2019'un Fitness Trendleri Haberi - yenikadin.com
26.01.2019 09:31

2019'un Fitness Trendleri

Spor salonlarında daha aktif ve daha verimli spor yapabilmek için 2019'un fitness trendlerine yakından bakabilirsiniz.

Haber: 2019'un Fitness Trendleri

GİYİLEBİLİR TEKNOLOJİLER

Performans takip cihazları, akıllı saatler ve kalp atışı takip cihazı gibi yeni nesil giyilebilir teknolojiler, son yılların trend fitness alışkanlıklarından biri haline geldi. Spor yapmayı kolay ve bilinçli hale getiren giyilebilir ürünler, 2019'da da yükselişini sürdürerek en çok kullanılan fitness araçlarından biri olacak.

EKİPMAN KULLANMADAN YAPILAN EGZERSİZLER

2019 fitness programına ekipman kullanmadan yapılan egzersizler ekleniyor. Plank, push-up gibi hem kas güçlendirici hem de yağ yakıcı hareketler fitness programı listelerine üst sıralardan giriyor. Spor salonundan bağımsız olarak da yapılabilen ekipmansız hareketler, ev ve iş yerlerinde de uygulanabildiği için hızla yükselen bir trend haline geldi.

İLERİ YAŞLAR İÇİN FİTNESS

İleri yaşlar için daha çok koruyucu ve önleyici amaçlı olarak yapılan fitness, kemik ve kas sağlığını korumak için ideal bir seçenektir. İleri yaşta fitness yapmak pek çok sağlık sorunu için önleyici tedbir niteliğinde işlev görmektedir.

GRUP DERSLERİ

Spor yapmayı daha kolay ve eğlenceli hale getiren grup dersleri, takım sporlarının popülerliğini koruması ile daha da fazla önem kazandı. Fitness salonlarında da yükselen bir trend haline gelen grup dersleri, 2019'ın fitness trendleri arasında yer alıyor.

İŞLEVSEL ANTRENMANLAR

İşlevsel antrenmanlar daha çok koordinasyonuve dengeyi sağlamaya dönüktür. Kuvveti koruma ve hareketleri koordineli şekilde yapmayı sağlayan fonksiyonel antrenmanlar, günlük hayatta işlevsel hareket etmeyi ve daha hızlı manevralar yapmayı sağlıyor.

HIIT

HIIT (High-Intensity Interval Training), evde bile yapılabilecek pratik bir antrenman tarzıdır. Yüksek tempoda yapılan HIIT, kısa süreli bir egzersizdir. Kısa süreli dinlemelerle yüksek tempoda gerçekleştirilen antrenman 30 dakikayı geçmemelidir. Kısa antrenmanlarla sıkılmadan spor yapabilirsiniz.

YOGA

Kasları güçlendirmek ve yağ oranını azaltmak gibi fiziksel etkileri olan yoga, aynı zamanda ruhsal dengeyi de korumayı sağlıyor. Yoga yaparak hem dış görünümünüzü istediğiniz forma sokacak hem de iç dünyanızı güzelleştireceksiniz.

Haber Yorumları
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Yenikadin.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.


Yeni Sağlık Haberleri

 • Bu hafta burcunuzu neler bekliyor?Bu hafta burcunuzu neler bekliyor?

  Karma Astrolog Aysun Köşker Koç, burçların yeni haftadaki durumunu sizler için yorumladı. Bakalım 19 - 25 Ekim haftasında burçları neler bekliyor?

 • Mamografi hakkında 10 soru 10 cevapMamografi hakkında 10 soru 10 cevap

  nadolu Sağlık Merkezi Radyoloji Uzmanı Dr. Muhittin Mümtaz Özarar, Ekim ayı Meme Kanseri Farkındalık Ayı kapsamında mamografi ile ilgili sık sorulan 10 soruyu şöyle yanıtladı...

 • Kadınlar hangi alışverişlerden sonra pişman oluyor?Kadınlar hangi alışverişlerden sonra pişman oluyor?

  Kredi kartı hesap kesim tarihinden hemen sonra ya da yüklü bir taksidin sona ermesinin ardından yapılan alışverişler, en fazla pişmanlık duyulanlar oluyor.

 • Sonbaharda kaş bakımı nasıl olmalı?Sonbaharda kaş bakımı nasıl olmalı?

  Tüm ruhsal ve fiziksel dengeleri değiştiren sonbahar mevsimine uyum sağlamaya çalışan vücudumuz ise bu geçiş sürecinde saç dökülmesi ve cilt problemleri gibi bazı fiziksel değişimler yaşayabiliyor. Bu duruma bir de mevsim geçişleri ilişkili ruhsal dalgalanmaların da eklenmesi kaş dökülmesi gibi olumsuz sonuçlara sebep olabiliyor.

 • Dış gebelik yaşadığınızı gösteren 6 belirtiDış gebelik yaşadığınızı gösteren 6 belirti

  Dış gebelik, döllenmiş yumurtanın bir kadının rahminin dışında, karnının başka bir yerinde büyümesidir. Bu durum hayatı tehdit eden kanamalara neden olabilir ve tıbbi müdahaleyi gerektirir.