Rujun Kalıcılığını Arttırmanın Yolları Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın

Rujun Kalıcılığını Arttırmanın Yolları

İşte rujun uzun saatler kalıcı olması için yapmanız gerekenler...

Haber: Rujun Kalıcılığını Arttırmanın Yolları
Ruj makyajın olmazsa olmazları arasında yer alıyor. Yoğun günlerde ya da bir davete gittiğimizde çoğu zaman rujumuzu yenilemeyi unutuyoruz. İlk sürdüğümüz zamanki parlaklığı ve o canlı rengi saatler içinde yavaş yavaş azalmaya başlıyor. Peki bir rujun daha kalıcı olması için ne yapmalı?

Rujun daha uzun süre dudaklarımızda kalması için küçük bir kaç ipucu var!
Estée Lauder Türkiye makyaj artisti Serdar Başar rujun kalıcı olması için ne yapmamız gerektiğiniz anlattı. Gelin, ruj hakkında bu küçük sırrı işin ustasından öğrenelim.

Rujun kalıcı olması için yapmanız gerekenler!

Rujun kalıcı olması için önce dudaklarınızı pudralamakla başlayın. Daha sonra rujunuzla aynı tonda bir dudak kalemi ile dudak çevrenizi belirginleştirin.Sonrasında bir dudak fırçası yardımıyla bu kalemi dudaklarınıza eşit şekilde dağıtın.

En son yapacağınız şey ruju sürmek. Eğer rujunuzu dudak fırçası ile uygularsanız daha kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz.Üstelik ruju sürdükten sonra dudaklarınız da ruju ezmemeye özen gösterin. (Genellikle ruj sürüldükten sonra yapılan dudakları ileri geri oynatma hareketi)
(Kaynak: Womenist.net) 14.06.2013 15:54 [4731118]


Yeni Yenikadın Haberleri

 • Kek Tarifleri - Gurme Yemek Tarifleri
  Kek Tarifleri - Gurme Yemek Tarifleri

  GurmeYemekTarifleri.com 'da yer alan kek tariflerinden ufak bir kolaj. Bu tariflere ve diğer tüm kek tariflerine aşağıdaki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz; http://www.gurmeyemektarifleri.com/tarif/kek-tarifleri/ Blogumuzda yer alan bazı kek tarifleri; CEVİZLİ BROWNİE KAKAOLU LİMONLU KEK HARİKA KABARAN.

  54 dakika önce..
 • Pankek Tarifi - Hızlandırılmış Tarifler - Gurme Yemek Tarifleri
  Pankek Tarifi - Hızlandırılmış Tarifler - Gurme Yemek Tarifleri

  Pankek Tarifi - Hızlandırılmış Tarifler - Gurme Yemek Tarifleri http://www.gurmeyemektarifleri.com/pankek-tarifi-video/ Kotasını doldurmak istemeyenler kısa videolarımızı durdurarak izleyebilirler.

  54 dakika önce..
 • Tavuklu Milföy Çıtır Puf Börek Tarifi
  Tavuklu Milföy Çıtır Puf Börek Tarifi

  Eğer evde yapacak değişik bir börek tarifi bakıyorsanız bu leziz talaşa böreği kesinlikle tam size göre. Adımlarıyla nasıl yapılır öğrenebileceğiniz bu leziz börek tarifi için fazla vakit harcamnıza gerek yok tek yapmanız gereken bu leziz puf böreğin malzemelerini temin etmek ve şu anda hemen yapmaya başlamak.

  54 dakika önce..
 • Berat Gecesini Nasıl Değerlendirmeliyiz?
  Berat Gecesini Nasıl Değerlendirmeliyiz?

  Ramazan-ı Şerifin müjdecisi olan Berat Kandilini nasıl değerlendirmeli ve bu geceyi hangi ibadetlerle geçirmeliyiz?

  21.05.2016 10:02
 • Büyük Beden Kadınlar Nasıl Giyinmeli?
  Büyük Beden Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

  "Giyecek bir şeyim yok" cümlesini her kadın mutlaka bir kez söylemiştir. Fakat büyük beden skalasındaki kadınların bu söylemlerine bir cümle daha ekleniyor "Bana uygun bir şey yok."

  17.05.2016 16:43