2019 Yılı Dünyanın En Pahalı Şehirleri Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
13.05.2019 09:53

2019 Yılı Dünyanın En Pahalı Şehirleri

Seyahat etmek isteyenlerin ikinci kez düşüneceği hem yaşanması hem de gezilmesi oldukça maliyetli olan bu ülkelerin listesi seyahatseverler tarafından merak edilebilir. İşte, dünyanın en pahalı 10 şehri...

Haber: 2019 Yılı Dünyanın En Pahalı Şehirleri

The Economist Intelligent Unit 2019 yılı verilerine dayanarakDünya Çapında Yaşam Maliyeti raporunu yayınladı. Yaşam masrafları ve turistik faaliyetleri gibi yaklaşık 160 veriye göre hazırladığı raporda dünyanın bu seneki en pahalı şehirleri belirlendi.

10. LOS ANGELES - KALİFORNİYA

ABD'nin en kalabalık ikinci şehri olan Los Angeles, yaşam standartlarının yüksekliği sebebiyle en pahalı şehirlerde 10. sırayı kapıyor.

9. TEL AVİV - İSRAİL

Son yıllarda İsrail'in turizm merkezi haline gelen Tel Aviv, pahalı şehirlerde geçen sene de 9. sıradaydı.

8. NEWYORK - ABD

ABD'nin en kalabalık şehri olan ve finans merkezi haline gelen Newyork, dünyanın CEO'larına ev sahipliği yapıyor. Haliyle her zaman en pahalı şehirlerde yerini koruyor.

7. KOPENHAG - DANİMARKA

Muhteşem mimarisi, yüksek yaşam standartları ile bildiğimiz Kopenhag, aynı zamanda turizm merkezi.

6. SEUL- GÜNEY KORE

Dünyanın en kalabalık şehirleri arasında olan Seul, Asya'nın en büyük metropollerinden. Güney Kore gibi son zamanlarda teknoloji devi haline gelen bir ülkenin yaşam aktivitelerini tek başına sırtlanıyor.

5. OSAKA - JAPONYA

Japonya'nın en büyük ikinci kenti olan Osaka, Japonya gibi kalabalık ve canlı bir ülkenin yaşam standartlarını koruyor ve bu da onu pahalı bir şehir haline getiriyor.

4. CENEVRE - İSVİÇRE

Dünyanın refah seviyesi en yüksek ülkelerinden biri olan İsviçre, herkesin yaşamak isteyeceği bir ülke. Cenevre ise bu yaşam standartlarına ayak uydurmuş pahalı bir şehir.

3. ZÜRİH - İSVİÇRE

Bilim adamları ile sürekli gündemde olan İsviçre'nin iki şehir çıkarması şaşırtmadı. Başkent Zürih de en pahalı şehirler arasında yerini koruyor.

2. HONG KONG - ÇİN

Çin'in ekonomik olarak oldukça aktif olan bu turistik şehri çok rağbet görüyor. Hali ile en pahalı şehirlerden bir oluyor.

1. PARİS - FRANSA/ SİNGAPUR - SİNGAPUR

Birinci sırayı Paris ve Singapur paylaşıyor. Avrupa'nın incisi Paris ve Asya'nın yükselişi durdurulamayan gücü Singapur adeta zenginlik abidesi şehirler.Yeni Yenikadın Haberleri

 • Bu yaz tatil yaparken dikkat edilmesi gerekenler!Bu yaz tatil yaparken dikkat edilmesi gerekenler!

  Okan Üniversitesi Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Nail Özgüneş, bu yaz tatili döneminde nelere dikkat etmemiz gerektiğini açıkladı.

 • Gebelik ve lohusalık dönemine özel 6 korona önlemiGebelik ve lohusalık dönemine özel 6 korona önlemi

  Koronavirüsün özellikle hamilelik ve emzirme sürecinde etkilerine yönelik birçok bilinmezlik olduğunu belirten Acıbadem Kozyatağı Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Elif Meşeci, kontrollü sosyal hayat dönemine geçildiği 'yeni normal'de de hamilelerin ve emziren annelerin çok dikkatli olmaları gerektiğini söylüyor.

 • A'dan Z'ye hamilelikte yapılacaklarA'dan Z'ye hamilelikte yapılacaklar

  Avrasya Hastanesi'nden Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Nurcan Dalan hamilelik sürecinde uygulayabileceğiniz bakım sırlarını ve hamilelikle ilgili aklınıza takılan birçok konuya ilişkin bilgileri anlatıyor.

 • Eve giren ürünlerin hijyeni nasıl sağlanmalı?Eve giren ürünlerin hijyeni nasıl sağlanmalı?

  İstanbul Okan Üniversitesi Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Nail Özgüneş, dışarıdan evimize gelen paketlerin hijyenini nasıl sağlamamız gerektiğini açıkladı.

 • Korona sürecinde ve sonrasında gelinlik alışverişiKorona sürecinde ve sonrasında gelinlik alışverişi

  Koronavirüs (Covid -19) gündelik hayatımızı olumsuz etkilerken düğün gibi bazı önemli günleri de bu süre zarfında ertelemek zorunda kalabiliyoruz. Gelinler düğünlerini yaz sonu, sonbahar / kış ve hatta 2021 için yeniden planlarken, gelinlik seçimi bu süreçten nasibini aldı.