Halıdaki Çay ve Kahve Lekesi Nasıl Çıkar? Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın

Halıdaki Çay ve Kahve Lekesi Nasıl Çıkar?

Halınız çay veya kahve mi döküldü? Yapmanız gereken en önemli şey, olaya hızlı müdahale etmek.

Haber: Halıdaki Çay ve Kahve Lekesi Nasıl Çıkar?

Halınızın üzerine çay ya da kahve döküldüyse, yapılacak hızlı müdahale ile lekeden hemen kurtulabilirsiniz.

İlk olarak halıya dökülen sıvıyı hiç vakit kaybetmeden temizlemelisiniz. Halının sıvıyı emerek içine hapsetmesi kalıcı lekeleri de beraberinde getirir.

Temiz ve kuru bez ya da havlu ile dökülen çay ya da kahvenin fazlasını çok bastırmadan halı üzerinden temizleyin. Böylece lekenin daha derinlere ulaşmasını engellemiş olursunuz.

Sonrasında bir kova ılık suyun içerisine ağartıcı içermeyen deterjan ekleyerek köpürtün ve yumuşak bir bez yardımı ile halınızı silmeye başlayın. Burada en önemli nokta bezi bastırarak halıyı ovmamak gerektiğidir. Eğer çok bastırarak halıyı ovarsanız hem halının yapısına zarar verecek hem de lekenin daha derinlere itilmesini sağlayacaksınız. Bu nedenle fazla bastırmadan ve tampon hareketlerle halınızı silmeli sonrasında ılık su ile durulamalısınız.

Daha inatçı lekeler için aynı işlemi sirkeli su ile yapabilirsiniz. Tüm uğraşlarınıza rağmen çay-kahve lekesini halınızdan çıkartamadıysanız, profesyonel bir destek almanızı öneririz.


2.1.2017 15:56 [9123276]


Yeni Yenikadın Haberleri

 • Kış Bahçeleri İçin Dekoratif Öneriler
  Kış Bahçeleri İçin Dekoratif Öneriler

  Kendini karanlık ve boğucu evlere hapsetmektense aydınlık ve iç açıcı bir havayı solumak isteyenler için kış bahçeleri ideal bir kış alanıdır. İşte sevenleri için kış bahçesi fikirleri…

  3 saat önce..
 • Biberli Ayran
  Biberli Ayran

  Banu Atabay'ın Mütevazı Lezzetler® Yemek Kitapları serisinden Biberli Ayran'ın görsel anlatımı. Yemek Tarifleri, Turkish Cooking Recipes.

  20.1.2017 18:25
 • Banik Köfte
  Banik Köfte

  Banu Atabay'ın Mütevazı Lezzetler® Yemek Kitapları serisinden Banik Köfte'in görsel anlatımı. Yemek Tarifleri, Turkish Cooking Recipes.

  20.1.2017 18:25
 • Etli Sebze Çorbası
  Etli Sebze Çorbası

  Banu Atabay'ın Mütevazı Lezzetler® Yemek Kitapları serisinden Etli Sebze Çorbası'nın görsel anlatımı. Yemek Tarifleri, Turkish Cooking Recipes.

  20.1.2017 18:25
 • Simit Poğaça Nasıl Yapılır? | Simit Poğaça Tarifi | Sucuklu Kaşarlı Poğaça
  Simit Poğaça Nasıl Yapılır? | Simit Poğaça Tarifi | Sucuklu Kaşarlı Poğaça

  Simit Poğaça Nasıl Yapılır? Simit Poğaça Tarifi. Sucuklu Kaşarlı Poğaça. Poğaça Nasıl Yapılır? Sucuklu Poğaça Tarifi. Kaşarlı Poğaça Tarifi. Simit Poğaça malzemeleri, hazırlanışı ve yapılışı. Simit Poğaça Tarifi Video.Simit Poğaça...

  20.1.2017 18:25