Rujun Kalıcılığını Arttırmanın Yolları Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın

Rujun Kalıcılığını Arttırmanın Yolları

İşte rujun uzun saatler kalıcı olması için yapmanız gerekenler...

Haber: Rujun Kalıcılığını Arttırmanın Yolları
Ruj makyajın olmazsa olmazları arasında yer alıyor. Yoğun günlerde ya da bir davete gittiğimizde çoğu zaman rujumuzu yenilemeyi unutuyoruz. İlk sürdüğümüz zamanki parlaklığı ve o canlı rengi saatler içinde yavaş yavaş azalmaya başlıyor. Peki bir rujun daha kalıcı olması için ne yapmalı?

Rujun daha uzun süre dudaklarımızda kalması için küçük bir kaç ipucu var!
Estée Lauder Türkiye makyaj artisti Serdar Başar rujun kalıcı olması için ne yapmamız gerektiğiniz anlattı. Gelin, ruj hakkında bu küçük sırrı işin ustasından öğrenelim.

Rujun kalıcı olması için yapmanız gerekenler!

Rujun kalıcı olması için önce dudaklarınızı pudralamakla başlayın. Daha sonra rujunuzla aynı tonda bir dudak kalemi ile dudak çevrenizi belirginleştirin.Sonrasında bir dudak fırçası yardımıyla bu kalemi dudaklarınıza eşit şekilde dağıtın.

En son yapacağınız şey ruju sürmek. Eğer rujunuzu dudak fırçası ile uygularsanız daha kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz.Üstelik ruju sürdükten sonra dudaklarınız da ruju ezmemeye özen gösterin. (Genellikle ruj sürüldükten sonra yapılan dudakları ileri geri oynatma hareketi)
(Kaynak: Womenist.net) 14.06.2013 15:54 [4731118]


Yeni Yenikadın Haberleri

 • Ütü Yapmanın İncelikleri
  Ütü Yapmanın İncelikleri

  Kadınlara sorsanız, yüzde 90'ı ütü yapmaktan hoşlanmadıklarını söyleyecektir. Ütüleme işini bir nebze kolaylaştırmak için birkaç nokta üzerinde durmanızda fayda var

  5 saat önce..
 • Ekmek Aşı
  Ekmek Aşı

  Banu Atabay'ın Mütevazı Lezzetler® Yemek Kitapları serisinden Ekmek Aşı'nın görsel anlatımı. Yemek Tarifleri, Turkish Cooking Recipes.

  28.06.2016 02:25
 • Benimle Hazırlanın | Mezuniyet - Makyaj, Kıyafet
  Benimle Hazırlanın | Mezuniyet - Makyaj, Kıyafet

  Merhaba, sizler için bir mezuniyet makyajı hazırladım. Umarım keyifle izler ve kendi mezuniyetinizde de kullanırsınız. Kullandığım ürünler : MNY Stick Fondöten MNY Color Tattoo Pink Gold Nars Transparan Pudra Urban Decay...

  28.06.2016 02:25
 • Karamelli Muzlu Top Nasıl Yapılır? | Karamelli Muzlu Top Tatlısı Tarifi
  Karamelli Muzlu Top Nasıl Yapılır? | Karamelli Muzlu Top Tatlısı Tarifi

  Karamelli Muzlu Top Tatlısı nasıl yapılır? Karamelli Muzlu Top Tatlısı malzemeleri, hazırlanışı ve yapılışı. Videolu Karamelli Muzlu Top Tatlısı Tarifi. Karamelli Muzlu Top Tatlısı nasıl yapılır izle. Karamelli Muzlu Top | MALZEMELER:

  28.06.2016 02:25
 • 3 Farklı Şal Bağlama Stili: Arap Stili,Kelebek, Dolama
  3 Farklı Şal Bağlama Stili: Arap Stili,Kelebek, Dolama

  Şal bağlama konusunda büyük bir kesimin tercihi Arap stillerinden yana... Bu stillerin en güzel örneklerini rimel askina bizimle paylaşıyor.

  27.06.2016 14:14