2018 23 Nisan Etkinlikleri Haberi - yenikadin.com
20.04.2018 14:15

2018 23 Nisan Etkinlikleri

2018 23 Nisan etkinlikleri ile bu bayram çocuklarınızı gönül rahatlığı ile eğlendirebileceksiniz. Dünyada çocukların tek bayramı olarak kabul edilen 23 Nisanda sizde çocuklarla ne gibi şeyler yapabilirim, bu bayramda çocuklarımı nasıl eğlendirebilirim düşüncesindeyseniz tam olarak doğru yerdesiniz. İşte sizler için araştırıp bir raya getirdiğimiz 2018 23 Nisan etkinlik örnekleri ve İstanbul da olan 23 Nisan etkinlikleri nelerdir sorularının cevapları.

Haber: 2018 23 Nisan Etkinlikleri


2018 23 Nisan etkinlikleri ile bu bayram çocuklarınızı gönül rahatlığıyla ve dilediğiniz gibi eğlendirebileceksiniz.  Türkiye'nin birçok bölgesinde çocuk bayramı olarak kutlanılan 23 Nisan'da, çocukları eğlendirebilmek için götüreceğiniz etkinlikleri sizler için araştırıp bir araya getirdik. Üstelik 2018 nisan etkinliklerinde 23 nisanda İstanbul'da olan 23 nisan etkinlik örneklerinden de faydalanabileceksiniz. 

23 Nisan neden kutlanır?

23 Nisan 1920'de Cumhuriyetimizin kurcusu Mustafa kemal Atatürk  ilk Büyük Millet Meclisi'mizi toplamıştır. Bu kutlu günde Mustafa kemal Atatürk  ulusun kendi kendini yönetme yetkisini halka armağan etmiştir. Aynı zamanda meclisin toplandığı bugünde, 23 Nisan'ı çocukların bayramı olarak ilan etmiştir.

23 nisan çocuk bayramı Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışı aynı zamanda da halkın yönetime tam olarak hakim olması anlamını taşımaktadır. 23 nisan çocuk bayramı da aynı zamanda 23 nisan ulusal egemenlik ve çocuk bayramı ismini taşımaktadır.

Atatürk'ün çocuklara armağan ettiği bu kutlu günü, çok güzel ve eğlenceli bir şekilde geçirmek çocukların en doğal hakkıdır. Bu nedenlerden dolayı 2018 23 Nisan etkinlikleri, 23 nisan etkinlik örnekleri ve istanbulda 23 nisan etkinlikleri nelerdir arayışına girdiyseniz sizler için hazırlamış olduğumuz 23 nisan etkinlik örneklerine göz atabilirsiniz.

2018 23 nisan etkinlikleri 

1- Hızlı kirpi Sonic özel şovuyla Trump AVM'de

Sonic Boom'un baş karakteri hızlı kirpi Sonic, özel şovuyla Türkiye'de ilk kez Trump AVM sahnesinde olacak. 23 Nisan kutlamaları kapsamında Trump AVM'de çocuklarla buluşacak olan Sonic, onlarla bol bol dans edip fotoğraflar da çektirecek.

Trump Alışveriş Merkezi, 21-23 Nisan tarihleri arasında, dünyaca ünlü çizgi dizi Sonic Boom'u çocuklarla buluşturacak. Trump Alışveriş Merkezi'nin çocuk katı Trumpland'de kurulacak sahnede özel gösterisini sergileyecek olan hızlı kirpi Sonic, çocukları eğlenceye doyuracak. Sonic, çocuklarla dans edecek, neşeli aktiviteler gerçekleştirecek ve bol bol fotoğraf çektirecek. 

Çizgi filmin posteri hediye edilecek

21-23 Nisan tarihleri arasında her gün 12: 00/14: 00/16: 00/18: 00 saatlerinde gerçekleşecek olan şovda tüm çocuklar hızlı kirpi Sonic ile 23 Nisan'ın tadını çıkaracak. Gösteri sonunda hızlı Kirpi Sonic ile fotoğraf çektirme fırsatını yakalayacak olan çocuklara ayrıca ünlü çizgi filmin posterleri de hediye edilecek. 

Keyif dolu gösteri tüm çocukların ücretsiz katılımına açık olacak. 

2- KidzMondo'da 'KidzFest' zamanı

Çocukların eğlence ve öğrence şehri KidzMondo, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda 'Kidz Fest' ile birbirinden renkli etkinliklerle çocukları ağırlıyor.

Trump Alışveriş Merkezi'nde yer alan Türkiye'nin ilk çocuk şehri KidzMondo'da, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkusu Kidz Fest'te kutlanacak. Ebeveynler de çocuklarıyla birlikte aktivitelere katılıp KidzMondo'da gönüllerince eğlenebilecek. 

20-29 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek etkinliklerde; çocuklar KidzMondo'da özel dans şovları ve konseptli Kidz House Parti ile coşacak, Özgür Kürsü'de dilediklerince kendilerini ifade edebilecekler.  'En İyi Arkadaşım' ve 'Gizemli Ev' tiyatro oyunları KidzMondo Sahne'de minik tiyatro severlerle buluşacak. Yaratıcılık Atölyesi ile kum boyama ve müzik enstrümanı yapacak, Yüz Boyama etkinliği ile diledikleri karaktere bürünebilecekler. 

Bando gösterisi şenlik boyunca KidzMondo içinde çocuklarla birlikte tur atacak. Radyoculuk atölyesinde ise çocuklar DJ Sarışeker Sema ile keyifli zaman geçirecekler. Kidizenler, 22 Nisan saat 16.00'da Cambaz, 23 Nisan saat 14.00'da Sihirbaz Gösterileri ile eğlenceye doyacaklar. Ebeveynler şenlik süresince çocuklarıyla birlikte aktivitelere katılıp yıllar sonra çocukluk günlerine geri dönecekler.

3-  Disneyle Kendine İyi Bak" Çocuk İnovasyon Kampı

The Walt Disney Company, dünya çapında "Çevreyi Koruma", "Toplumları Güçlendirme", "Yaratıcı Düşünme" ve "İyi Yaşam" alanlarında gerçekleştirdiği kurumsal sosyal sorumluluk projeleri ile faaliyet gösterdiği tüm ülkelerde topluma değer katma hedefiyle ilerliyor. Bu kapsamda, odaklandığı alanlardan biri olan "iyi yaşam" konusunda, Disney'in renkli dünyasında yer alan karakterler ve onların hikayeleri üzerinden çocuklar ve ailelerine iyi yaşam bilinci aşılamayı hedefleyerek daha kolay uygulanabilir ve eğlenceli kılacak çalışmalar sürdürüyor. Bunun bir uzantısı olarak Türkiye'de de bu yıl 21 Nisan'da Genç Başarı Eğitim Vakfı ile işbirliğinde, iyi yaşamın temelinde yer alan dengeli beslenme ve hareket etmenin önemine vurgu yapan #DisneyleKendineİyiBak temalı bir Çocuk İnovasyon Kampı düzenleyerek okul çağındaki çocukların bu alanlarda bilinçlendirilmesine katkı sağlamayı hedefliyor. 8-11 yaş aralığında, İstanbul'un 6 farklı bölgesindeki okullardan ailelerin izniyle bir araya getirilecek 100 çocuk ile gerçekleşecek bu bir günlük kampta, çocukları gönüllü Disney çalışanları ile bayram havası tadında bol eğlenceli ve unutulmaz sürprizlerle dolu bir gün bekliyor. 

4- 23 Nisan'da Disney Channel sürprizlerle dopdolu… 

Çocukların sevdiği, ailelerin güvendiği; kaliteli ve eğlenceli içerikleriyle uyduda ücretsiz yayınlanan; çizgi filmin vazgeçilmez adresi Disney Channel ekranlarında, 21-23 Nisan tarihlerini kapsayan üç gün boyunca rengarenk bayram içerikleri izleyenleri bekliyor.

Disney'in izlenme rekorları kıran, pek çok dalda Oscar ödüllü "Aslan Kral" efsanesinin üçüncü nesilde devam eden hikayesini konu alan çizgi film serisi "Aslan Koruyucular" 2. sezon özel gösterimiyle 23 Nisan saat 09.05'te, iki bölüm art arda Disney Channel'da yayınlanacak. Ayrıca 21-22-23 Nisan tarihleri boyunca "Oyuncak Hikayesi" ve "Yukarı Bak" gibi unutulmaz Disney Pixar klasikleri de her gün saat 11.00 ve 17.00'de yine Disney Channel ekranlarında aileleri bekliyor.

5- Disney Channel'ın yepyeni yerel içeriği "Buğra ile Neler Neler" ilk kez 23 Nisan'da yayında…

Ailelerin güvendiği kaliteli ve eğlenceli içeriklerine bir yenisini daha eklemeye hazırlanan Disney Channel, 23 Nisan'da çocukların beğeniyle izleyeceği yepyeni bir yerel program başlatıyor. "Buğra ile Neler Neler" adıyla ünlü YouTuber Buğra Kazancı'nın hazırlayıp sunacağı bu yepyeni programda birbirinden heyecanlı yarışmalara,  Disney dünyasına dair eğlenceli soru cevap bölümlerine ve daha pek çok ilginç konu ve konuklara yer verilecek. Buğra ayrıca programında izleyenleri birbirinden eğlenceli maceralarına ortak edecek. "Buğra ile Neler Neler", ilk bölümüyle 23 Nisan Pazartesi günü saat 13.15, 16.30 ve 20.40'ta ekrana gelecek. Programın devam eden bölümleri ise her Pazar 14: 00'da Disney Channel'da yayınlanacak. 

Resim yarışmasında Walt Disney Stüdyoları gezisi kazanma fırsatı!

Disney bu yıl da Çocuk Bayramı'nı renkli aktivitelerle taçlandırıyor. Bu kapsamda Disney Türkiye Facebook sayfasında 23 Nisan-7 Mayıs tarihleri arasında devam edecek eğlenceli bir resim yarışması ile Disney, bir aileye Walt Disney Stüdyoları ve Hollywood turu içeren muhteşem bir aile seyahat paketi kazanma fırsatı sunuyor. "Disney ile hayal ettikleri harika bir günün" resmini yapıp, resminin fotoğrafını  yarisma@disney.com adresine gönderen herkes bu yarışmaya katılabilecek.  Jüri aracılığıyla yapılacak seçimlerde en yaratıcı bulunacak resmin sahibine, Walt Disney Stüdyoları gezisi ve Hollywood turunu içeren dört kişilik bir aile seyahat paketi hediye edilecek.

6- Perakende noktalarında da Çocuk Bayramı Disney ile daha renkli…

Farklı perakende noktaları da bu yılki 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda Disney temalı çok özel etkinliklere ev sahipliği yapacak. Bu kapsamda, Marmara Forum'daki Penti mağazasında, 23 Nisan Pazartesi günü 12: 00-19: 00 saatleri arasında gerçekleşecek Disney Prensesler temalı etkinlikte, çocuklar ve ailelerini prenses bebek yapımı, taç yapım atölyesi gibi yaratıcılığı teşvik eden aktivitelerin yanı sıra Çocuk Bayramı neşesini artıracak kum boyama ve yüz boyama gibi eğlenceli aktiviteler de bekliyor olacak.  

Armağan Oyuncak ise Ankamall, Kentpark, Marmarapark, Maltepepark ve Capacity AVM'lerdeki mağazalarında 6-23 Nisan tarihleri arasında "Spider-Man" ve "Rapunzel" temalı yarışmalar ve etkinlikler düzenleyecek. Yarışmalara katılan ve en yaratıcı cevap verenler arasından 5 kişiye Play Station 4, 45 kişiye ise özel tasarım kostümler hediye edilecek.  Mağazalarda çocukların aktiviteler sırasında çekilecek eğlenceli fotoğraf kareleri #armagandircocukolmak ve #disneyile23nisan hashtagleri ile Instagram'da paylaşılacak.

7- 23 Nisan'da çocuklar doyasıya eğlenecek

Çocukların hareket üssü Muzipo Kids, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 95. yılını tüm merkezlerinde gerçekleştirilecek çeşitli etkinliklerle kutlayacak.

1,5 - 12 yaş aralığındaki tüm çocukların katılabileceği kutlamalar, 23 Nisan Pazartesi günü saat 11: 00-15: 00 arasında gerçekleşecek. Kutlama programı boyunca düzenlenecek birbirinden keyifli aktiviteler, yarışmalar ve oyunlar ile çocuklar eğlenceye doyacak. Kutlama programının yanı sıra, 23  24 - 25 Nisan tarihleri arasında tüm oyun ve spor grubu yeni üyeliklerinde indirim avantajı sunulacak.
.Kaynak: Pembenar