Rujun Kalıcılığını Arttırmanın Yolları Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın

Rujun Kalıcılığını Arttırmanın Yolları

İşte rujun uzun saatler kalıcı olması için yapmanız gerekenler...

Haber: Rujun Kalıcılığını Arttırmanın Yolları
Ruj makyajın olmazsa olmazları arasında yer alıyor. Yoğun günlerde ya da bir davete gittiğimizde çoğu zaman rujumuzu yenilemeyi unutuyoruz. İlk sürdüğümüz zamanki parlaklığı ve o canlı rengi saatler içinde yavaş yavaş azalmaya başlıyor. Peki bir rujun daha kalıcı olması için ne yapmalı?

Rujun daha uzun süre dudaklarımızda kalması için küçük bir kaç ipucu var!
Estée Lauder Türkiye makyaj artisti Serdar Başar rujun kalıcı olması için ne yapmamız gerektiğiniz anlattı. Gelin, ruj hakkında bu küçük sırrı işin ustasından öğrenelim.

Rujun kalıcı olması için yapmanız gerekenler!

Rujun kalıcı olması için önce dudaklarınızı pudralamakla başlayın. Daha sonra rujunuzla aynı tonda bir dudak kalemi ile dudak çevrenizi belirginleştirin.Sonrasında bir dudak fırçası yardımıyla bu kalemi dudaklarınıza eşit şekilde dağıtın.

En son yapacağınız şey ruju sürmek. Eğer rujunuzu dudak fırçası ile uygularsanız daha kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz.Üstelik ruju sürdükten sonra dudaklarınız da ruju ezmemeye özen gösterin. (Genellikle ruj sürüldükten sonra yapılan dudakları ileri geri oynatma hareketi)
(Kaynak: Womenist.net) 14.06.2013 15:54 [4731118]

Yeni Yenikadın Haberleri

 • Gül Çelikleme Nasıl Yapılır ?
  Gül Çelikleme Nasıl Yapılır ?

  Gül çelikleme nasıl yapılır ?

  1 saat önce..
 • Evinizin En Romantik Aksesuarı: Abajur
  Evinizin En Romantik Aksesuarı: Abajur

  Ev dekorasyonunuzda yumuşak ve romantik bir hava yaratmak istiyorsanız evinizin her odasında kullanabileceğiniz abajurlardan faydalanabilirsiniz.

  24.11.2014 11:09
 • Patlıcan Reçeli
  Patlıcan Reçeli

  Banu Atabay'ın Mütevazı Lezzetler® Yemek Kitapları serisinden Patlıcan Reçeli'nin görsel anlatımı. Yemek Tarifleri, Turkish Cooking Recipes.

  22.11.2014 16:32
 • Pirinç Örgü Modeli Nasıl Kapatılır
  Pirinç Örgü Modeli Nasıl Kapatılır

  Canım Anne. Com - Anne ve Bebek Portalı -------------------------------------------------------------- Web Site: Facebook Sayfa: https://www.facebook.com/canimannecom -----------------------------...

  22.11.2014 00:47
 • Tığ İşi Yelek Kenarı Nasıl Yapılır Üçlü Trabzan
  Tığ İşi Yelek Kenarı Nasıl Yapılır Üçlü Trabzan

  Canım Anne. Com - Anne ve Bebek Portalı -------------------------------------------------------------- Web Site: Facebook Sayfa: https://www.facebook.com/canimannecom -----------------------------...

  22.11.2014 00:47