Göğüsleri Sıkılaştırmak İçin Ne Yapmalı? Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın

Göğüsleri Sıkılaştırmak İçin Ne Yapmalı?

Uzmanlar sıkı ve diri göğüslere kavuşmanın yollarını anlatıyor.

Haber: Göğüsleri Sıkılaştırmak İçin Ne Yapmalı?
Tüm kadınlar sıkı ve diri göğüslere sahip olmak isterler. Özellikle evlendikten ve çocuk sahibi olduktan sonra göğüsler emzirmeyle deforme olur. Zamanla sarkan göğüsler için ne yapacağımızı bir çoğumuz bilemeyiz. Artık sıkı ve diri göğüslere sahip olmak için estetik ameliyata gerek kalmıyor. Bir kaç ürün, doğru sutyen ve basit egzersizle siz de mükemmel diri göğüslere sahip olabilirsiniz. İşte öneriler….

Sıkı göğüsler için yapılması gerekenler!

Göğüslerin güzelliğine katkıda bulunmak için kozmetiklerin gücünden ve kalıcı etkilerinden yararlanın. Cildi sıkılaştırma özelliğine sahip bu ürünler diğer bakım uygulamalarıyla birleştirildiğinde, çok daha iyi sonuçlar vermektedir. The LifeCo Paul Penders Kigelia Göğüs Şekillendirici Losyon, östrojen'e eşdeğer etkisi ile göğüslerin esnek, sıkı ve daha biçimli olmasını sağlar. Soskin Bust Firming Gögüs Sıkılaştırıcı Kremler ise, göğüslerin sıkılaşmasına büyük oranda yardımcı olacaktır.

Sütyen seçimi önemli

Yanlış beden sütyen seçiminin göğüsleri deforme ettiği artık bilinen bir gerçek! En doğru beden, büyük mağazalardaki satış elemanlarının yardımıyla bulunabilir. Beden kadar yapılan aktiviteye uygun sütyen seçimini de çok önemli. Örneğin spor yaparken mutlaka yapılan spora uygun bir sütyen tercih edilmeli ve elastikiyetini kaybetmiş sütyenler kullanılmamalı.

Günlük egzersizlerle göğüslerinizi forma sokun

Göğüsleri kısa zamanda forma sokmak için, düzenli egzersiz yapmak en ektili yoldur. Eğer egzersizler düzenli uygulanırsa sadece bir ay içinde istenilenden çok daha fazlası elde edilebilir.

Egzersizlere; iki avucu göğsün tam önünde birbirine mümkün olduğunca güçlü bir şekilde bastırmakla başlanabilir. Bu egzersizin, günde 3 kez 15 dakika yapılması yeterli olacaktır. Ancak daha fazla yapılması da hedefe ulaşmakta büyük katkı sağlayacaktır.

Göğüs kaslarını harekete geçirmekiçin bir duvarın önünde durarak elleri duvara dayamak ve tüm ağırlığı ellerin üzerine vermekle egzersize başlanabilir. Ardından, kolları gererek vücut duvardan uzaklaştırılır. Bu egzersizle göğüs kasları harekete geçecektir. Uygulama günde 30 kez tekrarlandığında değişim gözle görülür şekilde fark edilecektir.
Sonraki egzersiz ise sırt üstü yere uzanarak yapılıyor. Her iki ele 2′şer kiloluk ağırlıklar alınarak kolları yukarı doğru gergin bir şekilde uzatıp indirmek yeterli oluyor. 3 set halinde 15′lik tekrarlarla yapılan uygulama, göğüs kaslarını güçlendirmeye yardımcı olacaktır.

Sıcak-soğuk duş göğüsleri diri tutuyor!

Sıcak ve soğuk suyu değişimli olarak kullanarak vücudun herhangi bir bölgesine uygulamak aslında Kneipp Terapi olarak bilinen çok eski bir yöntemdir. Ağrılara iyi geldiği söylenen bu yöntemi tüm vücut için kullanmak, genel olarak bağışıklık sistemini de güçlendirir. Duşun el başlığını alarak göğüslerin üzerine önce soğuk, 2 dakika sonra da ılık su tutmak işe yarar. Yaklaşık 10 dakika boyunca bu uygulama tekrarlanmalı, soğuk suyla bu işlem bitirilmelidir. Bu sayede göğüs bölgesindeki kan dolaşımı hızlanacak ve bu da cildi uyararak göğsün daha gergin hale gelmesine yardımcı olacaktır.
(Kaynak: Womenist.net) 20.06.2013 16:54 [4751048]


Yeni Yenikadın Haberleri

 • Ütü Yapmanın İncelikleri
  Ütü Yapmanın İncelikleri

  Kadınlara sorsanız, yüzde 90'ı ütü yapmaktan hoşlanmadıklarını söyleyecektir. Ütüleme işini bir nebze kolaylaştırmak için birkaç nokta üzerinde durmanızda fayda var

  28.06.2016 12:59
 • Ekmek Aşı
  Ekmek Aşı

  Banu Atabay'ın Mütevazı Lezzetler® Yemek Kitapları serisinden Ekmek Aşı'nın görsel anlatımı. Yemek Tarifleri, Turkish Cooking Recipes.

  28.06.2016 02:25
 • Benimle Hazırlanın | Mezuniyet - Makyaj, Kıyafet
  Benimle Hazırlanın | Mezuniyet - Makyaj, Kıyafet

  Merhaba, sizler için bir mezuniyet makyajı hazırladım. Umarım keyifle izler ve kendi mezuniyetinizde de kullanırsınız. Kullandığım ürünler : MNY Stick Fondöten MNY Color Tattoo Pink Gold Nars Transparan Pudra Urban Decay...

  28.06.2016 02:25
 • Karamelli Muzlu Top Nasıl Yapılır? | Karamelli Muzlu Top Tatlısı Tarifi
  Karamelli Muzlu Top Nasıl Yapılır? | Karamelli Muzlu Top Tatlısı Tarifi

  Karamelli Muzlu Top Tatlısı nasıl yapılır? Karamelli Muzlu Top Tatlısı malzemeleri, hazırlanışı ve yapılışı. Videolu Karamelli Muzlu Top Tatlısı Tarifi. Karamelli Muzlu Top Tatlısı nasıl yapılır izle. Karamelli Muzlu Top | MALZEMELER:

  28.06.2016 02:25
 • 3 Farklı Şal Bağlama Stili: Arap Stili,Kelebek, Dolama
  3 Farklı Şal Bağlama Stili: Arap Stili,Kelebek, Dolama

  Şal bağlama konusunda büyük bir kesimin tercihi Arap stillerinden yana... Bu stillerin en güzel örneklerini rimel askina bizimle paylaşıyor.

  27.06.2016 14:14