2019 Dini Günler Takvimi Haberi - yenikadin.com
22.02.2019 15:05

2019 Dini Günler Takvimi

Diyanet İşleri Başkanlığı, İslam alemi için önem taşıyan dini günler takvimini yayınladı. 2019 yılı dini günler takviminden bayram, arefe ve kandil günlerinin tarihlerini öğrenebilirsiniz.

Haber: 2019 Dini Günler Takvimi

2019 yılı dini günler takvimi, Müslümanlar için önem taşıyan dini günleri göstermektedir. Dini günler takvimine bakarak 2019 yılı takvim planlamanızı yapabilirsiniz.

REGAİB KANDİLİ

Regaib Kandili, üç ayların başlangıcıdır. Kelime anlamı, "pek çok ihsan" demektir. Regaib Kandili 7 Mart, Perşembe gününe denk gelmektedir.

MİRAÇ KANDİLİ

Miraç Kandili, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Sallallahü Aleyhi ve Sellem'in göğe yükselerek Allah katına ulaştığı gecedir. Miraç Kandili, 2 Nisan, Salı gününe denk gelmektedir.

BERAT KANDİLİ

Berat Kandili, Kuran-ı Kerim'in yeryüzüne indirildiği gecedir. 2019 yılı Berat Kandili, 19 Nisan, Cuma günüdür.

KADİR GECESİ

Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi'nde melekler, Allah'ın emriyle yeryüzüne iner ve Müslümanlara dua ederler. Kadir Gecesi, 31 Mayıs, Cuma günüdür.

MEVLİD KANDİLİ

Mevlid Kandili, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed Sallallahü Aleyhi ve Sellem'in doğum günüdür. 2019 yılı Mevlid Kandili, 8 Kasım, Cuma gününe denk gelmektedir.

2019 RAMAZAN BAYRAMI VE KURBAN BAYRAMI

Üç ayların başlangıcı: 8 Mart, Cuma

Ramazan ayının başlangıcı: 6 Mayıs, Pazartesi

Arefe günü (Ramazan Bayramı): 3 Haziran, Pazartesi

Ramazan Bayramı: 4, 5, 6, Haziran, (Salı, Çarşamba, Perşembe)

Arefe günü (Kurban Bayramı): 10 Ağustos, Cumartesi

Kurban Bayramı: 11,12,13, 14 Ağustos (Pazar Pazartesi, Salı, Çarşamba)Yeni Yenikadın Haberleri

  • Yüz yogası mucizesini keşfedin!Yüz yogası mucizesini keşfedin!

    Vücudumuz için yaptığımız egzersizlerin vücudu şekillendirip sıkılaştırdığını ve sağlık açısından ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Tıpkı vücudumuza yaptığımız gibi yüzümüze de uygulayacağımız hareketler farklılık yaratabilir.