Rujun Kalıcılığını Arttırmanın Yolları Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın

Rujun Kalıcılığını Arttırmanın Yolları

İşte rujun uzun saatler kalıcı olması için yapmanız gerekenler...

Haber: Rujun Kalıcılığını Arttırmanın Yolları
Ruj makyajın olmazsa olmazları arasında yer alıyor. Yoğun günlerde ya da bir davete gittiğimizde çoğu zaman rujumuzu yenilemeyi unutuyoruz. İlk sürdüğümüz zamanki parlaklığı ve o canlı rengi saatler içinde yavaş yavaş azalmaya başlıyor. Peki bir rujun daha kalıcı olması için ne yapmalı?

Rujun daha uzun süre dudaklarımızda kalması için küçük bir kaç ipucu var!
Estée Lauder Türkiye makyaj artisti Serdar Başar rujun kalıcı olması için ne yapmamız gerektiğiniz anlattı. Gelin, ruj hakkında bu küçük sırrı işin ustasından öğrenelim.

Rujun kalıcı olması için yapmanız gerekenler!

Rujun kalıcı olması için önce dudaklarınızı pudralamakla başlayın. Daha sonra rujunuzla aynı tonda bir dudak kalemi ile dudak çevrenizi belirginleştirin.Sonrasında bir dudak fırçası yardımıyla bu kalemi dudaklarınıza eşit şekilde dağıtın.

En son yapacağınız şey ruju sürmek. Eğer rujunuzu dudak fırçası ile uygularsanız daha kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz.Üstelik ruju sürdükten sonra dudaklarınız da ruju ezmemeye özen gösterin. (Genellikle ruj sürüldükten sonra yapılan dudakları ileri geri oynatma hareketi)
(Kaynak: Womenist.net) 14.06.2013 15:54 [4731118]

Yeni Yenikadın Haberleri

 • Açma Sigara Böreği
  Açma Sigara Böreği

  Banu Atabay'ın Mütevazı Lezzetler® Yemek Kitapları serisinden Açma Sigara Böreği'in görsel anlatımı. Yemek Tarifleri, Turkish Cooking Recipes.

  27 dakika önce..
 • Glutensiz Otlu Poğaça
  Glutensiz Otlu Poğaça

  Banu Atabay'ın Mütevazı Lezzetler® Yemek Kitapları serisinden Glutensiz Otlu Poğaça'nın görsel anlatımı. Yemek Tarifleri, Hasta Tarifleri, Çölyak Tarifleri, Turkish Cooking Recipes.

  17.12.2014 10:58
 • Patlıcan Balığı
  Patlıcan Balığı

  Banu Atabay'ın Mütevazı Lezzetler® Yemek Kitapları serisinden Patlıcan Balığı'nın görsel anlatımı. Yemek Tarifleri, Poğaça Tarifleri, Turkish Cooking Recipes.

  13.12.2014 11:20
 • Balık Kadını - Başak Erkeği Burç Uyumu (Burçlar & İlişkiler)
  Balık Kadını - Başak Erkeği Burç Uyumu (Burçlar & İlişkiler)

  Balık Kadını ve Başak Erkeği çiftinin uyumlu olup olmadığını ünlü astrolog Berna Atay'dan Burçlar ve İlişkiler kanalında öğrenin.

  12.12.2014 13:21
 • Balık Kadını - Terazi Erkeği Burç Uyumu (Burçlar & İlişkiler)
  Balık Kadını - Terazi Erkeği Burç Uyumu (Burçlar & İlişkiler)

  Balık Kadını ve Terazi Erkeği çiftinin uyumlu olup olmadığını ünlü astrolog Berna Atay'dan Burçlar ve İlişkiler kanalında öğrenin.

  12.12.2014 13:21