol açabiliyor.

  22.1.2020 15:34
 • Kış günlerinde kilo almadan iç ısıtacak 10 lezzet önerisi!
  Kış günlerinde kilo almadan iç ısıtacak 10 lezzet önerisi!

  Hiç fark ettiniz mi? Soğuk, yağmurlu ve kasvetli günlerde canımız hamur işi ve tatlı gibi yüksek karbonhidratlı gıdaları daha çok istiyor. Bunun nedeni havalar soğudukça vücut ısımızı koruyabilmek için daha çok enerjiye ihtiyaç duymamız. Ancak dikkat etmezsek bu besinler hızla kilo aldırabiliyor.

  22.1.2020 11:15