Gelin Adaylarına Çeyiz Alışverişi Rehberi Haberi - yenikadin.com
Bu sayfayı paylaşın

Gelin Adaylarına Çeyiz Alışverişi Rehberi

Çeyiz alışverişi, gelin adaylarının çok titiz davrandığı bir aşamadır. Çeyiz alışverişini nerelerden yapmalı, bütçeyi sarsmamak için nelere dikkat etmeli sizler için anlattık.

Haber: Gelin Adaylarına Çeyiz Alışverişi Rehberi

Çeyiz Listesi Çıkarın!

Her Türk annesinin kızı için yaptığı bir çeyiz sandığı vardır. Anneniz siz gelin olana kadar neler yapmış bir bakın. Eviniz için hayal ettiklerinizi, ihtiyacınız olan ürünleri bir listede toplayın ve çeyiz listesi hazırlayın.

Çeyiz listesini çıkardıktan sonra nerelerden temin edebilecceğinizi, aşağı yukarı ne kadar bütçe ayırmanız gerektiğini de listenin yanına not alabilirsiniz. Bu size daha hızlı sürede ihtiyaçlarınızı tamamlayamayı sağlayacaktır.

Çeyiz Alışverişi Nereden Yapılır?

Çeyiz alışverişi nereden yapılır sorusu her gelinin aklını kurcalayan bir sorudur. Bu sorunun genellikle ilk yanıtı Eminönü oluyor. Bunun sebebi de zaten tüm ülkeye bu bölgeden gönderim yapılmasıdır. Yani oturduğunuz ilçedeki ya da ildeki ev ürünleri satan mağazalara bile genellikle Eminönü'nden dağılım yapılıyor.

Eminönü'nde alışveriş yaparken dikkatli olmakta yarar var. Çok fazla ürün çeşidi ve satış noktası bulabileceğiniz için kafanız karışabilir ve daha fazla ürün satın alabilirsiniz. Bu sebeple özellikle belli kategoriler için o bölgedeki hanları araştırıp belirlemekte yarar var.

Bunun dışında büyük çeyiz ürünleri satan mağazalarda size bu noktada yardımcı olabilir. Ancak bu tarz firmaların da kredi kartsız ve uzun taksitlerde satış yaptığı için biraz pahalı olduklarını söylemeliyiz.

Ayrıca artık her alışveriş merkezinde ev bölümleri bulunuyor. Çeyiz alışverişi yaparken ihtiyaçlarınızı bulabileceğiniz mağazalar için alışveriş merkezlerine gidebilir hem de tüm mağazalar aynı katta olduklarından çok yorulmadan ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Eğer düğününüze biraz varsa bu markaların indirim sezonunu takip ederek daha uygun fiyata da halledebilirsiniz.

Gereksiz Çeyiz Eşyası Almayın!

Çeyiz alırken gelinlerin en çok yaptığı hata neredeyse hiç kullanmayacakları eşyaları almaktır. Burada kimi zaman ailelerin de etkisi olur. Yaldız sevmeyene yaldızlı ürünler aldırılır sırf misafirlere iyi gözüksün diye. Ama o misafir sayısı o kadar azdır ki siz severek kullanmadığınız bir eşyayı dolaplarda yıllarca saklarsınız. Bu yüzden kendi zevklerinize uygun çeyiz ürünleri satın alın. Siz beğendiğiniz şık ürünler misafirlerinizin de hoşuna gidecektir.

Çeyiz Setlerinin İçeriğini İnceleyin!

En çok yapılan hatalardan birisi de çeyiz setlerini çok incelemeden almak. Fiyat olarak iyi kampanyalar oluyor ancak bazen içeriği haketmeyen fiyatları da etiketlerde görebiliyoruz. Bir de çeyiz setlerinde daha önce aldığınız ya da hediye gelen parçalar olabilir, sırf takım olsun diye çeyiz setlerine de gereksiz para vermekten kaçının.

Instagram Çeyiz Butikleri

Son zamanlarda Instagram'da çok fazla çeyiz butikleri görüyoruz. Üstelik gerçektende çok şık parçalar satılmaya ve üretilmeye başlandı. Çeyiz alışverişi yaparken siz de bu instagram çeyiz butiklerinden yararlanabilirsiniz.

Son olarak, çeyiz alışverişine çıkmadan önce aşağıdaki detaylı listeyi inceleyebilirsiniz.

Kaynak: http://www.stilonerileri.com/


21.7.2016 16:27 [8633238]


Yeni Yenikadın Haberleri

 • Kış Bahçeleri İçin Dekoratif Öneriler
  Kış Bahçeleri İçin Dekoratif Öneriler

  Kendini karanlık ve boğucu evlere hapsetmektense aydınlık ve iç açıcı bir havayı solumak isteyenler için kış bahçeleri ideal bir kış alanıdır. İşte sevenleri için kış bahçesi fikirleri…

  3 saat önce..
 • Biberli Ayran
  Biberli Ayran

  Banu Atabay'ın Mütevazı Lezzetler® Yemek Kitapları serisinden Biberli Ayran'ın görsel anlatımı. Yemek Tarifleri, Turkish Cooking Recipes.

  20.1.2017 18:25
 • Banik Köfte
  Banik Köfte

  Banu Atabay'ın Mütevazı Lezzetler® Yemek Kitapları serisinden Banik Köfte'in görsel anlatımı. Yemek Tarifleri, Turkish Cooking Recipes.

  20.1.2017 18:25
 • Etli Sebze Çorbası
  Etli Sebze Çorbası

  Banu Atabay'ın Mütevazı Lezzetler® Yemek Kitapları serisinden Etli Sebze Çorbası'nın görsel anlatımı. Yemek Tarifleri, Turkish Cooking Recipes.

  20.1.2017 18:25
 • Simit Poğaça Nasıl Yapılır? | Simit Poğaça Tarifi | Sucuklu Kaşarlı Poğaça
  Simit Poğaça Nasıl Yapılır? | Simit Poğaça Tarifi | Sucuklu Kaşarlı Poğaça

  Simit Poğaça Nasıl Yapılır? Simit Poğaça Tarifi. Sucuklu Kaşarlı Poğaça. Poğaça Nasıl Yapılır? Sucuklu Poğaça Tarifi. Kaşarlı Poğaça Tarifi. Simit Poğaça malzemeleri, hazırlanışı ve yapılışı. Simit Poğaça Tarifi Video.Simit Poğaça...

  20.1.2017 18:25