2019'a Damgasını Vuracak Olan Makyaj Trendleri Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın
1.05.2019 11:17

2019'a Damgasını Vuracak Olan Makyaj Trendleri

Podyumlarda kıyafetler kadar makyajların stilleri de belirleniyor. İşte, bu sene de podyumlardan sokaklara esecek moda rüzgarında makyaj trendleri de belirlendi. Birbirinden farklı 2019'da devrim yaratacak makyaj trendleri…

Haber: 2019'a Damgasını Vuracak Olan Makyaj Trendleri

2019 yazın kıyafetleri belirlenirken makyaj trendleri de kendi kurallarını yazmaya başladı. İşte, sokaklarda ve şık gecelerde görmeye alışmamız gereken makyaj stilleri...

ALTIN DUMANLI GÖZ MAKYAJI

Gözlere kalemin dağıtıldığı, buğulu bir hava veren ve kirpik diplerine altın dokunuşlar ekleyen bu makyajda kirpikler doğal ve dudaklar nude oluyor.

SÖRFÇÜ PLAJ MAKYAJI

Doğal ve denize girdikten sonraki görünüşü yansıtan bu makyajda çok hafif bir ten makyajının ardından şeftali rengi allık ve far sürülüyor. Kirpiklere ve dudaklara dokunulmayan stilde, kahverengi far ile göz dipleri renklendirilebiliyor.

ODAK NOKTASI OLAN IŞILTI

Geçen sezon sıklıkla karşımıza çıkan ışıltı bu sene biraz değişime uğruyor. Tek bir noktada yüzün yıldızını parlatan ışıltıda, gözler metalik ışıltılı bir far ile aydınlatılıyor. Üzerine oldukça belirgin bir eyeliner sürülüyor. Nude dudaklarla ilgi gözlere çekiliyor.

GRAFİK EYELİNER

Geçen dönem ara ara gördüğümüz grafik eyelinerler bu sene daha çok sokaklarda olacak. Keskin uçlu bir eyelinerla dilediğiniz grafik çalışmayı yapabileceğiniz bu makyaj trendi daha çok modernist bir algı oluşturuyor.

FRANSIZ/PARİZYEN MAKYAJ

Çok cesur ama bir o kadar vamp bir görünüm elde ettiren bu makyajın yıldızı kırmızı ruj oluyor. Daha çok kendine güvenen kadın imajı çizen bu stilde neredeyse yok denecek kadar ten makyajı ve rimelsiz kirpikleri kırmızı rujlarla kombine ediyoruz. Yüzü canlandırmak için ise biraz bronzer kullanılabiliyor.

TABLO GİBİ GÖZLER

Bu senenin favorisi görünen tablo gibi gözlerde, farı adeta boya ve göz kapaklarını tuval gibi kullanıyoruz. Yapması ve kullanması oldukça zor olsa da şık gecelerde göreceğimizden eminiz.

KALIN KAŞLAR VE BELİRGİN KİRPİKLER

Kalın kaş modası kaldığı yerden devam ediyor. İyi bir kaş fırçası ve rimel ile bu ikiliyi yakalayabilirsiniz. Kalın ve gür bir kaş, dolgun ve uzun kirpiklerle eşlik ettiğinde büyüleyici gözler ön plana çıkıyor.

DUDAKLARDA METALİK IŞILTI

Geçen sezon da iddialı bir çıkış yakalayan metalik ışıltı, bu sene de yerini aldı. Kusursuz bir ten makyajını hafif bronzerla süsledikten sonra göz makyajını geri plana atıyoruz ve tabi ki metalik bir rujla tamamlıyoruz.

KİRPİK DİBİNE ÇEKİLEN EYELİNER

Sadece kirpik dibine çekilen bir eyelinerdan ibaret olan bumakyaj podyumlarda yerini aldı bile. Ancak sokaklarda ne kadar yerini alır onu bilemiyoruz.Yeni Moda Haberleri

 • "Yaz geldi" diye sakın şok diyet yapmayın!"Yaz geldi" diye sakın şok diyet yapmayın!

  COVID-19 pandemisinde kimi zaman stres kimi zamansa can sıkıntısı sebebiyle birçoğumuz mutfakta yemek işlerine ağırlık verdik. Artık kontrollü sosyal hayat sürecinin başlaması ve havaların ısınmasıyla birlikte çoğumuz kendimize şu soruyu sorar olduk: 'Aldığım kiloları nasıl hızlı verebilirim?'

 • Bu yaz tatil yaparken dikkat edilmesi gerekenler!Bu yaz tatil yaparken dikkat edilmesi gerekenler!

  Okan Üniversitesi Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Nail Özgüneş, bu yaz tatili döneminde nelere dikkat etmemiz gerektiğini açıkladı.

 • Gebelik ve lohusalık dönemine özel 6 korona önlemiGebelik ve lohusalık dönemine özel 6 korona önlemi

  Koronavirüsün özellikle hamilelik ve emzirme sürecinde etkilerine yönelik birçok bilinmezlik olduğunu belirten Acıbadem Kozyatağı Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Elif Meşeci, kontrollü sosyal hayat dönemine geçildiği 'yeni normal'de de hamilelerin ve emziren annelerin çok dikkatli olmaları gerektiğini söylüyor.

 • A'dan Z'ye hamilelikte yapılacaklarA'dan Z'ye hamilelikte yapılacaklar

  Avrasya Hastanesi'nden Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Nurcan Dalan hamilelik sürecinde uygulayabileceğiniz bakım sırlarını ve hamilelikle ilgili aklınıza takılan birçok konuya ilişkin bilgileri anlatıyor.

 • Eve giren ürünlerin hijyeni nasıl sağlanmalı?Eve giren ürünlerin hijyeni nasıl sağlanmalı?

  İstanbul Okan Üniversitesi Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Nail Özgüneş, dışarıdan evimize gelen paketlerin hijyenini nasıl sağlamamız gerektiğini açıkladı.