Yüz Tipinize Göre Kısa Saç Modelleri Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın

Yüz Tipinize Göre Kısa Saç Modelleri

Saçlarınızı kısa kestirmeye karar verirdiyseniz, sizin için hazırladığımız bu habere mutlaka bir göz atmalısınız!

Haber: Yüz Tipinize Göre Kısa Saç Modelleri
Yaz aylarında, kullanımı çok daha kolay olduğu genellikle kadınlar kısa saç modellerini tercih eder. Eğer siz de saçlarınızı kestirmeyi düşünüyorsanız, modelinizi seçmeden önce yüz tipinize hangi modelin daha uygun olacağını belirlemelisiniz. Biz de Womenist.net olarak Hollywood'un kısa saçlı ünlü isimlerinden size en uygun olabilecek kısa saç modellerini seçtik!

Kare yüz tipi

Eğer kare yüz tipine sahipseniz, saçlarınızı çene hizanızda, hafif katlı kestirebilirsiniz. Böylece yüzünüzün köşeli yapısını gizlemiş olacaksınız. Ayrıca bu modeli hafif dalgalı kullanarak, çok daha yumuşak bir ifade yaratabilirsiniz.

Kalp yüz tipi

Alnınızdan çenenize doğru daralan, kalp şeklinde yüz tipine sahipseniz, arkadan öne doğru uzayan, asimetrik bir bob kesim saç modeli yüzünüzün çok daha orantılı görünmesini sağlayacaktır.

Yuvarlak yüz tipi

Pixie kesim olarak bilinen kısa saç modelleri, üst kısımları biraz daha uzun bırakarak yüzünüzün daha uzun görünmesini sağladığı için yuvarlak yüz tipi için oldukça uygun. Eğer saçlarınızla uğraşmayı fazla sevmiyorsanız ya da böyle bir vaktiniz yoksa ve yuvarlak yüz tipine sahipseniz bu modeli tercih edebilirsiniz.

Oval yüz tipi

Şakaklarınızdan hafif katlarla başlayan, kakülle kullanacağınız,küt kesim saç modeli, yüz hatlarınızın çok daha orantılı görünmesini sağlayacaktır.

Uzun yüz tipi

Eğer uzun yüz tipine sahipseniz, asimetrik küt kesim saç modelleri size çok yakışacaktır. çenenizde biten saç boyu, yüzünüzün çok daha kısa görünmesini sağlayacaktır.
(Kaynak: Womenist.net) 04.07.2012 13:30 [3758104]


Yeni Yenikadın Haberleri

 • Ramazan Bayramı'na Özel 10 Farklı Kombin Önerisi
  Ramazan Bayramı'na Özel 10 Farklı Kombin Önerisi

  En sade ve en minimal görünümlerinizi bayramda yansıtmaya ne dersiniz? Sezonun trendlerini yansıtan harika tasarımlarla, özgün stilinizi buluşturun.

  4 saat önce..
 • Kadir Gecesi'ni Nasıl Değerlendirmeliyiz?
  Kadir Gecesi'ni Nasıl Değerlendirmeliyiz?

  Kur'an-ı Kerim'in 'bin aydan daha hayırlı' olarak tanımladığı bu mübarek ayın en önemli gecesini nasıl geçirmeliyiz?

  01.07.2016 09:30
 • 10 Adımda Vücudunuzu Arındırın!
  10 Adımda Vücudunuzu Arındırın!

  Vücudumuzu istenmeyen maddelerden arındırma ve güçlendirmenin yolu düzenli aralıklarla detoks yapmaktan geçiyor. İşte 10 adımda vücudunuzu arındırmanın formülü!

  30.06.2016 11:36
 • Mavi Renk Nasıl Kombinlenir?
  Mavi Renk Nasıl Kombinlenir?

  Havalar ısınmışken soft renklerin başında gelen mavi renk kombinleri nasıl yapılır anlatalım istedik. Mavi rengin tonlarını yazın sıcak havasında rahatlıkla kullanabilirsiniz.

  29.06.2016 10:57
 • Sahur Bastı
  Sahur Bastı

  Banu Atabay'ın Mütevazı Lezzetler® Yemek Kitapları serisinden Sahur Bastı'nın görsel anlatımı. Yemek Tarifleri, Turkish Cooking Recipes.

  29.06.2016 09:19